Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управління дисципліною. Типові дисциплінарні порушення. Дисциплінарний вплив

Управління дисципліною. Типові дисциплінарні порушення. Дисциплінарний вплив

Назва:
Управління дисципліною. Типові дисциплінарні порушення. Дисциплінарний вплив
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
72,37 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Чому покликана служити дисципліна? Діючи „від протилежного", почнемо з огляду загальних завдань, що постають перед системою правил і обмежень. Ці завдання можна визначити як допомога в досягненні цілей:

• організації;

• клієнтів;

• працівників;

• громадськості й оточення;

• майбутнього розвитку.

Деякі з наведених пунктів можуть здатися ніяк не пов'язаними зі звичайним колом дисциплінарних питань, тому слід розглянути кожний з них дещо докладніше.

• Організація — може включати такі поняття, як відвідування, норми виробітку, стабільність, рентабельність, суспільний імідж, зв'язки з громадськістю тощо.

• Клієнт —обслуговування, ціни, якість, доставка, вартість, презентація тощо.

• Працівники — безпека, гігієна, здоров'я, охорона, зарплата тощо.

• Громадськість — безпека (навколишнє середовище), соціальна відповідальність, імідж компанії.

• Майбутній розвиток — дослідницька робота, довготермінові зобов'язання, використання творчих здібностей співробітників тощо.

Ось деякі з тих пунктів, які можна взяти до уваги при розробці дисциплінарного збірника окремої організації. Це не означає, що повинні існувати визначене правило або кілька правил для кожного з перелічених аспектів, однак варто взяти до уваги вплив правил поведінки на дані пункти.

Це загальний погляд на те, чому покликана служити дисципліна. Підхід повинен бути простим. З'ясувалося, що найбільшого результату можна домогтися тоді, коли працівнику допомагають зрозуміти загальні цілі і коли він знає, що успіх у досягненні даних цілей позначиться на його безпеці і процвітанні в майбутньому. Саме з цього і складаються завдання ефективного управління „освіченими" працівниками.

Для того щоб бути ефективним, дисциплінарний збірник (чи закон) повинен виглядати справедливим, обґрунтованим, логічним і зрозумілим, а також прийнятним для більшості. Для досягнення цього стандарту люди повинні з'ясувати відповіді на всі „чому "і „що ", для того щоб починати правильні дії.

Звичайно, існують визначені мінімальні вимоги, що повинні бути включені в контракти для відповідності таким законодавчим документам, як "Закон про охорону здоров'я і безпеки на виробництві", "Закон про зайнятість" тощо. Правила й обмеження, що діють у кожній компанії, розроблені з урахуванням і специфіки галузі, виробництва і навколишнього середовища. Усі ці правила можна розподілити на такі групи:

• захист і забезпечення безпеки окремої людини, компанії і її ресурсів, продукції, клієнтів і акціонерів;

• створення чи регулювання правил поведінки для установки параметрів, у рамках яких люди можуть діяти, не зазіхаючи на інтереси й умови один одного;

• визначення загальних мінімальних стандартів, що забезпечують добробут компанії і її працівників;

• запобігання неефективності роботи чи збитків;

• створення для компанії іміджу однієї з кращих у галузі.

Для досягнення всього перерахованого вище немає потреби

і у виданні величезної кількості правил; однак необхідно, щоб

кожен розумів цілі, що постають перед ним. Це означає, що гарне

спілкування, постійне навчання і прийнятні взаємини на всіх

рівнях є передумовами міцної дисципліни. ,

Було виявлено, що законодавчі документи, не підкріплені

зобов'язаннями, не є ключем до гарної поведінки, а працівники,

об'єднані спільними цілями, часто домагаються успіху. Однак

перш за все необхідно визначити, які саме цілі кожен перед собою

ставить.

Дисципліна є виробнича і трудова (рис. 3). Виділяють також статичні та допоміжні аспекти дисципліни.

Глава X Кодексу законів про працю повністю присвячена трудовій дисципліні.

Так у статті 139 вказані обов'язки працівників.

Працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

У статті 140 висвітлено забезпечення трудової дисципліни.

Трудова дисципліна на підприємствах, в установах, організаціях забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для нормальної високопродуктивної праці, свідомим ставленням до праці, методами переконання, виховання, а також заохоченням за сумлінну працю [104, с. 67].

Рис. 3. Суть та види дисципліни

У трудових колективах створюється обстановка нетерпимості до порушень трудової дисципліни, суворої товариської вимогливості до працівників, які несумлінно виконують трудові обов'язки. Щодо окремих несумлінних працівників застосовуються в разі необхідності заходи дисциплінарного і громадського впливу.

У статті 141 йдеться про обов'язки власника або уповноваженого ним органу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управління дисципліною. Типові дисциплінарні порушення. Дисциплінарний вплив

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок