Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення

Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення

Назва:
Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Прийняті правила й інструкції (чи, принаймні, добірка процедурних правил) необхідні хоча б для управління тією меншістю працівників, що не можуть працювати без порушень прийнятих правил поведінки.

Які правила й інструкції необхідні? Для кожної організації існує два основних їхні типи. По-перше; є загальні правила - ті, виконання яких вимагає закон; вони містять у собі контракти з працевлаштування, положення „Закону про охорону здоров'я і безпеки на виробництві" з відповідними інструкціями, виробничі відносини і законодавчі документи з захисту зайнятості. Деякі організації складають з цих документів окремі брошури, оскільки вони є законодавчими актами і не підлягають обговоренню. Варто зазначити, що деякі з цих законів можуть варіюватися залежно від галузі: у харчовій промисловості та в сфері художніх промислів є власні специфічні інструкції, які часом важко зрозуміти. їх необхідно ретельно пояснити простою мовою. Дуже важливо знайти спосіб навчання персоналу подібним специфічним інструкціям, а також місцевим вимогам.

По-друге, існують правила всередині організації. Комісія з їхньої розробки повинна мати чітке уявлення про цілі, що повинні переслідувати ці правила, інакше можна дарма витратити час, сперечаючись про нікому не відомі речі.

Після того як правила розроблені і записані, їх необхідно „продати". Нема причин, з яких комітет, що займався їхнім створенням, не міг би провести також і навчання персоналу. Члени комітету можуть відповісти на будь-які запитання і знають передумови виникнення кожного правила. Керівництво і профспілки разом повинні зайнятися введенням правил у життя, тому що основою співробітництва цих впливових груп є взаємна згода.

Нижче викладений порядок, якого варто дотримуватися у випадку незадовільної роботи чи поведінки з боку співробітника:

• доведення до працівників інформації про те, що на них поступають скарги, і надання їм можливості порозумітися до того, як будуть вжиті які-небудь заходи;

• право працівника, щоб його супроводжував представник профспілки чи колега (на вибір);

• право апеляції.

Крім цього, порядок накладення дисциплінарного стягнення повинен містити наступне:

службовцями на „віддалених місцях", де представники керівництва не завжди присутні;

• порядок, пов'язаний з дисциплінарними заходами стосовно профспілкових представників.

Як тільки порядок введений, важливо контролювати його дотримання, інакше усе може скінчитися тим, що звільнення визнають незаконним навіть у тому випадку, якщо його причина цілком зрозуміла.

Що ж робити, якщо після оголошення всіх правил, перевірок їхнього адекватного тлумачення працівниками, інструктажів і "правильних дій" знаходиться людина, яка ці правила порушує? Настає час накладення дисциплінарного стягнення. Методи останнього різноманітні, і усі вони, схоже, регулярно застосовуються. Перед тим як поговорити про них, варто розглянути мету кожного заходу щодо певного порушення.

У Кодексі законів про працю визначено, що дисциплінарним проступком є порушення трудової дисципліни працівником. На працівників можуть накладатися такі стягнення, як догана або звільнення.

У тих випадках, коли за скоєний вчинок законом передбачена кримінальна відповідальність, керівник зобов'язаний передати відповідні матеріали до органів дізнання чи попереднього слідства.

Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.

Звільнення — це крайня міра, яку в деяких випадках можна пов'язати з юридичною санкцією. Відповідно до чинного законодавства звільнення — останній засіб впливу після декількох попереджень або міра покарання за відомі грубі порушення, що не залишають порушнику ніяких шансів. Прикладами таких порушень може стати паління на території нафтопереробного заводу чи шахти, крадіжка, образа тощо. До факту звільнення не можна ставитися з легкістю, так само як і не можна застосовувати його без ретельного розслідування причин, що змусили людину порушити правило; завжди необхідно переконатися втому, що прецедент не надуманий, і що злісний порушник є таким у дійсності.

Звільнення повинне провадитися лише за попередньою згодою профспілкового комітету, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Щоб уникнути додаткових проблем до розслідування порушення обов'язково повинна бути залучена довірена особа працівника. Необхідно завжди враховувати юридичні, моральні і мотиваційні аспекти звільнення і вдаватися до цього заходу в крайньому випадку.

Тимчасове відсторонення від виконання обов'язків

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Управління дисципліною. Дисциплінарні стягнення та заохочення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок