Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Організація і технологія торгівлі продовольчими товарами

Організація і технологія торгівлі продовольчими товарами

Назва:
Організація і технологія торгівлі продовольчими товарами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,34 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
з дисципліни: „Організація і технологія торгівлі продовольчими товарами”


Зміст


1. Види торгових споруд, їх характеристика
Споруди, що використовують для розміщення підприємств торгівлі, класифікують по наступних основних ознаках:
По капітальності торговельні будинки і спорудження підрозділяють на два види — капітальні і полегшені. Капітальні будинки і спорудження служать для розміщення магазинів, полегшені — для пристрою дрібних роздрібних торговельних підприємств.
У залежності від розміщення будинки підрозділяють на ті, що стоять окремо , улаштовано-прибудовані, торговельні комплекси.
У залежності від особливостей об'ємно-планувального рішення розрізняють одноповерхові, багатоповерхові з підвальними приміщеннями або без них торговельні будинки.
По матеріалі стін і конструктивних елементів торговельні будинки класифікують на цегельні, кам'яні, гіпсоблокові, шлакоблокові, залізобетонні і дерев'яні.
Будинки і спорудження, у яких розміщають магазини, повинні відповідати ряду технологічних, архітектурно-будівельних, економічних і санітарно-гігієнічних вимог.
Технологічні вимоги припускають такий устрій будинку, що створює можливість раціональної організації торгово-технологічного процесу в магазині з застосуванням сучасної техніки і впровадженням прогресивних форм продажу товарів. З урахуванням технологічних вимог визначаються склад приміщень магазина, їхнє розміщення і взаємозв'язок, схема руху товарних і купівельних потоків.
Архітектурно-будівельні вимоги припускають міцність будинку, будівництво індустріальними методами з використанням готових елементів заводського виготовлення, що відповідає оформленню фасаду й інтер'єра магазина. Архітектура будинку повинна гармонійно сполучитися з навколишньою забудовою.
Економічні вимоги передбачають оптимізацію матеріальних і трудових витрат не тільки в процесі будівництва, але і при експлуатації магазина. З цією метою будівництво торговельних будинків повинне вестися з економічних будівельних матеріалів з використанням уніфікованих деталей.
Санітарно-гігієнічні вимоги визначають пристрій систем вентиляції, опалення, висвітлення, водопостачання і каналізації. Вони необхідні не тільки для створення належних умов роботи торговельного персоналу, але і для нормального здійснення торгово-технологічного процесу в магазині. За допомогою опалення і вентиляції створюється оптимальне повітряно-вологе середовище і температура повітря в приміщеннях. В усіх приміщеннях магазинів необхідно передбачати висвітлення, що забезпечує нормальний режим роботи підприємств, а також чергове висвітлення, що повинне автоматично виключатися і включатися.
Особливі вимоги пред'являються до генерального плану і благоустрою ділянки, на якому розміщений магазин.
Функціональна сторона генерального плану повинна передбачати зону для відвідувачів і господарську зону.
Зона для відвідувачів передбачає наявність декількох підзон: підходу й ознайомлення з вітринами; відпочинку; паркування індивідуального транспорту. Усі зони повинні бути добре упоряджені, щоб створити сприятливі санітарно-гігієнічні і комфортні умови для покупців. Для безперешкодного руху покупців улаштовуються тротуари. Їхнє розташування і ширина повинні бути зручними для огляду вітрин магазина. Для сезонної торгівлі необхідно передбачати площадки для установки збірно-розбірних павільйонів і організації базарів.
Для під'їзду автомашин з товарами, їхнього маневрування, а також для будівель господарського призначення створюється господарська зона.
2. Позамагазинні форми продажу товарів
Позамагазинні форми продажу товарів в останній час набули широкого розвитку. Можна виділити багато форм роздрібної торгівлі поза магазинами. Наприклад, роздрібна торгівля з замовленням товару поштою або по телефону, торгові автомати, служби заказів зі знижкою, а також торгівля врознос та продаж на дому в ході торгових зустрічей.
Роздрібна торгівля із замовленням товару поштою або по телефону являє собою будь-яку діяльність зі збуту з використанням поштових каналів та телефонних ліній для збору заказів та/або сприяння у доставці проданих товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Організація і технологія торгівлі продовольчими товарами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок