Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Фактори проблемних ситуацій і їхній вплив

Фактори проблемних ситуацій і їхній вплив

Назва:
Фактори проблемних ситуацій і їхній вплив
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Фактори проблемних ситуацій і їхній вплив


Для досягнення своєї мети кожне підприємство створює необхідні для цього організаційні структури. І в кожному разі менеджерові необхідно визначити, яка з них найбільш відповідає тій чи інший ситуації. Оскільки ситуація змінюється з часом, тому менеджер повинен вирішити, як ніобхідно відповідно з цим поміняти структуру, щоб досягнути ефективності виробництва. При цьому аналізуючи ситуацію можливо уникнути помилок і знати та вибрати найбільш прийнятне для розв'язання рішення виробничих проблем.
Ситуаційний підхід пов'язує конкретні прийоми з конкретними ситуаціями для забезпечення досягнення місії та цілей виробничої системи за існуючих обставин.
У керуванні можуть відбутися кризи будь-якого виду:*
переміщення посадових осіб;*
падіння курсу іноземної чи національної валюти;*
виробництво ліків з руйнівним побічним ефектом;*
поява на ринку конкуруючого продукту, що усуває всі інші, стаю-чи лідером;*
нововведення, завдяки якому продукт виходить з моди;*
нечесний керівник, через якого дурна слава про компанію попадає на сторінки газет;*
пожежа чи повінь;*
перехід головних співробітників управління в конкуруючу ор-ганізацію і т.д. Цей перелік може бути продовжений.
Ці фактори і фактори, наведені в цій главі, говорять про таке їхнє різноманіття, що багато дослідників у цій галузі практично при-пинили їх класифікувати, обмежуючи, як було сказано вище, роз-поділом на зовнішні і внутрішні. Правда, заради справедливості, не-обхідно відмітити, що в роботі [15] відзначалося прагнення роз-поділити фактори ще й за рівнями ієрархії:*
особистості;* групи;*
організації (підприємства);*
галузі (регіону);*
держави;*
міждержавному рівні.
Однак, далі наведеного автор не пішов і приєднався до думки більшості дослідників, які вважають, що з практичних цілей керівни-ки, менеджери можуть розглядати тільки ті фактори, що найбільш значні для організації, і ті, котрі, швидше за все, можуть вплинути на її успіх. Усунувши тисячі малозначимих розходжень між ор-ганізаціями і ситуаціями, можна скоротити кількість перемінних до розумних меж без відчутної втрати точності [23].
Буквально, кожна грань людського характеру й особистості, кожне попереднє управлінське рішення й усе, що відбувається в зовнішнім оточенні організації, певним чином впливає на прийняте рішення в організації.
Важливим елементом ситуаційного підходу с визначення основних ситуаційних змінних із наявноі іх кількості. При цьому кожне попереднє рішення певним чином впливає на кожне подальше рішення менеджера.
Конкретний вибір менеджером змінних залежить від ситуаціі, іх можна згрупувати за двома основними класами: внутрішні і зовнішні змінні.
Внутрішні змінні (перемінні) є характеристикою самоі виробничої системи. До них належать цілі, ресурси, розподіл праці тощо. Ці змінні певною мірою контрольовані менеджерами. Вони є результатом управлінських рішень і визначають, наскільки буде результативною, ефективною і продуктивною робота підприємства порівняно з іншими.
Внутрішні перемінні — це ситуаційні фактори всередині ор-ганізації. Оскільки організації являють собою створені людьми сис-теми, то внутрішні перемінні, в основному, є результатом уп-равлінських рішень.
Однак далеко не всі внутрішні перемінні цілком контролюються керівництвом. Часто внутрішній фактор є щось «дане», що ке-рівництво повинно перебороти у своїй роботі. Так, монотонність і втому, пов'язані з роботою на конвеєрі, наприклад, «Дженерал Мо-торе» не може перебороти, відмовившись від складальних кон-веєрних ліній, тому що, вчинивши так, компанія поставить під погро-зу своє існування. Замість відмовлення від конвеєра керівництво виз-нає його несприятливий вплив на працівників і продуктивність і вжи-ває заходів, що знижують цей негативний вплив.
Внутрішні фактори, що породжують несподівані ситуації, з пер-шого погляду не настільки помітні, але їх також не варто ігнорувати, як і зовнішні.
Основні перемінні в самій організації, що вимагають уваги керівництва, — це мета, завдання, структура, технологія і люди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фактори проблемних ситуацій і їхній вплив

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок