Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Місце ситуаційного менеджменту у загальній системі управління підприємством

Місце ситуаційного менеджменту у загальній системі управління підприємством

Назва:
Місце ситуаційного менеджменту у загальній системі управління підприємством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,14 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Місце ситуаційного менеджменту у загальній системі управління підприємством


Розуміння вимог мінливого середовища стимулює розробку й активне використання нових концепцій, досконаліших методів і підходів на основі аналізу середовища, моніторингу інформаційних систем, виявлення і постійного удосконалювання існуючих організаційно-економічних систем в умовах низьких інвестиційних можливостей підприємств.
Зрозуміло, що в цих умовах велике значення має чітке розуміння того, чого хоче дослідник і практик у прагненні досягти успіху. Відомо, що будь-яка система, у тому числі і підприємство, є сукупністю взаємозалежних елементів, кожен з яких окремо має певний ступінь свободи. Між елементами системи існують складні різнонаправлені зв'язки з різним ступенем тісноти відносин, їх необхідністю, сталістю і розмаїтістю.
Як відомо, теорія систем уперше була застосована в прикладних, зокрема в технічних, науках. В економічних науках,насамперед в організації та управлінні виробництвом, вона була застосована наприкінці 50-х років минулого сторіччя. Для того щоб усвідомити, що саме є системним підходом і як він допомагає менеджеру ефективніше керувати виробничою діяльністю та досягнути мети, треба насамперед дати визначення, що таке система.
Система - це певна цілісність зумовленої сукупності взаємозалежних частин, кожна з яких унаслідок функціональної взаємодії робить свій внесок у характеристику цілого.
Усі фірми, підприємства, установи та організації, по суті, теж є системами.
Виробниче підприємство - це складна динамічна система, елементи якої взаємодіють між собою в єдиному процесі, створюють корисний ефект і завдяки тому беруть участь у функціонуванні інших систем.
Елементи системи - це відносно відокремлені частини системи, які, не будучи системами даного типу, при їх безпосередній взаємодії створюють систему певного функціонального призначення.
До елементів виробничої системи належить робоча сила, засоби та предмети праці. Виробництво у цьому випадку як цілісна динамічна система володіє інтегрованою системною якістю і не може бути зведене до суми властивостей його елементів, оскільки воно не є адитивною системою.
Наприклад, сума сил окремих працівників суттєво відрізняється від суспільної сили. Праця кооперованої групи людей ефективніша і продуктивніша, ніж праця окремих виробників, не об'єднаних у систему.
Сучасному досліднику, а тим більше виробничнику-практику часом буває складно розібратися у взаємозалежних економічних категоріях, видах і системах управління, де часто переплітаються різні методи, прийоми і підходи різнорідних тенденцій менеджменту, в інтерпретації яких доводиться орієнтуватися.
Ступінь ефективності взаємозв'язків у соціально-економічних системах значною мірою залежить від структуризації і якості управління на підприємстві - менеджменту, який нині перетворився у своєрідну систему, що вимагає певної упорядкованості, зрозумілості і чіткості на основі сучасних методологічних підходів.
Методи дослідження повинні враховувати вплив зовнішнього і внутрішнього середовища, усю гаму елементів системи, їхню будову і взаємозв'язки, а при необхідності синтезувати їх, досліджувати як ціле. Основна перевага системного методу для сучасних дослідженьполягає в аналізі економічного явища як цілісного утворення, в якому будь-яка зміна окремих складових елементів призводить до зміни всієї системи. Систематичний метод включає:*
структурний підхід - виділення структурних елементів системи;*
функціональний підхід - необхідність дослідження функцій кожного елемента цієї системи;*
генетичний підхід - виділення ядра в досліджуваній системі і вивчення його впливу на розвиток усієї структури елементів даної системи;*
інтегративний підхід - дослідження взаємозв'язків між структурними елементами системи і виявлення загальних тенденцій розвитку системи як цілісного організму1.
Чітке розчленовування на складові елементи даного методу дозволяє успішно застосовувати його в ряді економічних досліджень, у тому числі і при аналізі систем управління на підприємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Місце ситуаційного менеджменту у загальній системі управління підприємством

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок