Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Поведінка керівника в проблемних ситуаціях

Поведінка керівника в проблемних ситуаціях

Назва:
Поведінка керівника в проблемних ситуаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Поведінка керівника в проблемних ситуаціях


Поведінка керівників у кризових ситуаціях виявляє їхню здатність до керування і служить перевіркою їхніх методів і стилів керування. При цьому на прийняті рішення, як правило, накладається відбиток на-вичок, темпераменту й елементів творчості, що наявні в керівника.
Для початкуючого керівника кризова ситуація є іспитом, що може визначити його наступну кар'єру. Якщо він має великі здібності до уп-равлінської діяльності, то кризова ситуація дозволяє виявити їх у корот-кий період. У цьому випадку керівник вживає енергійних заходів для вирішення виникаючих проблем, самостійно вирішує завдання і завой-овує авторитет у підлеглих і колег. Якщо початкуючий керівник не має таких здібностей, то він губиться в кризовій ситуації і його безпо-радність, як лідера, стає очевидною [20].
Можлива також ситуація, коли початкуючий керівник випадково знаходить ефективне вирішення в кризовій ситуації, заслуговуючи схвалення навколишніх. Якщо це схвалення виходить з боку вище-стоящих керівників, то вони, як правило, просувають його до так зва-ного «порогу компетентності», на якому його щирі здібності лідера проявляться повною мірою.
Часто початківець-керівник у кризовій ситуації виявляє себе з негативної сторони, і кар'єра його як керівника при відсутності при-родних здібностей завершується.
Керівник-автократ у кризових ситуаціях почуває себе впевне-но. Він рішуче керує своїми підлеглими, незважаючи на можливі наслідки. Іноді, наприклад, в аварійній ситуації такий стиль буває не-обхідний. Варто визнати, що в обставинах, пов'язаних зі стихійним лихом, аварією чи вкрай терміновою роботою, керівник-автократ працює швидко і рішуче.
Взагалі класичний автократ в екстремальній ситуації почуває себе «як риба у воді». Командувати, одноосібно приймати рішення, ні з ким не радячись, — рідна стихія автократа. У подібних випадках він, як правило, не викликає негативної реакції у виконавців, тому що вони розуміють, що в екстремальній ситуації не до консультацій і нарад. Варто діяти злагоджено, рішуче, підкоряючись волі і діям однієї людини. Якщо керівник раніше не дискредитував себе в очах колективу, співробітники поставляться до нього з довірою і будуть охоче підкорятися.
Але в будь-якому випадку необхідно пам'ятати, що авторитар-ний метод керівництва при всіх своїх недоліках і достоїнствах можебути дуже небезпечним для суспільства і використовувати його не-обхідно з великою обережністю.
Для керівнит-ліберала, на відміну від автократа, кризова ситуація є важким іспитом, що потрясає основи його поведінки як керуючого, стиль керівництва якого, як правило, полягає у відхиленні від активної ' позиції і прихильності його до сформованих традицій.
У кризових ситуаціях керівник-ліберал вибирає тактику очіку-вання, сподіваючись, що все якось проясниться, втрясеться і стабілізується, а кризова ситуація зникне сама по собі.
Він уважно стежить за реакцією вищестоящих керівників, нама-гаючись знайти рішення для ліквідації кризи відповідно до аналогії в минулому.
При виборі рішення ліберал орієнтується на середній рівень, а не на оптимальні дії. Прийняте ним рішення найчастіше закріплює проміжну ситуацію в діапазоні — від нормальної до кризової.
Керівник-ліберал у своїй діяльності і при прийнятті рішень мо-же пожертвувати інтересами підлеглих, ретельно маскуючи при цьо-му свою щиру позицію.
Керівник-популіст своєю поведінкою в кризових ситуаціях подібний до ліберала. Він у першу чергу намагається зберігати атмо-сферу товариства і доброзичливості в колективі.
Популіст, як правило, важкі і неприємні рішення відкладає в довгу шухляду. Такий керівник, повідомляючи підлеглим непопу-лярні рішення, часто посилається на те, що вони прийняті нагорі. У кризовій ситуації він займає тактику вичікування і зволікань в надії, що все зробиться саме собою.
Керівник-демократ у кризовій ситуації не втрачає цілковитого самовладання і не змінює свого стилю керівництва. Він приймає рішення творчо, на основі інформації про проблему і думки підлег-лих про шляхи вирішення проблеми, зосереджує увагу на реальних фактах при розгляді, знаходить першопричину виникнення пробле-ми, чітко виділяє пріоритети, ставить мету і завдання і домагається їхнього розв'язання в діловій, конструктивній формі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поведінка керівника в проблемних ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок