Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Сутність інформатизації управління соціальними системами

Сутність інформатизації управління соціальними системами

Назва:
Сутність інформатизації управління соціальними системами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Для інформатизації у сфері управління характерна чітко виражена тенденція: зближення їх взаємообумовленості та взаємозалежності. Це також проявляється при організовуванні автоматизації інформаційно-аналітичного забезпечення управлінської діяльності, де забезпечується ефект лише при поєднанні й взаємодоповненні чіткої організації управління та єдиної методології впровадження новітньої техніки і технологій у різні галузі суспільної діяльності.

Варто звернути увагу й на те, що удосконалення процесів у системах державного управління — проблема комплексна. Впровадження нових технічних засобів не є самоціллю, а являє собою лише один із компонентів підвищення ефективності функціонування соціальної системи.

Зміст інформатизації інформаційно-аналітичного забезпечення управління соціальними системами найхарактерніше проявляється у таких напрямах:

1. Підвищення рівня оперативності (швидкості) забезпеченості управлінської діяльності інформацією.

2. Дослідження та застосування нових методів і методик управління (моделювання, експертиза, аналіз та ін.), що ґрунтуються на широкому використанні комп'ютерних технологій.

3. Удосконалення процесу управління на базі вивчення закономірностей інформаційних потоків та їх оптимізації.

4. Поліпшення організації процесу інформаційно-аналітичного забезпечення управління за рахунок упровадження новітніх інформаційних технологій.

Слід враховувати, що на інформатизацію в управлінні певний вплив справляють його внутрішні суперечності. Вони проявляються в тому, що впровадження нової техніки та нових технологій дає змогу економити витрати на здобуття певного корисного соціального ефекту, але разом з тим ця економія потребує і додаткових фінансових витрат на

придбання нової техніки. У сучасних умовах позитивне розв'язання цієї суперечності можливе тоді, коли ефект зростає швидше, ніж витрати, тобто коли підвищується ефективність управлінської праці, її оперативність. Критерієм такої оцінки є збереження бажаних для суспільства соціальних відносин і зменшення соціальної напруги у стосунках між різними сферами (підсистемами) суспільства.

Щодо державного управління, розв'язання цієї суперечності має складніший характер, оскільки тут важко виділити конкретну залежність між забезпеченням технічними засобами опрацювання інформації апарату управління й результативністю його праці.

Щоб усвідомити необхідність упровадження досягнень науки та техніки в галузі інформатизації у сферу управлінської діяльності, слід розглядати інформатизацію в контексті суспільних відносин, а не тільки як засіб економії робочого часу чи як стан суспільства.

Це означає, що можливість управлінського персоналу у зв'язку з впровадженням науково-технічних досягнень збільшується настільки, що мова може йти про економію управлінських ресурсів і, головне, часу. Тобто не тільки його затрат для опрацювання та прийняття управлінських рішень, а й своєчасності останніх. При цьому реалізується принцип менеджменту: добре те рішення, яке прийняте своєчасно.

Потреба управління соціальними системами у впровадженні інформатизації визначається також обставиною, що, з одного боку, таке впровадження зобов'язує впорядкувати в першу чергу систему організації управління, максимально раціоналізувати інформаційні потоки, привести в порядок документування та документообіг, вилучити зайві ланки, дублювання тощо. З другого боку, це потребує своєчасного впровадження досягнень науки і техніки соціального управління.

Потрібно також врахувати, що побудова ефективного інформаційно-аналітичного забезпечення управління соціальними системами на основі нових принципів і методів в ході інформатизації покликана розв'язати такі проблеми:

• збільшення кількості і якості опрацювання інформації для прийняття управлінських рішень;

• формування нових завдань, які мають вирішувати органи управління, значно змінити їх якісний зміст;

• зменшення у часі порядку оперативності доведення рішень і отримання інформації про їх виконання.

Слід пам'ятати, що при розширенні сфер інформатизації у діяльності органів державного управління має постійно збільшуватися питома вага аналітичної, творчої, дослідницької роботи, яка передує прийняттю управлінського рішення.

В умовах інформатизації з'являються можливості оновлення механізму управління. Сьогодні особливого значення набувають такі функції, як прогнозування, перспективне планування, координація, контроль. Вони успішно можуть вирішуватися лише з урахуванням використання великих масивів інформації, опрацювання її за допомогою сучасних інформаційних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сутність інформатизації управління соціальними системами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок