Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Формування інфраструктури системи ризик-менеджменту банку

Формування інфраструктури системи ризик-менеджменту банку

Назва:
Формування інфраструктури системи ризик-менеджменту банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,57 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вивчення процесу управління банківськими ризиками набуває все більшої актуальності для менеджменту українських банків. На сьогодні немає такої фінансово-кредитної установи котра б не зіткнулася з проблемами в окремих моментах своєї діяльності. Основним завданням менеджменту у таких випадках є зменшення показника імовірності виникнення несприятливих подій та уникнення негативних наслідків. Саме тому, постає проблема наявності системи ризи-менеджменту банку. Одним з найбільш важливих компонентів та, водночас, першочерговою необхідністю у процесі побудови ефективної системи управління ризиками є оптимальна інфраструктура ризик-менеджменту.

Актуальність тематики посилюється ще й наявністю затверджених Національним банком України Методичних рекомендацій щодо організації та функціонування системи ризик-менеджменту, яка б забезпечувала надійний процес виявлення, оцінки, контролю та моніторингу усіх видів ризиків на усіх рівнях організації. Для цього слід забезпечити чіткий розподіл функцій, обов’язків і повноважень із ризик-менеджменту, а також чітку схему відповідальності за виконання завдань на усіх організаційних рівнях та в усіх підрозділах[3].

Завданням груп ризик-менеджерів є виявляти, вимірювати і оцінювати ризики для кожної структурної одиниці і виробити позицію банку по цих ризиках. При цьому, об’єм ризиків, що приймаються банком повинен відповідати загальним принципам стратегії управління ризиками. Як свідчить міжнародний досвід, в таких групах ризик-менеджерів бувають досить різні конфігурації. Сама структура групи залежить від типу банку, в якому вони створюються. Так, у великих універсальних банках із розгалуженою філійною сіткою, слід формувати групу з управління ризиками по кожному напрямку діяльності і для кожної філії. У свою чергу, в менших банках управлінням ризику може займатися єдина група ризик-менеджерів.

Слід виділити три підходи до організації ризик-менеджменту. По-перше, управлінням ризиками в рамках своєї компетенції можуть займатися відділи банку (рис. 1).

Рис. 1. Спрощена схема структури при організації ризик-менеджменту у відділах банку.

Другий підхід є своєрідним пасивним ризик-менеджментом із залученням зовнішніх консультантів, які проводять оцінку ризиків, готують аналітичну звітну інформацію з власними висновками і пропозиціями, які подаються на рівень Правління і Спостережної ради банку (рис. 2).

Рис. 2. Спрощена схема організаційної структури банку при залученні зовнішніх консультантів у процес управління ризиками.

Активний ризик-менеджмент, як третій підхід до формування інфраструктури системи ризик-менеджменту в цілому, втілюється у необхідності створення спеціально призначеного відділу в середині структури банку. В обов’язки даного відділу повинна входити координація процесу управління ризиками та періодична звітність про виконану роботу. В залежності від потреб начальник відділу може входити у Правління банку і підпорядковуватися безпосередньо голові Правління (рис. 3).

Інформація про існуючі та можливі ризики

Рис. 3. Спрощена схема організаційної структури при створені відділу ризик-менеджменту діяльності банку.

Організаційна структура банку являє собою не щось стале, раз і назавжди прийняте, вона постійно змінюється відповідно до мети та стратегічних цілей. Проте, таке твердження зовсім не означає, що організаційна структура можне часто модифікуватися. Внесення змін до структури банку — це процес досить складний, що потребує врахування низки специфічних особливостей. Тобто, на наш погляд, процес оптимізації невіддільно пов’язаний із специфікою та масштабами діяльності. Окрім цього, проведення організаційних змін не можливе без відповідних зобов’язань збоку вищого керівництва. Будь-які зміни в організації мають відношення до процесів керівництва та прийняття управлінських рішень, а, отже, вищий банківський менеджмент мусить відповідним чином схвалити та підтримати їх, щоб забезпечити реальне втілення усіх вищезгаданих процесів.

Зазначимо, що формування груп ризик-менеджменту необхідно проводити за узгодженням із загальною фінансовою стратегією банку та принципах виваженої кадрової політики. За основу у процесі створення груп ризик-менеджменту слід взяти такі рамкові ознаки :

1. Висока кваліфікація членів групи. У групах управління ризиками необхідно зосередити потужні інтелектуальні ресурси для того щоб ці групи могли подавати керівництву обґрунтовані висновки та раціональні пропозиції. Так, західні дослідники для зосередження висококваліфікованих працівників у групах управління ризиками пропонують мотивувати призначення у таку групу як кар’єрний ріст із обов’язковою надбавкою у заробітній платі [5].

2. Чіткий розподіл обов’язків у середині групи. Не можна допускати щоб одні і ті ж співробітники брали участь у розробці стратегії ризиків і слідкували за тим на скільки діяльність банку відповідає стратегії і, водночас, ініціювали б рішення про прийняття ризику і управління ним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування інфраструктури системи ризик-менеджменту банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок