Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Аналіз стратегії виходу фірм вітчизняних виробників на зовнішній ринок та розробка міжнародного маркетингового комплексу

Аналіз стратегії виходу фірм вітчизняних виробників на зовнішній ринок та розробка міжнародного маркетингового комплексу

Назва:
Аналіз стратегії виходу фірм вітчизняних виробників на зовнішній ринок та розробка міжнародного маркетингового комплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,14 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Аналіз  стратегії  виходу  фірм  вітчизняних  виробників  на
зовнішній  ринок  та  розробка  міжнародного  маркетингового
комплексу.


Вступ
На сьогоднішній день розвиток міжнародних зв'язків, інтеграція України в Європу і розширення економічних відносин між країнами привело до того, що багато підприємств починають спроби виходу на закордонні ринки. На жаль, дуже мало кому з українських підприємств це вдається.
Наївно було б припускати, що після здобуття незалежності Україну зустрінуть на міжнародних ринках з озкритими обіймами. Входження у світову економіку виявилося болісним. Хитка українська економіка включилася в торговельну гонку з позиції явного аутсайдера. І ситуація поки що складається не в нашу користь, тому що, на відміну від країн Центральної і Східної Європи, Україна як і раніше залишається експортером переважно сировини і напівфабрикатів. Тому і приходиться доганяти суперників по звивистій синусоїді світових цін на сировину.
Лібералізація зовнішньої торгівлі, починаючи з 1994 року, забезпечила Україні передумови для нарощування експорту товарів і послуг. Якщо порівнювати обсяги експорту з ВВП України, то за наступні два роки збільшення експорту було помітним. Утім, потрібно враховувати дві немаловажних обставини. По-перше, ріст експорту відбувався на тлі зниження внутрішнього споживання і реального ВВП (за період з 1993-го по 1999-й реальний ВВП зменшився на 42%). Іншими словами, експортний потенціал поступово утрачав внутрішню економічну опору. По-друге, уже з 1997-го спостерігається зменшення вартісних обсягів експорту, що є тривожним сигналом кризи виробництва, орієнтованого переважно на зарубіж.
Ситуацію збільшив світову фінансову кризу 1997—1999 років. Помітно упав попит на основні статті українського експорту, і насамперед, на металургійну продукцію; стали звужуватися традиційні для українського виробника російські ринки; на динаміку зовнішньої торгівлі України негативно уплинуло упровадження твердого адміністративного контролю на валютному ринку; у свою чергу, внутрішня фінансова криза знизила потенціал підприємств- експортерів.
Таким чином, проблеми стратегії виходу українських компаній на закордонні ринки є актуальними і саме їм і присвячена дана робота.
Розділ 1. Моделі і стратегії виходу на закордонні ринки.
Існуючі моделі проникнення і розвитку на ринку можуть бути підрозділені на три групи (Sorensen, 1996. P.1):       
експортні моделі;      
моделі міжнародного співробітництва;      
моделі, зв'язані зі здійсненням інвестицій.
У таблиці 1 представлена розгорнута класифікація існуючих моделей проникнення на закордонні ринки. 
Таблиця 1
Моделі проникнення і розвитку на закордонних ринках 
Експорт | Співробітництво | Інвестиції
Непрямий | Прямій | Спільні підприємства | Дочерние компании
Торговельні | Виробничі
Торговий дім | Споживачеві | Альянс   | Придбання
Експортний агент | Імпортер | Контрактне спільне перед.   | Створення нового підприємства
Пигибэкинг | Дистрибьютор | Ліцензія   | Злиття  
Франчайзинг     
Управлінський контракт     
Виробництво продукції за контрактом     
Експорт (export)  
Експорт являє собою найменш ризикований спосіб міжнародного розвитку компанії. Непрямий експорт (indirect export) має місце у випадку, коли фірма реалізує свою продукцію на зовнішньому ринку за допомогою іншої компанії, розташованої в країні походження фірми. Уся маркетингова діяльність може в даному випадку здійснюватися експортними або торговими домами, агентами по експорті або реалізовуватися у формі «пигибэкинг». Остання форма непрямого експорту полягає в тім, що компанія-експортер реалізує свою продукцію на зовнішньому ринку, використовуючи для цього торговельну мережу іншого виробника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Аналіз стратегії виходу фірм вітчизняних виробників на зовнішній ринок та розробка міжнародного маркетингового комплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок