Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Оцінювання рівня якості промислової продукції

Оцінювання рівня якості промислової продукції

Назва:
Оцінювання рівня якості промислової продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,36 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Оцінювання рівня якості промислової продукції


Оцінювання якості продукції передбачає вибір номенклатури показників, обчислення їх значень і порівняння зі значеннями аналогічних показників, узятих за базові.
Рівень якості продукції — це відносна характеристика, яка грунтується на порівнянні значень показників якості продукції, що оцінюється, з базовими значеннями.
Найінтенсивніше процес розвитку та зміни сутності якості, її параметрів відбувався в Японії, яка стала в 70—80-ті роки XX ст. фактично світовим лідером у визначенні рівня якості з багатьох видів товарів [33, с. 168].
Оцінювання рівня якості продукції — це сукупність операцій, які охоплюють вибір номенклатури показників якості оцінюваної продукції, знаходження значень цих показників і порівняння їх із базовими.
Номенклатурою показників якості продукції встановлюється перелік кількісних характеристик її властивостей, що визначають якість. Вибирають номенклатуру з урахуванням призначення й умов використання продукції, складу і структури її властивостей, вимог споживачів до якості (результатів вивчення попиту), досяг-нутого рівня якості продукції і завдань управління якістю, основ-них вимог до показників якості.
Рівень якості продукції оцінюють на етапах її розробки, виго-товлення, експлуатації та споживання.
Оцінювання рівня якості продукції на етапі її розробки — це порівняння сукупності показників якості цієї продукції з відповід-ною сукупністю показників базового зразка.
Базовим зразком вважають реально досягнуту сукупність зна-чень показників якості продукції, узятих для порівняння, що має характеризувати оптимальний рівень якості продукції на певний час.Від вибору базового зразка істотно залежать результат оці-нювання рівня якості продукції і характер прийнятого рішення. Базовим зразком може бути:

на стадії розробки — продукція, що відповідає реально досяжним перспективним вимогам (перспективний зразок),або запланована до освоєння продукція, показники якої
відображені в технічному завданні, технічному або робочому проектах;

на стадії виготовлення — продукція, що випускається україні або за кордоном і показники якої в момент оцінювання відповідають найвищим вимогам (тобто ця продукція найефективніша в експлуатації чи споживанні), або дер-авні й галузеві стандарти, технічні умови, міжнародні тапрогресивні зарубіжні стандарти, що регламентують оптимальні значення показників якості продукції.
З огляду на прогрес техніки необхідно систематично перегля-дати базові зразки і оперативно доводити значення показників до відома заінтересованих організацій і підприємств.
Для оцінювання рівня якості продукції здебільшого використо-вують диференційний та комплексний методи.
Диференційним називається метод, що грунтується на викори-станні одиничних показників якості продукції. При цьому показ-ник якості і-'і продукції обчислюють за формулою де РІУ Рі6 — значення і-го показника якості відповідно оцінюваної продукції та базового зразка.
При використанні цього методу можуть бути прийняті такі рішення:

рівень якості оцінюваної продукції вищий або дорівнює рівню базового зразка, якщо всі значення відносних показників перевищують або дорівнюють одиниці;

рівень якості оцінюваної продукції нижчий від рівня базового зразка, якщо всі значення відносних показників менші
від одиниці.
Якщо частина значень відносних показників перевищує або до-рівнює одиниці, а частина менша від одиниці, необхідно викори-стовувати комплексний метод оцінювання.
139о для продукції суттєве значення має кожний показник, рівень її вважається нижчий за базовий, коли хоча б один з від-носних показників менший від одиниці.
Комплексний метод оцінювання рівня якості продукції ба-зується на використанні узагальненого показника якості про-дукції. Останній є функцією від одиничних (групових, комплекс-них) показників якості продукції і може бути:

основним показником, який відбиває основне призначенняпродукції;
інтегральним показником якості продукції;
середньозваженим показником.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінювання рівня якості промислової продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок