Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Типології системних концепцій менеджменту

Типології системних концепцій менеджменту

Назва:
Типології системних концепцій менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Типології системних концепцій менеджменту


Останніми десятиліттями підхід до виробничого підприємства змінився і почав розі га йтися як соціально-економічний організм, що утворю* складний комплекс різноманітних відносин. Соціологічні дослідження процесу управління поступово вийшли за межі дескриптивного відображення управлінської діяльності і ступили на шлях виявлення закономірностей і розробки практичних рекомендацій і конкретної допомоги Підприємствам. Але реальна робота у цій сфері не знаходила розуміння і гідної оцінки значимості справді суспільно потрібної і науково обґрунтованої функції організації й управ-ління.
Вище уже відзначалося, що істотний вплив на розвиток науки організації і управління в останні десятиліття дробили такі наукові напрямки, як кібернетика, теорія інформації, теорій прийняття рішень тощо; як наслідок, теорія управління стала набувати характеру точної науки чи, принаймні, її почали тлумачити в цьому ж дусі. Хоча управління утворює особливу, специфічну галузь людської діяльності, його не можна вважати зовсім самостійним процесом, яке існує саме по собі, бо воно включається в більш широку систему, що визначає видові особливості управління. Завжди треба пам'ятати, що видові особливості форми управління і його технічних засобів визна-чаються предметом управління і системою, в якій воно здійсню-ється. Це не означає, звичайно, що не існує загальних принципів і закономірностей управління, що належать до всіх його різновидів. Цю групу закономірностей розглядає кібернетика, що дає універсальне значення поняттю управління, формулює принципи, які застосовуються до будь-якої якісно своєрідної системи.
"Кібернетика" як науковий напрямок для багатьох вітчиз-няних учених став синонімом поняття "наука про управління", а управлінням почали називати організацію цілеспрямованих впливів. Оскільки ці процеси спостерігалися всюди — і в живих організмах, і в створених нами автоматах, і в суспільстві, де ми живемо, - на певному етапі була усвідомлена ідея єдності законів, яким підлягають процеси управління, де б вони не протікали: у нервовій системі тварини чи людини, в обчислювальній машині, у керуючих автоматичних пристроях чи в економічних структурах сучасного суспільства. Кібернетика, математично описуючи загальні для різних систем закономірності управління, поставила собі за мету виявлення тих умов і засобів, за яких вони будуть здійснюватися найбільш доцільним шляхом.
Як відомо, появою кібернетики наука зобов'язана видатному американському вченому Норберту Вінеру, але цей напрямок, здійснивши величезний вплив на світову науку, продовжував розвиватися в США не стільки як "наука управління", скільки як дослідження в галузі "штучного інтелекту". Однак радянські вчені (А.І. Берг, В.А. Трапезников, В.А. Глушков та інші) стали активно розвивати кібернетику як "науку про оптимальне, цілеспрямоване управління складними динамічними систе-мами". Але все-таки концептуальне розуміння складної ком-плексної природи проблем управління не просунулося далеко вперед, оскільки гуманітарні відділення, за винятком відділення економіки і деякою мірою відділення філософії і права, недостатньо пильно й уважно поставилися до досліджень соціальних проблем управління, що вимагає глибокого між-дисциплінарного аналізу.
Разом з тим конкретні уявлення про процеси управління окремих учених, що займалися кібернетикою, свідчать про значні розбіжності в поглядах, що зберігаються і донині. Про них можна судити по роботі відомого англійського дослідника С. Біра "Кібернетика і управління виробництвом", що стала для багатьох настільною книгою.
Бір виходив з ідеї "іманентної організації" і вважав, що порядок взагалі природний, аніж хаос. Структуру буття він подавав як перехід "порядок — хаос — порядок". Систему відносин людей у розвинутому і складному суспільстві слід розглядати як вже впорядковану систему, як систему, що само організується, — гомеостатичну і рівноважну. Бір стверджував, що організаційне управління є відновленням природного порядку для системи, що піддається певному впливу і прагне відновити свою рівновагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Типології системних концепцій менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок