Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Планування як загальна функція менеджменту

Планування як загальна функція менеджменту

Назва:
Планування як загальна функція менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
593
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Планування як загальна функція менеджменту
Планування – вид управлінської діяльності (трудових процесів), який визначає перспективу і майбутній стан організації, шляхи і способи його досягнення.
За своєю суттю, функція планування відповідає на три основних питання.
1. Де організація знаходиться в даний час ? Керівники повинні оцінити сильні та слабкі сторони організації в таких важливих галузях, як фінанси, виробництво, наукові дослідження та розробки, маркетинг, персонал (оцінка компетенції організації, її конкурентної позиції). Все це здійснюється з метою визначити, чого може реально досягти організація.
2. В якому напрямі організація прагне розвиватися? Оцінюючи загрози та можливості, що виникають у ринковому середовищі, керівництво визначає, якими повинні бути цілі та завдання організації та що може завадити організації досягти їх
3. Які шляхи досягнення цілей? Керівники повинні вирішити, що необхідно здійснити для досягнення поставлених цілей та завдань. Відповіддю на це запитання є стратегічні і тактичні плани організації.
Важливість функції планування зумовлюється вигодами, які отримує організація від здійснення цього виду управлінської діяльності :
- координуються зусилля персоналу шляхом визначення спільної мети для організації в цілому та її підрозділів;
- здійснюється планомірна підготовка організації до змін;
- керівництво долає умови невизначеності шляхом здійсненням комплексу заходів прогнозування змін зовнішнього середовища;
- змінюється система мислення керівників (менеджери діють активно, стимулюючи розвиток вигідних для організації подій, заперечуючи пасивність та вичікувальну позицію).
Беручи до уваги масштаб передбачення перспективи організації, виділяють стретегічне планування і оперативне (поточне планування). Оперативне планування є одночасно логічним продовженням стратегічного планування і способом реалізації стратегії.
Рис. 2.2. Види планування та їх зв’язки
Стратегічне планування – різновид управлінської діяльності, який полягає в реалізації комплексу заходів, пов’язаних із визначенням стратегії діяльності організації, тобто комплексного плану перспективного розвитку організації.
За своїм змістом стратегічне планування передбачає формулювання місії організації; визначення цілей організації, аналіз її стану на засадах оцінки факторів зовнішнього і внутрішнього середовищ, оцінку стратегічних альтернатив (можливостей) і вибір стратегії діяльності.
Процес стратегічного управління спрощено можно представити наступним алгоритмом:


Стратегічне управління здійснюється в контексті місії організації, і його фундаментальна задача полягає в тому, щоб забезпечити взаємозв’язок місії з основними цілями організації в умовах змінного економічного середовища. Стратегічне управління стосується й цілей, і засобів. В площині цілей воно вимальовує загальні контури майбутнього організації; в якості засобів - показує, як ця ціль повинна досягатися. Отже, стратегічне управління - це прогнозне управління, пов’язане з розробкою і концептуалізацією уявлень про те, куди прямує організація. Стратегічне управління повинне суміщатися з практикою поточного управління. Завжди необхідно пам’ятати, що стратегія це засіб для
Місія підприємства - це його головна загальна ціль, суть існування підприємства. Значення місії полягає в тому, що вона виступає для керівництва як основа, орієнтир для прийняття всіх наступних рішень. Оскільки любе підприємство - це відкрита система і існує завдяки тому, що зодовольняє якусь потребу своїх споживачів, клієнтів, то й місія його повинна відшукуватись в навколишньому середовищі, а не всередині підприємства. Отже, прибуток не може бути місією підприємства, бо він цілком внутрішня проблема, хоч і дуже суттєва.
Після формування місії організація розробляє для себе цілі, які повинні дати чітке преставлення про напрямок розвитку.
ЦІЛІ – конкретний кінцевий стан або очікуваний результат діяльності організації (групи).
За встановленою думкою, існує два типи цілей з тієї точки зору, який період часу потрібен для їх досягнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Планування як загальна функція менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок