Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Товар і товарна політика. Життєвий цикл продукції. Ємність ринку

Товар і товарна політика. Життєвий цикл продукції. Ємність ринку

Назва:
Товар і товарна політика. Життєвий цикл продукції. Ємність ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,14 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
„Товар і товарна політика. Життєвий цикл продукції. Ємність ринку”


Товар – частина продукції створена для продажу.
Товар має дві якості:
Споживчу вартість – здатність товару задовольняти потреби споживачів, є носієм вартості, а форма її прояву – обмінна вартість.
Обмінна вартість
Існує декілька класифікацій товару, однак найбільше поширення отримала наступна класифікація, яка є універсальною і за нею можна прокласифікувати будь-який товар.
Класифікація товарів
Товари споживчого ринку | Товари ринку підприємств
За характером і сторонами споживання | За споживчими звичками покупців | Матеріали та деталі
Товари довгострокового споживання | Товари повсякденного попиту | Капітальне майно
Товари короткострокового користування | Товари ретельного вибору (одяг, взуття, меблі) | Допоміжні матеріали та послуги (технічне обслуговування, консультації)
Послуги | Престижні товари
Життєвий цикл лікарського засобу
Етапи життєвого циклу лікарського засобу.
Після виведення лікарського засобу на ринок починається його життєвий цикл. У життєвому циклі препарату як ринкового продукту розрізняють декілька етапів. Різні дослідники інтерпретують їх відносно стандартно, розрізняючи при цьому 4-6 основ-них етапів.
Перший етап має затратний характер і об'єднує такі процеси, як створення і роз-роблення препарату, в тому числі доклінічні і клінічні дослідження лікарського засобу.
Другий етап відкриває ринковий період і характеризується як виведення препарату на ринок. Це період повільного зростання обсягів збуту лікарських засобів, ос-кільки ринок ще мало знайомий з новим препаратом. Період складний для виробника, позаяк прибутків він ще не отримує, адже потрібні великі витрати на формування попиту на лікарський засіб і просування його на ринку (рекламу, стимулювання збуту).
Етап виходу лікарського засобу на ринок передбачає перевірку препарату для підтвердження ефективної оцінки його конкурентоспроможності внаслідок отримання великої клінічної інформації, яка надходитиме від лікарів та пацієнтів і може бути причиною зміни дозування, лікарської форми препарату або зміни маркетингової стратегії.
Даний етап потребує пошуку найпривабливіших сегментів ринку, дослідження його з позиції конкурентної структури, визначення цільових сегментів для позиціонування лікарського засобу, вибір оптимальної, адекватної до існуючих правил назви препарату та упаковки, контроль тексту внутрішньої та зовнішньої анотації щодо застосування препарату з огляду на його етичність та коректність, а також точного передання сутності основної вигоди від використання лікарського засобу. Цей етап передбачає також перевірку за вказаними позиціями рекламної та презентаційної супровідної інформації.
Для проникнення на ринок доволі часто встановлюють невисокі ціни, що стимулює споживача випробувати й оцінити новинку. Але коли фармацевтична фірма має уже міцні ринкові позиції, а лікарський засіб захищений патентом, можуть установлюва-тись високі престижні ціни, прийнятні лише для споживачів із високим рівнем достат-ку. Деякі лікарські засоби внаслідок їх унікальності та необхідності можуть купувати незалежно від їх ціни (тобто попит на ці лікарські засоби нееластичний).
Третій етап під назвою "зростання" - це етап швидкого нарощування обсягів збуту і визнання покупцями нового лікарського засобу. З'являються прибутки, які про-тягом етапу зростають унаслідок швидкого обороту капіталу і зменшення витрат на рекламу. У цей час на високоприбутковому ринку з'являється більше конкурентів, які прагнуть потіснити позиції виробника даного препарату.
Кількість споживачів збільшується, іде проникнення на нові сегменти ринку з модифікаціями лікарського засобу, розширюються канали збуту.
Етап зрілості та насичення. У певний період темпи зростання обсягів збуту уповільнюються, що свідчить про перехід до етапу зрілості. На цьому етапі перебуває більшість лікарських засобів на сучасному ринку. У збуті продукції відбувається пев-на стабілізація. Конкуренція сягає максимуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Товар і товарна політика. Життєвий цикл продукції. Ємність ринку

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок