Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Ризик у менеджменті

Ризик у менеджменті

Назва:
Ризик у менеджменті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,78 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
„Ризик у менеджменті”


Зміст


1. Характеристика ендогенних ризиків
До ендогенних ризиків відносяться: кредитний ризик; процентний ризик; ризик ліквідності; ризик фінансування; акціонерний ризик; товарний ризик; валютний ризик; ризик андеррайтинга.
Ризики виникають у зв'язку з рухом фінансових потоків і виявляються на ринках фінансових ресурсів в основному у виді процентних, валютних, кредитних, комерційних, інвестиційного ризиків.
Процентний ризик виникає через коливання процентних ставок, що приводить до зміни витрат на виплату відсотків або доходів на інвестиції, а значить до зміни величини прибутку (або втраті) у порівнянні з очікуваним. З цим видом ризиків зіштовхуються банки, страхові й інвестиційні компанії, а так само нефінансові підприємства, що займають засобу або вкладають них в активи, що приносять відсотки (державні цінні папери, облігації підприємств і т.д.).
Значний обсяг позик і капіталовкладень здійснюється за умови процентної ставки, що плаває, коли при сплаті або одержанны відсотки періодично переглядаються і приводяться у відповідність з поточною ринковою ставкою. Якщо ж процентна ставка є фіксованою і виплачується постійний відсоток, виходячи з номінальної вартості інвестиції, то ринкова вартість таких вкладень коливається в залежності від поточної процентної ставки і, як і у випадку зі ставкою, що плаває, приносить інвесторові прибуток на капітал або збиток.
Методи керування процентним ризиком - опціони, ф’ючерсні операції і т.д.
Кредитний ризик - це імовірності того, що партнери - учасники контракту виявляться не в змозі виконати договірні зобов'язання як у цілому, так і по окремих позиціях. Зменшити вплив цього ризику можна шляхом обговорення контракту на попередньому етапі, аналізу можливих вигод і утрат від його укладання.
Бізнес-ризик виникає в тих випадках, коли комерційна і господарська діяльності компанії виявляються менш успішними, чим були раніше або чим очікувалося. Наприклад, може знизитися обсяг реалізації через те, що конкуренти знизили ціни або запропонували на ринку конкуруючий товар. Однією з основних задач менеджменту є звести бізнес-ризик до мінімуму шляхом забезпечення ефективного функціонування виробництва, ретельного вивчення ринків збуту продукції і послуг і гнучкого реагування на зміни, що відбуваються на ньому.
Ринок цінних паперів породжує інвестиційний ризик. Сутність інвестиційного ризику полягає в ризику утрати вкладеного капіталу й очікуваного доходу.
На ринку цінних паперів покупці фінансових інструментів можуть бути або інвесторами, або спекулянтами, або гравцями. Інвестор вкладає гроші на тривалий термін, розраховує на одержання доходу у вигляді дивидендів або відсотків і намагається мінімізувати ризик утрати вкладеного капіталу. Спекулянти - це юридичні особи, - торговці цінними паперами, інвестиційні банки, що розраховують на одержання доходу за рахунок одномиттєвих угод на ринку і за рахунок повної інформації про стан ринку практично виключають ризик. Гравці йдуть на ризик, сподіваючись угадати тенденції і зробити гроші на очікуваній зміні курсу фінансових інструментів.
При інвестуванні здоровий інвестор виходить у першу чергу з розумінь безпеки і лише в другу чергу - з розрахунків одержання майбутнього прибутку. Ринковий ризик визначається можливою втратою первісного капіталу.
Процентний опціон являє собою фінансовий інструмент, створений і використовуваний як спосіб хеджування процентних ризиків і засіб одержання прибутку від зміни процентних ставок, його власник може вирішити, виконувати його чи ні. І це дуже вигідно для власника опціону. Опціон захищає власника від самого гіршого варіанта зміни процентної ставки і разом з тим забезпечує виграш від сприятливої зміни ставки на ринку. Головний недолік опціону - його висока вартість.
Ризик зміни купівельної спроможності грошей визначається головним чином темпами інфляції в країні. Цей вид ризику позначається на заощадженнях громадян, збережених в ощадних або комерційних банках або “у панчохах”, а також на вартості цінних паперів з фіксованим доходом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ризик у менеджменті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок