Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Методологічні основи менеджменту

Методологічні основи менеджменту

Назва:
Методологічні основи менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Методологічні основи менеджменту
Загальна характеристика і визначення менеджменту.
Управління як відношення: об’єкт і суб’єкт.
Управління всередині організації.
Управління і зовнішнє оточення.
Рівні управління.
Механізм менеджменту: принципи, підходи, методи та закони менеджменту.
Загальна характеристика і визначення менеджменту.
Менеджмент на сучасному етапі розвитку розглядається як цілісна комплексна система управління будь – якою організацією, яка орієнтується на досягнення оптимальних конкурентоспроможних результатів, в умовах закону економії часу, максимальне задоволення потреб ринків при постійному підвищенні якості усієї ємності.
Менеджмент – це сукупність функцій, спрямованих на ефективне та результативне використання ресурсів для досягнення певних організаційних цілей.
Будь – який процес менеджменту має 3 складових: суб’єкт управління, об’єкт управління та наявність мети (чого ми хочемо досягти).
Сучасний менеджмент представляє собою: 1) вид людської діяльності; 2) процес; 3) наука і мистецтво; 4)сфера діяльності; 5)соціальний прошарок людей.
Процес менеджменту – це логічна послідовність виконання певних етапів, операцій і елементів, які забезпечать досягнення поставленої мети при умові раціонального використання ресурсів.
Рисунок 1.1. Елементи процесу менеджменту.
2. Управління як відношення: об’єкт і суб’єкт.
Об’єкт управління – організація як форма суспільної координації людей. Практична безмежність об’єктів, що мають власні механізми управління, зумовили необхідність їх певної управлінської градації, яка сьогодні представлена в двох площинах. Перша – це самі управлінські потенціали об’єктів, їхня здатність до самоорганізації і друга – це управління як вид діяльності. До другої площини входять знання про управління і його вище досягнення – наука управління, хоча й воно як інформативне явище входить і до першої площини. І все ж творча активність, науковий пошук, теоретичне осмислення самоуправлінсьеих потенціалів певних об’єктів входить до другої площини як виключна здатність людини. В цьому відношенні вона не обслуговує першу, а є її органічним елементним утворенням.
В науці управління виражене у формулі “об’єкт – суб’єкт управління” і в предметному вигляді може бути представлене як знання, яке уможливлює приводити другу площину відповідно до потреб об’єкту, законів його функціонування і розвитку.
Суспільство спроможне ставити перед собою певну мету і реалізувати її за допомогою управління. На цій основі виникають такі два властивих лише суспільству явища, як суб’єкт і об’єкт управління.
Інформація Вплив
Рисунок 1.2. Замкнуте коло управління.
Об’єкт менеджменту – організація або процес, який досліджується, розвивається і вдосконалюється завдяки системі менеджменту або діяльності менеджерів.
Суб’єкт менеджменту - це та частина організації або процесу, яка виступає джерелом ділової активності і направляє усі свої зусилля на узгодженість, гармонію вдосконалення і розвиток об’єкту в напрямку долсягнення мети.
Об’єкт
1. Людей
2.засоби праці
3.предмети праці
4.Технології
5.Гроші
6.Запаси матеріальних ресурсів
7.Інформація
8.Продукт праці
Рисунок 1. 3. Співвідношенння об’єктів і суб’єктів управління.
Суб’єкт і об’єкт управління взаємодіють за допомогою каналів зв’язку, якими проходять потоки інформації. Ці потоки є керуючими впливами і повідомленнями щодо стану керованого об’єкту.
Складна система відносин, яка виникає між об’єктами і суб’єктами управління в процесі досягнення мети, формує предмет менеджменту.
Тому предмет науки управління визначається як знання, яке уможливлює приводити будь – який об’єкт у відповідність з законами функціонування і розвитку власного потенціалу, а також теоретична характеристика об’єктивних і суб’єктивних механізмів організації управління цими об’єктами в їх взаємозв’язках із зовнішнім середовищем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Методологічні основи менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок