Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку

Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку

Назва:
Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,30 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку


Якість промислової продукції кількісно можна визначити за допомогою показників якості:
безпосередньо продукції (технічний рівень виробу);
виготовлення продукції (добротність виготовлення виробу);
134експлуатації продукції (ефективність використання);

супровідних послуг (монтаж, сервіс, обслуговування тощо).
Показниками якості продукції є характеристика її технічного
рівня. Під технічним рівнем продукції розуміють відносну харак-теристику якості продукції, що базується на порівнянні значень показників, які характеризують технічну довершеність продукції, оцінюваної відповідно до базових значень.
Наприклад, технічний рівень продукції визначають за допомо-гою системи спеціальних показників — кількісних характеристик найсуттєвіших однорідних властивостей товару (послуги): при-значення, надійність, технологічність, ергономічність, естетичність та ін.
Показники призначення характеризують сферу застосування, продуктивність, конструктивні та інші специфічні особливості про-дукції. За їх допомогою визначають технічний ефект від вико-ристання за призначенням конкретного виду продукції в певних умовах.
Показники надійності свідчать про безвідмовність функціону-вання та збереження корисних властивостей виробу протягом пев-ного часу і забезпечують його довговічність, ремонтопридатність та можливість зберігання.
Показники технологічності визначають ступінь ефективності конструктивно-технологічних рішень, прийнятих під час проект-ної розробки товару. Це стосується конструкції виробу (техноло-гічна раціональність, новизна конструктивних рішень) і ресурсо-місткості робочого процесу (ступеня споживання матеріальних, паливно-енергетичних і трудових ресурсів).
За допомогою ергономічних показників якості оцінюють при-стосованість виробу до взаємодії зі споживачем, а за допомогою психофізіологічних показників якості, що визначають ергономі-ку, — зручність і комфорт у процесі споживання (експлуатації) товару.
Естетичні показники характеризують дизайн продукції, її ви-разність, оригінальність, гармонійність, цілісність, відповідність середовищу. Естетичну цінність товару визначають за допомогою показників інформаційної виразності, раціональності форми, ці-лісності композиції, досконалості виробничого виконання та ін.
Патентно-правові показники дають уявлення про ступінь па-тентного захисту виробу за кордоном і його патентну чистоту.35х застосовують для визначення конкурентоспроможності про-дукції на світовому ринку.
Показники транспортабельності визначають пристосованість продукції до транспортування, підготовчих та інших операцій, пов'язаних з перевезенням.
Показники безпеки свідчать про безпечність і нешкідливість використання товару. Наприклад, це надійність електроізоляції приладів, ефективність дії захисного обладнання, вогнестійкість.
Екологічні показники характеризують рівень шкідливого впли-ву на навколишнє середовище при використанні продукції. Вони містять вимоги, дотримання яких забезпечує раціональну взаємо-дію між діяльністю людини і довкіллям.
Якість продукції визначається не тільки її технічним рівнем, а й довершеністю виготовлення. Показники якості виготовлення продукції характеризують відповідність готового виробу вимогам нормативно-технічної документації, тобто стандартам, креслен-ням, специфікаціям.
Показники якості продукції в експлуатації характеризують рівень її дефектності, витрати на ліквідацію браку та ін.
Показниками якості супровідних послуг є кількість їх видів, обсяги, вартість, терміновість, надійність.
Якість продукції оцінюють методами прикладної кваліметрії. Кваліметрія — наука про вимірювання і оцінювання якості продукції. Розрізняють кваліметрію теоретичну і прикладну. Те-оретична кваліметрія абстрагується від конкретних об'єктів (предметів або процесів) і вивчає тільки загальні закономірності та математичні моделі, пов'язані з оцінюванням якості. Отже, об'єктом теоретичної кваліметрії є філософські та методичні про-блеми кількісної оцінки якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Показники якості промислової продукції і методи їх розрахунку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок