Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Ситуаційне керування і кадрова політика

Ситуаційне керування і кадрова політика

Назва:
Ситуаційне керування і кадрова політика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,98 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Ситуаційне керування і кадрова політика


У країнах з розвинутою ринковою економікою усе активніше стверджується принцип рівних можливостей представників усіх соціальних, класових, національних і статевих груп при підборі і розміщенні кадрів.
Ефективність взаємодії суб'єкта й об'єкта керування визнача-ється, головним чином, їхніми відносинами. Мова йде про відноси-ни начальників і підлеглих, організацій вищого й нижчого підпоряд-кування. Ці відносини можуть бути дуже різними. Наприклад, дружніми або неприязними, родинними, сусідськими, партнерськи-ми й ін.
Які б не були зазначені людські чи організаційні відносини, во-ни впливають на хід і результат керування, що є особливо важливим у період складних проблемних ситуацій.
Серед усіх відносин суб'єкта й об'єкта керування наявні такі, без яких досягнення цілей організації, в принципі, неможливо. Мова йде вже не про вплив відносин на хід керування, а про неможливість керувати при відсутності деяких таких відносин і про ту роль, що во-ни відіграють при настроюванні людей на ефективну працю.
Таким чином, управлінські відносини — такі відносини між суб'єктом і об'єктом керування, без яких досягнення цілей ор-ганізації принципово неможливо.
Управлінські відносини бувають:—
влади і змушеного підпорядкування (примусові);—
вільно-договірні (спонукальні).
У першому випадку виконавець вимушено підкоряється началь-нику в силу причин, що можуть варіювати від відкритого застосуван-ня сили до життєвих обставин, що змушують людину погоджуватися на недостатньо прийнятні для неї умови.
В другому випадку виконавець підкоряється начальнику доб-ровільно й охоче, тому що вони домовилися про умови спільної діяльності, так що ці умови цілком влаштовують обидві сторони, то-му що вони відстояли свої інтереси в договірному процесі.
Зрозуміло, що настрой людей на ефективну роботу в другому випадку значно вищий, ніж у першому.
Людство за всю історію свого існування виробило три методи керування: командні, економічні і соціально-психологічні. У живих реальних господарських і соціальних системах вони завжди співісну-ють, активно впливаючи один на одного. Тому варто звернути увагуі на систему методів керування, підкреслюючи тим самим сис-темність підходу і проблем. Менеджер неминуче практикує одночас-но всі три методи, поєднуючи їх у комбінаціях. Один з методів, як правило, домінує, а інші підлеглі головному методу і працюють як допоміжні.
У сучасному суспільстві матеріально-економічні відносини па-нують над міжособистісними.
Практика майже не знає випадків, коли домінантою виступає соціально-психологічний метод. Суспільні системи держав спира-ються на принципи чи ринки командування. У роботі менеджерів провідну роль відіграють економічні і командні методи. Командний метод превалює лише в тих локальних обставинах, коли він і його ре-зультати не вступають у протиріччя з життєвими установками людей. Цей метод може цілком застосовуватися в умовах надзвичайних кри-зових ситуацій. У повсякденному житті, звичайно, він має мало при-хильників.
Соціально-психологічні методи керування за природою своєю не можуть повноцінно обслуговувати матеріалістичні ціннісні орієнтири й інтереси. Як основні вони стають можливими і бажани-ми в рідких випадках тимчасового відходу інтересів працівників з матеріальної сфери буття в сферу людських відносин чи задоволення потреби в самоактуалізації [3].
Своєрідність організаційно-економічного механізму, його життєздатність і ефективність визначаються системою вироблюва-них ним спонукальних мотивів, стимулів до високої якості праці ко-лективу в цілому й окремих працівників. Ця система містить у собі дві підсистеми: командно-адміністративні і соціально-економічні стимули. Перші примушують до праці, другі — викликають інтерес учасників виробництва до високої якості й ефективної роботи.
Основна проблема, що виникає в процесі створення й налагод-ження організаційно-економічного механізму, полягає в раціонально-му поєднанні командно-адміністративних і соціально-економічних стимулів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ситуаційне керування і кадрова політика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок