Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Керування як творчий процес

Керування як творчий процес

Назва:
Керування як творчий процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Керування як творчий процес


Бажання домогтися успіху характерне для багатьох, однак да-леко не кожен його домагається.
У менеджменті успіх є неодмінною умовою, тому що тільки він сприяє виживанню й ефективній роботі фірми.
Успіху неможливо домогтися рутинною, нехай навіть копіткою і сумлінною роботою керівника. Для успіху необхідні творчість, та-лант. Тільки в єднанні спеціальних знань, досвіду і творчості менед-жера, його здатності вміти і знати, де зосередити свої сили, — запо-рука успіху.
Творчість є часовий процес, послідовність дій чи подій, що при-водять до зовсім нової системи, яка задовольняє поставлену мету в даний момент часу.
Творчість як процес ухвалення рішення можна подати у вигляді деякої абстрактної моделі, наведеної на рис. 3.10, основа якої закла-дена в роботі відомого системотехніка А.Хола [23].
Як показано на рис. 3.10, процес починається, коли виникає по-треба, взаємодіюча з деяким початковим оточенням, (З поч.). Внут-рішні блоки з написами «задум» і «ціль» зображують початок і кінець творчого процесу відповідно.
Визнання проблеми є необхідною умовою її вирішення, тому що, якщо проблема не існує для того, хто приймає рішення, то ухвалення рішення не відбудеться. Більш того, якщо проблема і визнана, то не всяке її вирішення може носити творчий характер.
Рутинні, повторювані проблеми відносяться до категорії струк-турованих і вони не вимагають творчості. Так, наприклад, можна розглянути можливість зайняти посаду кимось зі своїх кандидатів, прийняти на роботу когось зі сторони і т.д. Подібні проблеми відомі з попереднього досвіду, стандартні і легко вписуються в межі звичай-ного, нетворчого вирішення.
Однак нерідко виникають нові, унікальні проблеми, вирішення яких не вміщається в стандартні рамки. Саме в цьому випадку не-обхідний творчий підхід, суть якого в спрощеному вигляді подано на розглянутій схемі.
Важливо відзначити, що оточення, в якому виникає потреба, і оточення результуючої системи — це не те саме. Кінцеве оточення З кін. стосовно 3 поч. одержують з деякою затримкою в часі.
Для такого розходження наявні дві причини. По-перше, оскільки З кін. співіснує з новою системою, воно більш упорядковане, ніжЗ поч., тому що є результатом зменшення безладдя чи ентропії ото-чення [11].
По-друге, оточення є динамічним чи залежним від часу. У ди-намічній системі гіпотеза про оточення справедлива в той момент, коли вона була висловлена, пізніше може втратити силу. Деякі межі й обмеження відпадають з часом, спрощуючи тим самим завдання. Наприклад, стан технології може швидко змінюватися в самому ході розробки. У крайньому випадку можливий навіть такий стрибок, що перша ідея нової системи застаріє ще до того, як її встигнуть здійснити.
Третя причина ясна з моделі. Справа в тому, що розглянутий процес вимагає постійного обміну інформацією і матеріалами із зовнішнього середовища, тобто є відкритим. Фактори оточення, що надходять на «вхід» процесу, позначені через Ф1, Ф2, ..., Фп. Деякі з них, наприклад, Ф2, ФЗ,...,Фп-1, з'являються потім, на «виході». Це
фактори, що не визначають функціональних чи економічних вимог до системи, але впливають на сам процес (засоби проектування, ор-ганізаційна структура фірми, впровадження проекту, просування продукту (послуги) і т.п.).
Стрілки всередині блоків «задум» і «ціль» символізують не-обхідну динамічну взаємодію. З кін. впливає на систему, підтри-мується персоналом фірми, контролюється і регулюється.
Зі своєї сторони, система впливає на З кін., приносячи дивіден-ди акціонерам, відволікає ресурси від інших систем і т.д. Система взаємодіє з 3 кін. іншим чином, внаслідок чого виникають нові по-треби.
Це виникнення нових потреб зі старої, здавалося б, задоволеної системи, являє собою дуже важливу особливість творчих процесів. Тут виявляється приклад позитивного зворотного зв'язку нової сис-теми і нового погляду на оточення. Уся справа в тім, що люди мають колосальну здатність до придбання потреб. Це допомагає зрозуміти, чому творче розв'язання завдання не вирішує нічого, крім безпосе-реднього завдання; дійсно, усякий порядок готує умови для нового безладдя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Керування як творчий процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок