Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Скачати реферат: Поняття масової комунікації.Функції масових комунікацій

Загрузка...

Поняття масової комунікації.Функції масових комунікацій / сторінка 4

Назва:
Поняття масової комунікації.Функції масових комунікацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,40 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Так, створюваний у наш час глобальний інформаційний світ має явно виражену проаме-ри-канську або прозахідну орієнтацію, де пострадянські країни почу-вають себе за-леж-ними від правил гри у цьому глобальному світі.
Глобальний інформаційний світ (глобальна культура, світова куль-тура) тримається на розвиткові багатонаціональних ринків, кор-по-рацій, надскладних систем комунікацій, сучасних медіа-технологій. Ця організаційно-технологічна основа глобального світу, з одного боку, сприяє єднанню людей, народів, з другого боку, нівелює їхні етнічні, політичні, культурні особливості. Але цей процес глобалізації є незворотним. Країна, яка спеціально буде стримувати себе у входженні у цей глобальний світ, сама ж себе і загубить у ньому, оскільки примусово буде поглинута глобальною інформаційною системою. Вихід один: якомога швидше сягати ви-со-кого рівня розвитку інформаційних технологій і комунікацій-них систем, щоб на рівних увійти у глобальний світ. На думку академіка Миколи Амосова, глобалізація — це сучасний (і планетарний!) етап розвитку цивілізації, суть якого у зростанні міжнародних зв’язків, взаємозалежності країн, розповсюдженні нових технологій та єдиних стандартів життя. Процес іде у різних сферах і має плюси та мінуси. Плюси найчастіше помічають ті, які належать до благополучних у глобальній системі або захищають інтереси бла-го-получних. На мінуси вказують ті, хто, на жаль, не володіють світовою енергією, не контролюють світову промисловість, не воло-діють передовими інформаційними техноло-гіями.
Відсутність передових інформаційних технологій у країні стано-вить загрозу інформаційному простору країни. На думку О. В. Чек-мишева, “інформаційна загроза” може становити небезпеку для двох типів держав: для держав з тоталітарним устроєм і для країн, що перебувають на перехідному етапі. “Для будь-якої демокра-тич-ної держави можливість вільного поширення інформації є одним із фундаментальних прав. У такому суспільстві інформація… не може становити загрози, оскільки інформаційний простір демократичних держав має уже усталену систему інформаційного захисту, коли всі дотримуються законів держави, в чому й полягає суспільний демократизм” [Чекмишев, 37]. Тоталітарні ж держави всіляко унеможливлюють надходження повідомлень, як живуть люди за кордоном, як розв’язують проблеми і т. д. І будь-яка інформація ззовні для цих країн є загрозою для тоталітарної інформаційної системи.
Для країн, що розвиваються, характерним є інформаційний вплив іноземних мас-медіа.
Технологічний прогрес в інформаційній сфері безпосередньо по-в’-язаний з використанням технічних засобів для виробництва ін-фор-мації, хоч і не є визначальним, про що свідчить досвід Украї-ни: майже кожен має телевізор, радіоточку, в Україні велика кіль-кість видань, але не можна сказати, що Україна є багатою і що вона веде свою політику у глобальному світі. “Найприкріше те, що у світо-во-му інформаційному просторі голосу України не чути. Всі інтерпре-тації подій в Україні належать або Росії, або західним “”радяноло-гам”. А якщо цього голосу немає в інформаційному світі, цілком слушно виникає підозра, що немає відповідної реалії”.
У сфері інформації та комунікації помітний дисбаланс щодо ко-му-нікаційного гардвера (фізичних носіїв інформації) та комунікацій-ного софтвера (програмного забезпечення систем комунікації). Так, за даними Доповіді ЮНЕСКО, країни, що розвиваються, мають усього 4% комп’ютерів від загальної кількості комп’ютерів у світі. 75% усіх телефонних апаратів належать дев’яти найбагатшим країнам. У 1988 році 30 найбідніших країн не мали газет зовсім. Японія має 125 щоденних газет, а США — 1687. В середньому у Європі 39 газет на країну, в Африці — лише 3. Середній показник радіоточок 330 на 1000 населення. У багатих країнах цей показник сягає 911 на 1000 населення, а в бідних — 142 приймачі на 1000 населення. В 34 країнах зовсім немає телебачення. Середній покажчик для світу — 137 телевізорів на 1000 населення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Поняття масової комунікації.Функції масових комунікацій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок