Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Концепція безупинного стратегічного планування стійкого розвитку підприємства

Концепція безупинного стратегічного планування стійкого розвитку підприємства

Назва:
Концепція безупинного стратегічного планування стійкого розвитку підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Концепція безупинного стратегічного планування стійкого розвитку підприємства


Зміна економічної системи неминуче вимагає перегляду основ господарювання і керування на самому підприємстві, тому що центр ваги ринкових перетворень сьогодні зміщується з макро-економічного рівня убік первинної ланки економіки підприємств і організацій, стабільність розвитку яких здатна вивести національну економіку з тривалої кризи. Дана сентенція має на увазі радикальну перебудову не тільки матеріально-технічної бази підприємств, яка має пріоритетне значення, але і усіх організаційно-економічних складових внутрішнього середовища підприємства: форм і методів організації виробничої і збутової діяльності, нових підходів і прийомів до планування, організації і керуванню виробництвом.
Особливо, актуальним стає досягнення цієї мети за допомогою організаційно-економічних прийомів і ефективної системи менеджменту в господарській діяльності (як найбільш дешевших і доступних), тому що даний період характеризується хронічною нестачею інвестиційних ресурсів.
З огляду на те, що в умовах глибокої економічної кризи залучення істотних обсягів інвестицій для технічного переозброєння і відновлення виробництва не може бути здійснено у найкоротший час, головна увагу дослідників і практиків повинна бути спрямована на вирішення організаційно-економічних проблем стійкості і конкурентноздатності підприємств. Такий підхід доцільний у силу того, що успішне вирішення економічних задач організаційними прийомами, як правило, не пов'язано зі значними обсягами інвестицій, дефіцитність яких для нинішньої економіки загально-відома. Тому головною метою підприємств у цих умовах є виживання фірми і знаходження такого підходу (прийому) побудови принципової моделі, який виявився б здатним надати допомогу в плануванні стратегічного і стабільного розвитку фірми.
До проблем, які не вимагають великих фінансових витрат і здатних принести порівняно швидкий ефект, можна віднести такі задачі:*
розробку гнучких систем планування і керування, які дозволяють переходити на адаптаційні (ситуаційні) схеми керування;*
забезпечення методами безперервності планування на основі наступності стратегічних, поточних і оперативних планів виробництва в умовах обмеженості ресурсів;* розробку методів і підходів до вибору гнучких структур і ефективних комунікацій, здатних до швидкої адаптації організації до змінних умов зовнішнього і внутрішнього середовища фірми;*
розробку ефективних прийомів і методів організаційно-економічного обгрунтування і прийняття управлінських рішень, спрямованих на забезпечення стабільності системи керування й організації в цілому.
Розробка наведених підходів і методів концептуально повинна базуватися на адаптованості підприємств до тих умов, які створюються факторами зовнішнього середовища, а внутрішньо-системні керовані фактори повинні визначати як саму можливість адаптації фірми і системи керування, так і ефективність процесу адаптації. Більш того, внутрішні змінні повинні найбільшою мірою протистояти зовнішнім впливам, перевищувати їх і, тим самим, підвищувати адаптаційну стійкість організації.
Відомо, що будь-яка цілеспрямована система повинна в процесі свого функціонування виконувати поставлені перед нею задачі. У силу неузгодженості початкового або поточного стану системи і стану що задається (або бажаного) виникає потреба в прийнятті рішень по її регулюванню, тобто в керуванні. Функції вироблення необхідних у кожній конкретній ситуації управлінських рішень і покликана виконувати така система керування.
Стереотипність мислення багатьох керівників, які відкидають навіть думку про стратегічне планування, зводиться до обива-тельського: "Як я можу розробляти плани на 5-7 років, коли я не знаю, що буду робити завтра" — говорить багато про що. У першу чергу, напрошується питання: "А чи може ця людина, яка вважається керівником, бути ним, або він не думає або не знає перспективи своєї діяльності? Не знає, що потрібно почати і, що робити, щоб опинитися в майбутньому в бажаній точці розвитку підприємства?"
Тому не дивно, що розуміння важливості, ключового характеру і значимості ефективного керування, у тому числі і стратегічного, відсувається на другий план.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Концепція безупинного стратегічного планування стійкого розвитку підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок