Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Сучасні організаційні структури управління

Сучасні організаційні структури управління

Назва:
Сучасні організаційні структури управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сучасні організаційні структури управління


ПЛАН


1. Сучасні організаційні структури управління.
Організація управлінського обліку на підприємстві передусім залежить від організаційної та виробничої структури.
В умовах ринкової економіки найважливішим фактором нормального функціювання підприємства є управлінська діяльність. Вона вимагає інформації яка повинна задовольнити вимоги менеджерів, мати відповідну вірогідність та оперативність. За допомогою інформаційного забезпечення відбувається взаємозв’язок між підрозділами, розмежування прав та відповідальності кожного підрозділу перед адміністрацією підприємства, узгодженість окремих видів діяльності в досягненні мети підприємства.
Інформаційна система підпорядкована потребам організаційної структури підприємства. Організаційні структури управління характеризуються великою різноманітністю та залежать від багатьох факторів.
Організаційна структура забезпечує узгодженість окремих видів діяльності підприємства та зусиль по виконанню основних завдань та цілей.
Типова схема управління підприємством:
Управління підприємством
І
Постачальницько-заготівельна діяльність | Виробнича діяльність
Фінансово-збутова діяльність | Технічне забезпечення та розвиток
І
Інвестиційна діяльність
Повна організаційна структура підприємства залежить від наступних факторів:
характеру виробництва та його галузевих особливостей, складу продукції, що випускається, технологій виробництва, масштабу та типу виробництва, рівня технічної оснащеності підприємства;
форм організації управлінні: лінійна, лінійно-функціональна, матрична;
відповідності структури апарату управління та організаційної структури;
співвідношення між централізованою і децентралізованою формами управління;
рівня механізації та автоматизації управлінських робіт, кваліфікації працівників, ефективності їх праці.
Наявність та вплив цих факторів на кожному підприємстві суворо індивідуальні і тому організаційна структура безперервно удосконалюється. Кількість управлінських рівнів у найбільш гнучких організаційних структурах досягає чотирьох-п”яти. Організаційна структура визначає склад і співвідношення різноманітних рівнів управління виробництвом та форм цієї організації.
Виробнича структура підприємства показує склад та структуру цехів, їх потужність, форми побудови та взаємозв’язку на кожному рівні управління виробництвом.
Побудова виробничої структури підприємства обумовлена типом і масштабами виробництва, складністю технологічних процесів, ступенем та видами спеціалізації цехів. Розрізняються два типи виробничих структур: за продуктом та за однорідними технологічними операціями.
Виробнича структура за продуктом передбачає створення самостійних виробничих підрозділів, орієнтованих на виробництво та збут конкретних видів продукції.
Виробнича структура за однорідними технологічними операціями передбачає створення виробничих підрозділів, орієнтованих на спеціальних технологічних операціях на однотипному обладнанні.
Конкретний господарсько-економічний стан підрозділу визначається ступенем його самостійності та наданих повноважень керівнику підрозділу. Взаємодія між внутрішніми підрозділами, та різаними рівнями управління регулюється внутрішнім економічним механізмом.
Поняття внутрішньо-економічного механізму охоплює сукупність засобів та інструментів, які цілеспрямовано впливають на створення сприятливих умов функціювання та розвитку як підприємства в цілому, так і окремих його ланок. До основних елементів внутрішньо-економічного механізму відносяться: планування, ціноутворення, стимулювання, облік, контроль та регулювання. Зв’язок між елементами внутрішнього господарського механізму реалізується через систему показників діяльності підрозділів підприємства, показників виміру та оцінки обсягу продукції і виконання робіт, через склад витрат, що включаються до витрат підрозділу, та виявлення результатів господарювання.
Порівняння видів обліку показало, що управлінський облік не має постійної базової структури (такої як балансове рівняння в фінансовому обліку).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасні організаційні структури управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок