Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Стратегії мотивації персоналу підприємства в трансформаційній економіці

Стратегії мотивації персоналу підприємства в трансформаційній економіці

Назва:
Стратегії мотивації персоналу підприємства в трансформаційній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Стратегії мотивації персоналу підприємства в трансформаційній економіці


В останні десятиліття, особливо в країнах з розвинутими ринковими відносинами, намітилася чітка тенденція до суттєвого зростання ролі людського фактора у виробництві. На зміну теорії, що вивчає персонал як витрати, як фактор, що працює за примусом, без ініціативи, і вплив якого необхідно мінімізувати, приходить інша теорія, яка розглядає персонал як найважливіший ресурс. Тому характерними для трансформації парадигми управління, що відбувається в сучасному українському суспільстві, є зміни у визначенні ролі кадрів у виробничому процесі, адже “цінність людини впливає на економічний розвиток більше, ніж всі інші чинники виробництва в цілому” [4, С.77]. І в цьому аспекті хотілося б зазначити фразу представника напряму результативного менеджменту Лі Якокки, а саме: ”Всі господарчі операції можна в кінцевім рахунку звести до позначення трьома словами: люди, продукти, прибуток. Якщо у вас немає надійної команди, то з інших чинників мало що вдасться зробити” [7].
Формування ринкових економічних відносин в Україні і загострення конкуренції змушують керівників та менеджерів кардинально змінювати систему поглядів на управління підприємством у нестабільному та важкопрогнозованому зовнішньому середовищі. Головним завданням сучасного підприємства є адаптація не до самих змін ринкових умов функціонування, а до швидкості цих змін. Тому необхідною є така система управління, яка була б здатна адекватно і своєчасно реагувати на зміни як внутрішнього, так і зовнішнього середовищ.
Зі зростанням ролі людських ресурсів у діяльності підприємств все більшої актуальності набуває проблема стратегічного управління персоналом, яка розглядається у працях О. Громової, Г. Зайцева, А. Кібанова, Є. Уткіна, Г. Щекіна, О. Докучаєва, Т. Морщенка та багатьох інших. Але проведені дослідження науковців не вичерпують усіх запитань, пов’язаних з даною проблематикою. Метою роботи є обгрунтування необхідності застосування на українських підприємствах стратегічного управління персоналом з метою підвищення його конкурентоспроможності. Для її досягнення необхідно визначити та дослідити механізм мотивації персоналу підприємства як складової інноваційного потенціалу підприємства, проаналізувати доцільність та пріоритетність підвищення конкурентоспроможності персоналу, що й складає завдання дослідження.
Мотивація являє собою процес впливу на спонукальні чинники людини, під дією яких в неї виникає потреба працювати так, щоб сприяти досягненню цілей організації. Багато рекомендацій стосовно вдосконалення системи мотивування й оплати праці мають загальний характер, оскільки розробляються на основі існуючої системи економічних відносин певної країни. Більшість мотивіційних теорій наголошують на важливість суб’єктивного ставлення до винагороди працівників. Розробивши систему мотивації, спрямовану на задоволення потреб різних працівників, можна створити сприятливіші умови для досягнення цілей організації. Силу мотивації може визначати зміна умов роботи та пріоритетів працівників. Тому підприємствам необхідно своєчасно реагувати на будь-які зміни, постійно здійснюючи моніторинг мотивуючого середовища. Для такого моніторингу використовують мотиваційну теорію, а саме двофакторну модель Ф.Герцберга, яка визначає силу мотивації в залежності від рівня незадоволеності і-им гігієнічним фактором та кількісною оцінкою задоволення j-ої потреби [3, С.79]. Ці фактори оцінюють в основному шляхом опитування працівників фірми. Для вивчення ступеня задоволеності працівників своєю роботою використовують тест по методиці В.А. Розанової, який включає твердження, що всебічно характеризують зміст та умови праці [2]. Виняткове значення має письмове опитування по методиці Делл Твайла, яке складається з n підрозділів, кожен з яких відповідає певній присутності даного ресурсу в організації. Стиль управління керівника можна проаналізувати по методиці В.П. Захарова, яка має два опитувальники, перший з них передбачає оцінку керівництва підлеглими, а інший – самооцінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Стратегії мотивації персоналу підприємства в трансформаційній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок