Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Аналіз проблемних ситуацій і їхніх наслідків

Аналіз проблемних ситуацій і їхніх наслідків

Назва:
Аналіз проблемних ситуацій і їхніх наслідків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Аналіз проблемних ситуацій і їхніх наслідків


Проблемні ситуації, з якими зіштовхується організація, як вка-зувалося раніше, мають різну природу їхнього виникнення. Узагаль-нено їх можна подати у вигляді трьох глобальних причин різного по-ходження:*
стихійні природні нещастя і катаклізми;*
техногенні катастрофи і техніко-технологічні аварії;*
зколого-соціоекономічні явища і кризи.
Якщо перша група причин, а також можливі війни, практично не залежать від підприємця й організації, тобто носять явно об'єктив-ний характер, то друга група значною мірою формується виробничи-ми організаціями і зворотною дією впливає на них. Дана обставина свідчить про необхідність розгляду останніх більш докладно.Статистика великих промислових аварій ілюструє ріст частоти їхнього виникнення і руйнівних середніх наслідків. За останні 25 років кількість технологічних аварій, що рівняються зі стихійними лихами, склала:*
на промислових і енергетичних об'єктах — 13;*
залізничному транспорті — 9;*
в авіації — 25 [10].
За деякими оцінками, у США прямі витрати на ліквідації наслідків технологічних аварій складають 46% річного валового національного продукту, приблизно стільки ж приходиться на не-прямі економічні втрати [10].
У більшості випадків аварія відбувається при наявності сукуп-ності передаварійних збоїв у роботі устаткування чи персоналу.
Аналіз причин і ходу розвитку аварій показує наявність певних стадій. Оперативне і правильне організаційно-управлінське реагу-вання на ситуацію, що складається, у багатьох випадках дозволяє як-що не уникнути аварії, то, принаймні, значно зменшити її наслідки.
Наявність заздалегідь складених програм дій в умовах врегулю-вання аварії дозволяє в 2,5 рази скоротити період ліквідації її наслідків.
Аналогічним чином змінюється і масштаб наслідків.
Сукупність аварійних ситуацій поділяється на штатні і поза-штатні. Для першої групи характерна визначеність послідовності подій, і тому існує можливість використовувати попередньо намічу-вану програму організаційно-управлінських дій.
В аварійних позаштатних ситуаціях розвиток подій має імо-вірний характер, що вимагає розробки керування ситуаційного типу (сукупності варіантів з кожного із можливих напрямків розвитку аварійної ситуації).
Можливість запобігання аварії на основі збоїв підтверджується наступними прикладами. Зведення технічних комісій про неполадки було видане на Чорнобильській АЕС за 4 місяці, на Оренбурзькому ПЗ — за 2 місяці, на хімічному комбінаті «Юніон Карбайт» у Бхо-палі — за 3 місяці до аварії. Пом'якшення наслідків аварії ре-алізується додатковими заходами при створенні й у процесі експлуа-тації виробничого об'єкта. Наприклад, зведення більш міцного бу-динку чи трубопроводу вимагає підвищення витрат, але при аварії локалізує її масштаб. За різними оцінками, одиниця додаткових вит-рат у пом'якшенні наслідків аварії дає 6-15 одиниць при аварії [14].Сукупність цих заходів поділяють на активнодіючі і пасивні. До перших відносять спорудження більш міцних будинків і споруд, до других — системи пожежогасіння, засоби медичної допомоги й індивідуального захисту.
Розробка теорії надійності технологічних комплексів тривалий час стримувалася поширенням принципу «нульового» ризику. Теоре-тично «нульовий» ризик можливий у системах з нульовою енерге-тичною насиченістю. В інших умовах можна говорити тільки про зниження ризику аварій.
Економічно невиправданою є й інша крайня точка зору про «ну-льовий ріст», що заперечує будівництво нових промислових об'єктів в ім'я повної безпеки. Цей підхід підриває економічний базис і тим самим підвищує ризик виникнення надзвичайних ситуацій.
Кожен виробничий об'єкт, вносячи певний ризик у навколишнє середовище, забезпечує його зниження в інших галузях, де викорис-товується його продукція. При розробці проекту будь-якого об'єкта необхідно скласти пов'язаний комплекс організаційно-технічних за-ходів для захисту від виникнення аварійної ситуації, навчити спеціальну групу персоналу погодженим діям з метою запобігання чи пом'якшення аварії, підготувати засоби для евакуації і рятуваль-них робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Аналіз проблемних ситуацій і їхніх наслідків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок