Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Продуктивність і продуктивність праці

Продуктивність і продуктивність праці

Назва:
Продуктивність і продуктивність праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Трансформація економічної системи України потребує якісних змін у професійній підготовці фахівців вищої кваліфікації у сфері економічних знань. Однією з дисциплін, які запроваджені в системі підготовки магістрів за фахом "Управління трудовими ресурсами" та "Менеджмент організацій", є "Менеджмент продуктивності".

Мета вивчення дисципліни — зрозуміти суть, багатоаспектність та важливість такої економічної категорії, як продуктивність, вивчити методи аналізу і шляхи підвищення продуктивності.

Основні завдання курсу:

• дати студентам всебічні знання з проблем продуктивності;

• сприяти розвитку здібностей до дослідницької діяльності;

• сформувати навички самостійного виконання різних завдань в організаційно-економічній діяльності;

• сприяти підготовці фахівців з управління персоналом та організаторів виробництва для різних суб'єктів господарювання. Виходячи з основних завдань курсу А. В. Калиною була підготовлена авторська програма з навчальної дисципліни "Менеджмент продуктивності", яка містить 10 тем:

1. Продуктивність і продуктивність праці.

2. Ринкова система і продуктивність.

3. Ефективність праці.

4. Фактори і резерви підвищення продуктивності праці.

5. Продуктивність і способи оплати праці.

6. Аналіз, контроль та підвищення продуктивності на підприємстві.

7. Прогнозування продуктивності праці і планування кількості працівників.

8. Стратегія і методи вимірювання та оцінювання продуктивності.

9. Програми підвищення та управління продуктивністю. 10. Досвід зарубіжних країн в оцінюванні управління продуктивністю. Міжнародне співробітництво з питань підвищення продуктивності.

Зазначимо, що дисципліна "Менеджмент продуктивності" не досить нова і викладається в деяких економічних вищих закладах освіти країни за своїми навчальними програмами, але й дотепер не було зроблено спроби підготувати підручник чи хоча б конспект лекцій з цієї дисципліни. Книга, яку ви тримаєте в руках, — перша ластівка в безмежному інформаційному просторі з проблем менеджменту продуктивності в Україні.

Об'єктивно необхідно відзначити, що проблема менеджменту продуктивності — це проблема трьох стадій розвитку людського суспільства: капіталізму, соціалізму та соціального ринкового господарства.

Незалежно від стадій розвитку суспільства люди планомірно вирішували три головні проблеми організації виробництва:

• що слід виробляти;

• які матеріальні та людські ресурси необхідно задіяти і в якому співвідношенні;

• як буде проводитись розподіл і хто споживатиме створені продукти та послуги.

Оскільки в основі розв'язання цих проблем лежить жива праця, ефективність її використання завжди вивчалась і становила інтерес для багатьох дослідників. Можна вважати, що теоретично проблема продуктивності розроблена і вивчена дуже глибоко, завдання ж авторів цієї книги полягає у тому, щоб систематизувати все те, що напрацьовано і що може бути використане в умовах формування нових економічних відносин у нашому суспільстві.

Автори мають надію, що ця книга допоможе молодим людям, які тільки починають формуватись як підприємці, бізнесмени, спеціалісти, розібратись у проблемах ефективності праці і виробництва, у проблемах управління виробництвом на основі правильного застосування нагромадженого досвіду в менеджменті продуктивності.

Управління продуктивністю праці як складова процесу управління охоплює планування, організацію, керівництво, контроль і регулювання, які засновані на співвідношенні кількості продукції, що випускається виробничою системою, та витрат на виготовлення цієї продукції. Цей процес такий же важливий, як і інші контрольні функції та процеси менеджменту.

Управління продуктивністю вимагає ефективних контактів і розуміння ролі різних служб у створенні обсягів виробництва. Воно також потребує розгляду системи з позицій як великих, стратегічних, так і дрібніших, тактичних і навіть поточних завдань, вміння обґрунтувати зміни та оцінити їх наслідки для фірми і, що, можливо, найважливіше, здатності ув'язати підвищення продуктивності з її вимірюванням.

Посібник підготовлений для менеджерів, щоб вони не просто краще зрозуміли ідею продуктивності і методи її виміру, а й перейнялися ідеєю необхідності управління продуктивністю праці як складовою процесу управління. Він складається з одинадцяти розділів, трьох додатків і насичений відповідними рисунками, таблицями і формулами.

Продуктивність і продуктивність праці

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Продуктивність і продуктивність праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок