Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Продуктивність праці «білих комірців»

Продуктивність праці «білих комірців»

Назва:
Продуктивність праці «білих комірців»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Найбільш інтенсивно на рівні підприємства у США останнім часом займаються вимірюванням продуктивності праці так званих "білих комірців".

Теоретики і практики зосередили зусилля на організації та стимулюванні підвищення продуктивності праці "працівників офісів". Найбільш складними при цьому виявилися вимірювальні проблеми, без розв'язання яких неможливо здійснити контроль за тим, наскільки успішно організація розпоряджається своїми ресурсами. Незважаючи на значний первісний скептицизм з приводу можливості вимірювання "творчої діяльності", кілька компаній успішно впровадили програми вимірювання і підвищення продуктивності праці "білих комірців".

У 1982 р. згідно з оцінками Бюро статистики праці "білі комірці" в економіці США складали 53 % робочої сили і отримували 70 % заробітної плати. Наприкінці XXI ст. їхня питома вага може зрости до 90 %. Очевидно, що підвищення продуктивності праці "білих комірців" стає одним з важливіших завдань, яке треба вирішувати фірмам, щоб виграти в конкурентній боротьбі.

З одного боку, багато фірм впроваджують спеціальні програми, спрямовані на підвищення продуктивності праці "білих комірців" (однією з перших це зробила IBM), з іншого — для багатьох наукових організацій розробка таких програм і подальше їх впровадження стають основним видом діяльності. Однією з найвідоміших організацій такого типу є Американський продуктивний центр (АРС), заснований в 1977 р. Нині він надає свої послуги найбільшим фірмам США (Дженерал-Дайнемікс, IBM, Екссон, Мак-Доннел Дуглас, Рокуелл Інтернешнл та ін.).

Організація АРС розробила типову програму підвищення продуктивності праці "білих комірців", що впроваджується працівниками центру з урахуванням умов компаній замовника. Програма складається з шести етапів, кожний з яких доволі детально методично пророблений (табл. 12).

Програма підвищення продуктивності праці Американського продуктивного центру — не перша програма такого типу. Але її автори наполегливо підкреслюють її відмінність від попередніх. По-перше, відмінність стосується основної мети, на досягнення якої спрямована програма. У традиційних програмах основним завданням ставиться скорочення витрат на виробництво послуг. У програмі АРС на перший план висувається підвищення якості послуг і своєчасності їх надання клієнтам, для чого потрібні постійні інновації як засіб пристосування до ринкової ситуації, що змінюється (конкуренція не за знаменником, а за чисельником). Автори проекту неодноразово нагадують, що він націлений насамперед на професійну ефективність.

По-друге, традиційні програми орієнтовані на підвищення ефективності праці кожного окремого працівника, у той час як програма АРС націлена на підвищення ефективності групи, ланки, підрозділу загалом. При цьому для групи загалом ефективність розглядається як підзавдання з погляду функціонування всього підприємства. Відповідно і різні використовувані організаційно-технічні способи підвищення продуктивності праці.

У першому випадку — це техніка особистої роботи і підвищення технічної оснащеності робочого місця (за умови, що це невідворотні витрати, які у першу чергу підлягають скороченню); у другому випадку до них додається посилене заохочення кооперації між виробниками послуг, розвиток каналів обміну інформацією (формальних і неформальних), що поряд із зростанням технічної оснащеності (за умови, що це необхідні капіталовкладення) розглядається як основне джерело підвищення якості послуг.

По-третє, програми різняться і способом їх впровадження. Програма АРС припускає, що впроваджувати її буде не консультант зі сторони, а після спеціальної підготовки один з працівників групи, для якої ця програма і призначена. Нарешті, програма АРС припускає не одноразове "розшиття вузьких місць", а впровадження методів, які будуть постійно орієнтувати колектив на покращання якості пропонованих споживачеві послуг при зростаючій продуктивності праці.

Найскладніший елемент у будь-якій програмі підвищення продуктивності праці "білих комірців" — вимірювальна процедура (рис. 21).

Рис. 21. Вимірювальні процедури в загальному циклі підвищення продуктивності праці

В управлінській практиці ретельних вимірювальних процедур не уникнути, у тому числі й при підвищенні продуктивності праці "білих комірців". Уникнути вимірювальної процедури не вдається, тому що для успішного функціонування будь-якої програми необхідна інформація, чи дійсно докладені зусилля приводять до бажаного результату.

Процедура вимірювання продуктивності праці "білих комірців", здійснювана відповідно до методу Американського продуктивного центру, являє собою певну послідовність дій (рис. 22).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Продуктивність праці «білих комірців»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок