Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Стратегічне планування і маркетингові (ліберальні) системи охорони здоров'я

Стратегічне планування і маркетингові (ліберальні) системи охорони здоров'я

Назва:
Стратегічне планування і маркетингові (ліберальні) системи охорони здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,05 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Стратегічне планування і маркетингові (ліберальні) системи охорони здоров'я
(ДО питання побудови теорії регулювання ліберальних систем охорони здоров'я)
Розвиток охорони здоров'я як соціально-економічної структури повинний відбуватися в гармонійній відповідності з економічним і соціальним розвитком держави. Цей принцип тісно зв'язаний з питанням адаптаційності служб і підрозділів системи охорони здоров'я до національних умов.
Така адаптація забезпечується відповідними технологіями прийняття управлінських рішень. Для керування системами охорони здоров'я з низьким ступенем волі прийнятні і результативні класичні прийоми стратегічного планування, при яких деякою мірою досяжне планування дій і їхня реалізація відповідно до умов, що змінюються, як самої системи, так і середовища (сфери) її функціонування.
Життєдіяльність систем охорони здоров'я високого ступеня волі, зокрема ліберальних, що спираються у своєму динамізмі розвитку на постійно трансформується основу економічних закономірностей, як видно, із працею піддається стратегії класичного планування в силу постійної рухливості внутрішніх і зовнішніх протиріч, що є основою життєдіяльності і розвитку таких систем. Керування такими системами повинне здійснюватися на науковій основі; на основі розкриття закономірностей розвитку явищ і процесів, що характеризують ці системи і визначають їхню сутність; на основі знання науки керування.
У період активної трансформації вітчизняної системи охорони здоров'я вкрай актуальними є звертання уваги до науки керування, сучасного розуміння її змісту, предмета дослідження і задач. Наука керування, спираючи на комплексну систему наукових знань про керування, формується на базі економічних, юридичних, соціальних, технічних, фізіологічних і психологічних наук.
Сучасне дослідження процесів керування в складних динамічних системах, до яких зокрема відносяться і системи охорони здоров'я, визначає використання інструментарію точних наук: математики і логіки, новітніх інформаційних технологій, і зокрема методів імітаційного моделювання й ін.
Керування маркетингової (ліберальної) системою охорони здоров'я, а по суті регулювання її життєдіяльності – це в остаточному підсумку дозвіл попередній розкритих внутрішніх протиріч системи на основі управлінських рішень у рамках конкретно визначеного рівня системи, або впливу на конкретну асоціацію елементів її складових.
Регулювання життєдіяльності маркетингової (ліберальної) системи охорони здоров'я – це, перш за все, принципове розуміння і представлення, як сутності самої системи, так і її формалізованої структури; розуміння і визначення, властивому досліджуваному об'єкту, законів розвитку; осмислювання і розкриття основних і другорядних внутрішніх протиріч еволюції системи і її життєдіяльності; перебування форм і методів дозволу протиріч; визначення крапок додатка цих методів, що дозволяють регулювати дозвіл протиріч у ту або іншу сторону, т.д. активно впливати на закони, що визначають життєдіяльність даної системи.
Регулювання життєдіяльності маркетингової (ліберальної) системи надання медичних послуг забезпечується класичним характером управлінських рішень: а) стратегічним, б) тактичним, в) оперативним.
Стратегічний характер рішень при регулюванні життєдіяльності маркетингових (ліберальних) систем охорони здоров'я, швидше всього , лежить поза областю самої керованої системи. Це рівень керування медико-соціальними проблемами в самому широкому змісті цього поняття, рівень цільових настанов системи охорони здоров'я, як складової соціально-економічної структури державного устрою, рівень заданих і необхідних критеріїв ефективності системи охорони здоров'я на визначеному етапі її розвитку.
Тактичний характер управлінських рішень при регулюванні життєдіяльності маркетингових (ліберальних) систем охорони здоров'я визначений умовними рівнями, що включають у себе методи правового юридичного впливу на систему і спеціальні прийоми стандартизації. У деталізації конкретних методів даного характеру керування допомагає виділення в маркетинговій (ліберальної) системі охорони здоров'я умовних рівнів правових оцінок, що включають у себе оцінку: а) соціальних проблем, б) рекомендацій медичної допомоги, в) лікарської кваліфікації, г) лікарської діяльності і медичних технологій, д) ефективності [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стратегічне планування і маркетингові (ліберальні) системи охорони здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок