Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Підходи до вивчення лідерства

Підходи до вивчення лідерства

Назва:
Підходи до вивчення лідерства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,58 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
Підходи до вивчення лідерства


Відомо, що до сьогоднішнього дня проведено більше десять тисяч різного роду досліджень питань лідерства. Використовуючи дві змінні або два вимірювання {динаміка поведінки і рівень ситуационности), можна виділити основні групи лідерства.
Динаміка поведінки відображає те, як розглядається лідер: в статиці (аналіз лідерських якостей) або в динаміці (аналіз зразків лідерської поведінки). В першому случав лідерство трактується головним чином в термінах відносно постійних і стійких якостей характеру індивіда, тобто вважається, що лідер як би має певні природжені риси, які необхідні йому для того, щоб бути ефективним. В протилежність цьому поведінковий підхід, заснований на висновках, зроблених із спостережуваних дослідниками зразків лідерської поведінки, тобто действий- лідера, а не успадкованих їм якостей.
Друге вимірювання пов'язано з рівнем або ступенем ухвалення ситуационности за основу аналізу в рамках того або іншого підходу кизучению лідерства. На одному полюсі знаходяться підходи, що підводять до ідеї універсальності, на іншому - ситуационность признається критичною, вирішальною для ефективного лідерства
Комбінація двох змінних приводить кінець кінцем до виділення чотирьох типів підходів до вивчення лідерства в організації (рис.11.5). Перший тип включає підходи, засновані на аналізі лідерських якостей (теорії лідерських якостей, теорія "X" і теорія "У" Дугласа МакГрегора), необхідних ефективному лідеру в будь-якому організаційному контексті.
Другий тип розглядає лідерство як набір зразків поведінки, властивий лідеру також в будь-якому організаційному оточенні (дослідження Мічиганського університету і університету штату Огайо, системи управління Лікерта і управлінська сітка Блейка і Моутон).
Третій тип припускає вивчення лідерських якостей, але вже залежно від конкретної ситуації {концепції ситуативного лідерства: Танненбаума-Шмідта, Філера, Херсея-Бланшарда. Хауза-Мітчелла, Стінсона-Джонсона, Врума-Йеттона-Яго).
Четвертий тип представляє ряд нових підходів, що знов вивчають лідерські якості, але вже у зв'язку з конкретною ситуацією (причинно-наслідковий підхід або "атрибутивна" теорія, концепції лідера-перетворювача і харизматичного лідера). У вказаних підходах робиться спроба визначити набір якостей і зразків поведінки, необхідних лідеру в специфічному організаційному контексті. В подальших параграфах глави будуть детально розглянуті кожний з вказаних підходів з метою оцінки його значущості і корисності в обьяснении лідерства і можливості прогнозу з його допомогою лідерської поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Підходи до вивчення лідерства

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок