Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Забезпечення операцій з вексельного обороту

Забезпечення операцій з вексельного обороту

Назва:
Забезпечення операцій з вексельного обороту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,51 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сутність операцій банку з векселями

Вексель — письмове боргове зобов'язання, укладене відповідно до закону, яке надає право його власнику після настання строку сплати (або достроково) стягти з особи, яка видала або акцептувала зобов'язання, обумовлену в ньому суму.

Особливості векселя

Вексель — це:

• цінний папір, що підтверджує факт надання позики або купівлі товарів у кредит під проценти;

• цінний папір на пред'явника, який має одержати вексельну суму. Таке ж право має індосамент;

• платіжний документ за поставлені товари або надані послуги;

• короткострокове боргове зобов'язання, відповідно до якого оплата має йти за поставкою товарів і наданням послуг;

• документ, укладений у суворій відповідності із законом.

Показники доходу та дохідності векселів

1. Абсолютний розмір доходу за векселем

2. Дохідність векселя: - за весь строк позики

- за рік (за формулою звичайних процентів)

де Др — абсолютний розмір доходу за векселем за рік; t — кількість днів обороту векселя.

3. Дохід покупця (продавця) при купівлі векселів на ринку цінних паперів до закінчення строку сплати

де Чр — ринкова ставка на момент угоди за борговими зобов'язаннями тієї терміновості, яка залишилася до сплати векселя; Цн— номінальна ціна векселя; f t — кількість днів від дати угоди до дати сплати векселя.

4. Абсолютний розмір доходу власника векселя, якщо він розміщений за номіналом

5. Дисконт на користь банку

де В — вексельна сума (нарощена вартість на момент сплати векселя); d— облікова ставка; t — кількість днів сплати векселя.

Реорганізація і ліквідація акціонерного товариства

Реорганізація AT здійснюється на підставі положення закону про AT і відповідно до Цивільного кодексу України. Рішення про реорганізацію товариства приймають загальні збори акціонерів трьома чвертями голосів акціонерів — власників голосуючих акцій. У випадках, передбачених законодавством, таке рішення може бути прийнято уповноваженим державним органом чи судом.

Реорганізація AT може бути проведена у таких формах: злиття, приєднання, поділ, виокремлення і перетворення організаційно-правової форми товариства.

За будь-якої форми реорганізації забороняється обмін раніше випущених AT звичайних акцій і привілейованих акцій, конвертованих у звичайні чи інші цінні папери на інше майно чи майнові права. Ця вимога не відноситься до акцій знову створюваного в результаті реорганізації товариства.

За будь-якої реорганізації AT вносяться відповідні зміни у статут і державний реєстр. Права й обов'язки AT переходять до правонаступника.

При реорганізації товариства дотримуються права його кредиторів. З цією метою кредитори сповіщаються про реорганізацію не пізніше ЗО днів з моменту ухвалення цього рішення. Після повідомлення про реорганізацію у формі злиття, приєднання чи перетворення кредитори вправі не пізніше наступних ЗО днів пред'явити AT вимоги про припинення чи дострокове виконання зобов'язань і відшкодування збитків. Аналогічні вимоги кредитори вправі пред'явити

товариству в термін не пізніше 60 днів з дати повідомлення про реорганізацію у формі поділу чи виділення.

Злиття і приєднання AT проходить шляхом об'єднання їх капіталів, консолідації балансів, об'єднання контрольних пакетів акцій з наступною їх конвертацією, тобто заміною акціями й іншими цінними паперами знову створеного товариства.

Злиття товариств відбувається на підставі ув'язненого між ними договору. У договорі відбиваються порядок обміну акцій й інших цінних паперів, їх номінальна вартість і категорії, особливі права окремих акціонерів й інші умови.

Проект договору про злиття, схвалений радами директорів усіх товариств і антимонопольним органом, повинен бути прийнятий на загальних зборах акціонерів кожного товариства окремо. На спільних загальних зборах акціонерів товариств, що беруть участь у злитті, затверджується статут і вибирається рада директорів знову утвореного товариства. У такому ж порядку відбувається оформлення приєднання одного чи кількох товариств до іншого товариства. Якщо при злитті товариств усі права й обов'язки кожного з них переходять до новоутвореного товариства, то при приєднанні правонаступником буде те товариство, до якого приєднується інше товариство.

Повідомлення про припинення діяльності товариств, що зливаються чи приєднуються, надходить в органи, що реєструють, з додатком договору і копії свідоцтва про державну реєстрацію товариств. Товариства, що припинили свою діяльність, виключаються органами, що реєструють, з державного реєстру з дня реєстрації новоствореного AT.

Створення на основі одного товариства нових самостійних товариств здійснюється шляхом поділу балансу і капіталу. Реорганізоване товариство ліквідується, а його права й обов'язки переходять до но-востворених товариств. При виділенні з існуючого AT підрозділів і утворенні нового товариства зі своїм балансом і капіталом колишнє товариство продовжує свою діяльність з відповідними змінами в активах і пасивах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Забезпечення операцій з вексельного обороту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок