Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Організація як складова система та об’єкт управління

Організація як складова система та об’єкт управління

Назва:
Організація як складова система та об’єкт управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Організація як складова система та об'єкт управління


Суспільство складається з безлічі організацій, з якими пов'язані всі аспекти і прояви людського життя — суспільства в цілому, економіки, науки, культури, освіти, оборони, навіть особистого життя. Менеджмент організацій покликаний відповісти на запитання: навіщо організації потрібні, як вони створюються, функціонують і змінюються, чому члени організацій діють саме так, а не інакше. Оволодіння знаннями про це дає можливість обґрунтовано і професійно підходити до формування організацій, до розуміння і регулювання процесів, що відбуваються в них, до визначення курсу дій і керівництва його реалізацією в інтересах досягнення по-ставлених цілей.
Організація — це соціальне утворення з визначеними межами, яке свідомо координується і функціонує на відносно постійній основі для досягнення загальної мети. Під словами "яке свідомо координується" ми розуміємо управління, під "соціальним утворенням" - те, що організація складається з людей чи груп осіб, які взаємодіють між собою. Організаційні процеси містять у собі соціальну сутність, а взаємодія членів груп повинна бути збалансованою і припускає необхідність у координації.
Поняття "організація" належить до числа найбільш часто вживаних. Воно вживається щонайменше у трьох значеннях:
-
організація як система;
-
організація як стан;
-
організація як процес.
Організації як системі притаманні такі ознаки:

цілісність — передбачається, що система сукупністю
конкретних елементів із властивими тільки їм властивостями і
характером взаємозв'язку. Таким чином, система виділяється з
нескінченного різноманіття об'єктів матеріального світу;

подільність — передбачається, що система допускає розподіл
її на підсистеми й елементи, що, у свою чергу, мають системні
властивості. Сама ж досліджувана система входить у більш
широку сукупність елементів, тобто в систему більш високого
рівня.
Система - це об'єднання окремих самостійних частин (елементів), кожна з яких обов'язково володіє хоча б однією властивістю, що забезпечує досягнення мети системи. Інакше кажучи, система припускає тільки таке об'єднання частин у ціле, що забезпечує її існування через здатність елементів досягати мети. Система як об'єднання має низку специфічних власти-востей цілого. От найістотніші з них:
-
головна властивість — здатність її елементів до взаємодії. Це основна умова існування системи, тому що із втратою елементами здатності взаємодіяти вона неминуче перестає існувати;
-
друга властивість — "елементарний" склад частин (підсистем). Найпростішим чином організована система обов'язково повинна складатися принаймні із трьох підсистем, що виконують функції входу, виходу і відносини між ними;
-
третя властивість — упорядкованість - є загальна особливість не тільки самої системи, а й її частин: входу, виходу і відносин між ними. Ця властивість виявляється в їхній взаємодії у чітко встановленому порядку;
-
четверта істотна властивість — цілісність. Вона обумовлена тим, що системи без підсистем не буває, і тому будь-яка система стосовно них завжди є єдиним цілим. Система є якісно ви-значеною сукупністю підсистем, пов'язаних у єдине ціле, що має властивості, відсутні в підсистемі;
- п'ята істотна властивість — структурованість. Структурою
називають загальний, відносно стійкий, що змінюється в часі і просторі, спосіб організації внутрішніх зв'язків і відносин системи.
Усяка система має різні види структур. Структура — це кінцева сукупність елементів і відносин між цими ж елементами. Елементи розрізняються між собою своїми властивостями. Кожен елемент може виявити властиві йому властивості лише вступивши у взаємодію з іншими придатними елементами.
Умови і способи реалізації елементами своїх властивостей називаються відносинами.
Ті відносини, що реалізуються в процесі функціонування системи (якщо елементи взаємодіють між собою й обмінюються продуктами своєї діяльності), переходять у зв'язки, а інші зберігаються як відносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організація як складова система та об’єкт управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок