Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Міжнародний маркетинг

Міжнародний маркетинг

Назва:
Міжнародний маркетинг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План
Вступ
1. Глобалізація економіки в Україні.
2. Поняття та зміст міжнародного маркетингу.
3. Внутрішній міжнародний маркетинг.
4. інтеграція світового господарства і нові пріоритети міжнародного маркетингу.
Висновок.
Використана література.


Вступ
Слід зазначити, що з часу набуття Україною державного суверенітету, дискусії, присвячені вибору шляхів політичного та соціально-економічного розвитку, не втрачають своєї актуальності та гостроти. Однак при всьому зовнішньому розмаїтті варіантів дискусій, що пропонуються конкуруючими на політичному подіумі партіями, їх змістовний спектр доволі обмежений: або орієнтація на жорстке державне регулювання економіки, або її лібералізація та адаптація до ринкових умов. Крім того, оскільки у цих програмах недостатньо враховується досвід розвитку економічної системи, вони позбавлені головного - чітко прорахованих та збалансованих дій по їх реалізації, а відтак і гарантій сталого економічного успіху.
До безперечної удачі автора книжки слід віднести насамперед те, що він не вступає у набридливу й малопродуктивну полеміку про доцільність того чи іншого шляху розвитку, а будує концепцію свого дослідження на основі аналізу та широкомасштабних узагальнень даних розвитку світової економіки та її ринків.
Уже на початку своєї книжки С. Соколенко пише, що час, відпущений Україні історією для глибинної переорієнтації власної економічної та нормативно-правової бази, вичерпано. В ситуації, коли "держава втрачає свої позиції у конкурентній боротьбі за світові ринки, необхідні негайні корективи у житті суспільства, в його економічній системі" (с. 8).
Справді, в той час, коли у міжнародному співтоваристві дедалі виразніше виявляються ознаки й характеристики глобальної економічної системи, коли ця система виступає як історичний виклик, альтернативою для будь-якої країни залишається питання, чи прийме вона цей виклик, чи ж відійде в історичне небуття.
До речі, про термін "глобалізація". Вперше цей термін був введений американським економістом Т. Левіттом у статті, яку він опублікував у 1983 р., для означення феномену злиття ринків окремої продукції. Свій подальший розвиток поняття глобалізації дістало завдяки книзі консультанта Гарвардської школи бізнесу японця К. Оме "Мир без границ" (1990 р.). У ній автор стверджував, що тенденції розвитку світової економіки неминуче ведуть до того, що транснаціональні фінансово-промислові групи все більш рішуче витісняють зі світового ринку національні корпорації. Цей процес неминуче призведе до інтернаціоналізації і глобалізації всієї системи світової економіки та її ринків. Інакше кажучи, світ опиниться на порозі нового етапу свого цивілізаційного розвитку.
Виходячи з аналізу реалій сучасного світу, що динамічно змінюються, С. Соколенко робить висновок: "На противагу попереднім поняттям, що характеризувалися порівняно високим ступенем незалежності національних економік і великою свободою прийняття рішень, у новій глобалізованій міжнародній економіці залишається дедалі менше й менше можливостей для національних автономій. Це, відповідно, веде тих, хто керує національними економіками, до втрати ними контролю в керівництві господарським розвитком держави, зокрема, у таких ключових галузях, як "рівень державних витрат". Глобалізація економіки призводить до практичної неспроможності регулювати ринок та систему виробництва в державі на національному рівні" (с. 21).
Можна з повною підставою стверджувати, що подібний підхід є принципово новим у формуванні концепції політичного та соціально-економічного облаштування України.
Загальновідомо однак, що будь-яка концепція потребує інструментально-технологічного забезпечення як засобу своєї реалізації. На думку С. Соколенка, ці засоби в Україні є. Аналізуючи закономірності економічної системи світового співтовариства і шляхи входження в неї на прикладі країн з різною історичною і економічною спадщиною, він дійшов висновку, що потенціал України для участі у глобальних ринках як повноцінного партнера досить високий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжнародний маркетинг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок