Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Порівняльний анализ ситуаційних моделей лідерства і сучасні підходи

Порівняльний анализ ситуаційних моделей лідерства і сучасні підходи

Назва:
Порівняльний анализ ситуаційних моделей лідерства і сучасні підходи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Порівняльний анализ ситуаційних моделей лідерства і сучасні підходи


Усі вищеописані моделі ситуаційного лідерства, звертаючи головну увагу на вплив зовнішніх факторів, доповнюють один одного в розумінні феномена лідерства. У розглянутих моделях робиться спроба визначити різні лідерські стилі й об'рунтувати за допомогою ситуаційних змінних ефективність їхнього застосування [12]. Разом з тим моделі мають істотні відмінності по набору розглянутих лідерських стилів, по набору ситуаційних факторів і шляхів знаходження зв'язку між ними (табл. 3.1).По-різному в моделях визначається ефективність лідерства. Так, у Фідлера — це рівень виконання роботи, у Херсея і Бланшарда — до цього ще додається задоволеність працівника, а Врум, Йеттон і Яго розглядають ефективність рішення і загальну ефективність. На думку фахівців, модель Врума-Яго в більшій мірі придатна для вибору на практиці відповідного стилю по керівництву групою. Моделі Фідлера, Херсея і Бланшарда, Хауза і Мітчелла більш корисні для підвищення індивідуального рівня виконання роботи.
Розглянуті вище традиційні і ситуаційні концепції лідерства у своїй основі мають припущення, яке полягає в тому, що лідерство і його управлінський ефект можуть бути виміряні і легко визначені. На жаль, на практиці це не завжди так. Потреба в розробці нових підходів до вивчення лідерства була викликана також ще тим, що традиційні і ситуаційні підходи робили однобічний упор або на риси і поведінку лідера, або на ситуацію, у якій він вибирав потрібний йому стиль. Тому концепції лідерства, що з'явилися в останній час, намагаються з'єднати ці дві добре вивчені сторони разом і провести ситуаційний аналіз ефективного лідерства як сукупності лідерських рис і їхнього прояву в поведінці.
Концепція атрибутивного лідерства (причинно-наслідковий підхід). Дана концепція спирається на теорію атрибуції, що пояснює причинно-наслідковий зв'язок між тим, що відбулося, і тим, що люди вважають причиною того що відбулося. Атрибутивний підхід до лідерства витікає з таких міркувань. Спостерігаючи за роботою підлеглих, лідер одержує інформацію про те, як вона виконується. У залежності від цього він робить висновки про поведінку кожного з працівників і вибирає стиль своєї поведінки таким чином, щоб адекватно реагувати на поведінку підлеглого. Наприклад, якщо лідер приписує погані результати роботи підлеглого його ліні, то за цим може наступити догана. Якщо ж лідер вважає, що виною є зовнішні стосовно підлеглого фактори, наприклад, різко зрослий обсяг роботи, то лідер постарається вирішити проблему по-іншому.
Розглянутий підхід припускає, що знання причин, які створили ситуацію, посилює лідерське розуміння і здатність передбачати реакцію людей на ситуацію. Концепції і моделі, розроблені на цій основі, намагаються відповісти на запитання, чому люди поводяться так, а не інакше. При цьому враховується те, що в більшості випадків лідер не має можливості безпосередньо спостерігати за роботою підлеглого.У рамках даного підходу лідер головним чином відіграє роль інформаційного процесора. Він здійснює пошук інформаційних підказок, що допомагають йому відповісти на запитання, чому те або інше відбувається. Знайдене в такий спосіб пояснення причин спрямовує його лідерську поведінку.
Визначення лідером причин поведінки підлеглого 'рунтується на трьох складових: особистість, сама робота, організаційне оточення або обставини.
У пошуку причин лідер намагається одержати три різних види інформації про поведінку підлеглого: ступінь відмінності, послідовність і ступінь унікальності. Перше пов'язано з бажанням керівника зрозуміти зв'язок між поведінкою і роботою з того погляду, наскільки дану поведінку можна приписати відмітним особливостям завдання. По-друге, лідера цікавить те, наскільки підлеглий послідовний у прояві даної поведінки або як часто така поведінка в нього виявляється. І, нарешті, лідер враховує, наскільки інші підлеглі поводяться в такий же спосіб. Тобто, чи є дана поведінка унікальною, характерною для одного підлеглого чи спостерігається в багатьох.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порівняльний анализ ситуаційних моделей лідерства і сучасні підходи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок