Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> з основ менеджменту

з основ менеджменту

Назва:
з основ менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,04 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота з основ менеджменту.
План.


1.Основні категорії менеджменту і їх сутність.
Менеджмент – молода і цікава дисципліна, що зовсім недавно прийшла в нашу країну з Заходу майже одночасно з переходом до ринкової економіки. На початку і середині дев'яностих років цей термін прищепився і став настільки популярний, що "менеджерами" і "менеджментом" стали називати чи ледве не всі й усіх, хто має хоча б непрямий зв'язок з підприємницькою справою. Відповідно, комерційна наука не могла не відреагувати на таке положення справ, і випустила у світло незліченна кількість навчальних посібників, підручників і інших книг, присвячених цій науці, але на ділі лише що злегка торкаються неї. Але попит був, і всі або майже всі ці книги розкуповувалися. Одним із прикладів такого кон'юнктурного використання терміна став переклад книги Якоккі за назвою "Кар'єра менеджера". Упевнено, книгу не стали б так розкуповувати, назвися вона, як зветься в оригіналі – автобіографією.
Терміни management і manage – дуже популярні і широко використовувані англійські (американські) слова, що означають відповідно керування, керівництво, дирекція, уміння, хитрість, виверт, дбайливе відношення, і керувати, завідувати, уміти, ухитритися, справлятися і т.п. Не випадково, що саме таким багатогранним словом позначається сьогодні наука керування організацією, що хазяює, адже саме останні є самими уразливими суб'єктами ринкової економіки. Ніяка державна або громадська організація не піддається такій кількості нападків, що як хазяює приватна компанія. Щодня в джунглях російської ринкової економіки гине величезне число дрібних, середніх і навіть великих утворень, що не витримує набіги хижаків – податкових органів, міліції, інших контролюючих установ, клієнтів, конкурентів і т.д. Так, звичайно ж, не можна однозначно дорікати в цьому перераховані суб'єкти, потрібно шукати причину й у самій організації. При такому пошуку стає ясно, що всі дороги ведуть у менеджмент, усі причини криються в неефективному керуванні. Тому сучасний менеджмент, щоб бути ефективним, повинний використовувати всі досягнення однойменної науки, і в буквальному значенні слів – уміти, ухитрятися, справлятися і т.п., і робити все це щодня, інакше успіх у бізнесі відвернеться від вас.
Менеджмент – ефективне керування організацією, що хазяює.
Менеджмент – дисципліна, що вивчає закономірності, функції, принципи керування, а також засобу і способи, за допомогою яких здійснюється ефективне керування організацією, що хазяює.
Менеджмент – загальна назва керівництва організації, тобто – керівник, заступники і начальники підрозділів. Відповідно, топ менеджмент – вище керівництво організації, тобто керівник і його заступники.
Керування – усвідомлена цілеспрямована діяльність людини, за допомогою якої він упорядковує і підкоряє свої інтересам елементи зовнішнього середовища – суспільство, природу, техніку. Існують наступні види керування: політичне, соціальне, господарське (менеджмент), технічне й ін.
Організація – група людей, діяльність яких свідомо координується для досягнення загальних цілей.
Зовнішнє середовище організації – це фактори, що роблять безпосередній і непрямий вплив на діяльність організації. До них відносяться економічні, політичні, соціологічні і технологічні фактори впливу. До факторів прямого впливу відносяться постачальники, профспілки, клієнти, банки й акціонери.
Внутрішнє середовище організації – це фактори організації, обумовлені і встановлювані її ресурсами – фінансовими, фізичними (матеріальними), людськими і технологічними.
Модель відкритої системи – теорія, що розглядає організацію у всій динамічності її існування, тобто в процесі її діяльності – від входження ресурсів і їхньої переробки до виходу продукції або послуг у зовнішнє середовище.
Організаційна структура – це логічні взаємини рівнів керування і функціональних областей, побудовані в такій формі, що дозволяє найбільше ефективно досягти цілей організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: з основ менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок