Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Суть, зміст та завдання менеджменту

Суть, зміст та завдання менеджменту

Назва:
Суть, зміст та завдання менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,80 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тема 1: Суть, зміст та завдання менеджменту
Поняття „управління”, його сфери та типи.
Менеджмент: суть і характерні риси.
Рівні менеджменту. Особливість розподілу управлінської праці.
Типи та види менеджменту.
Принципи менеджменту та їх класифікація.
Механізм та закономірності менеджменту (самостійно).
1. Поняття „управління”, його сфери та типи
Управління організацією в наш динамічний час представляє собою складну роботу, яку неможливо виконати, керуючись простими завченими формулами. Слово „управління” ми чуємо дуже часто, а саме управління присутнє у всіх галузях нашого життя.
Управління – це процес планування, організації, мотивації і контролю, який необхідний для того, щоб сформувати і досягти цілей організації.
Управління – це особливий вид діяльності, що перетворює неорганізований натовп в ефективно ціле направлену і продуктивну групу.
Управління є цілеспрямованою дією суб’єкта на об’єкт з метою змінити його стану або поведінки у зв’язку з переміною обставин, ситуації, виникненням певної проблеми.
Управління – це цілеспрямований вплив, необхідний для узгодженої спільної діяльності людей.
Управління притаманне лише складним соціальним і несоціальним динамічним системам, атрибутом яких є самоуправління, тобто здатність до впорядкування системи, до оптимізації функціонування системи. Тобто управління – це структура й функції з упорядкування, збереження і цілеспрямованого розвитку системи. Це процес, що підтримує систему в наперед заданому якісному і кількісному стані або переводить її в новий.
Нині виділяють сфери і типи управління, які зображені на рисунку:
Між всіма цими видами управління є дещо загальне – це закони, принципи, правила. Їх вивчає наука про управління, тобто про діяльність людей, за допомогою яких вони досягають поставлених цілей. Діяльність ця осмислена, ціленаправлена і представляє собою впорядкування і підлеглість своїм інтересам елементів зовнішнього середовища – суспільствп, живої і неживої природи, техніки. Управлінська діяльність передбачає: цілі, планування, організацію і контроль.
Якщо мова йде про управління в соціальних системах, то до цих елементів слід додати мотивацію і комунікацію, поскільки успіх багато в чому буде залежати від того, наскільки люди будуть зацікавлені в ньому і які відносини складуться між ними.
Управління зазвичай здійснюється в системах «людина – техніка», «людина – технологія», «людина – природа», « людина – техніка – природа» та ін., але відбувається це саме тому, що в них первинною, «керуючою» складовою виступає людина, та й створені вони з метою обслуговування інтересів саме людини.
Управління як суспільне явище – це свідома діяльність, свідоме впорядкування суспільних відносин. Його мета полягає в організації спільної діяльності людей, їх окремих груп та організацій, забезпечення координації і взаємодії між ними. Тому управління виступає однією з найскладніших, найвідповідальніших сфер практичної інтелектуальної діяльності людей. Це сфера, від стану якої в основному залежить добробут суспільства, доля кожної людини.
Найбільш адекватно суть управління визначається через термін «вплив». Управління має місце тоді, коли деякий суб’єкт на щось впливає, щось змінює, перетворює, переводить з одного стану в інший, чомусь надає новий напрямок руху або розвитку.
Управлінська діяльність передбачає об’єкт і суб’єкт управління. Ті елементи, на які направлена діяльність, утворює об’єкт управління. В соціальних системах це галузі, підприємства. Направитель управлінської діяльності називається суб’єктом управління. Ним може бути окрема людина чи група людей. Слід відрізняти суб’єкта управління від суб’єкта управлінської діяльності. Суб’єктами управлінської діяльності можуть бути тільки живі люди. Вони проявляють собою зв’язки людей по організації спільної діяльності і виступають як складова частина одної з форм виробничих відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Суть, зміст та завдання менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок