Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Вплив приватної власності на формування власника та господаря

Вплив приватної власності на формування власника та господаря

Назва:
Вплив приватної власності на формування власника та господаря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вплив приватної власності на формування власника та господаря
“Горе тій країні, яка не виховала в населення почуття законності і власності...”
Сергій Вітте
Чисельність статей, у яких вказується вирішення проблем власності земель України, в яких наводяться приклади виходу з кризи особистих підсобних господарств, фермерських господарств – керуються категоріями “власник” та “господар” не визначаючи між ними різниці.
До цього часу в вітчизняній літературі, в словниках чи енциклопедіях вважалося, що “власник” і “господар” – синоніми.
Великий тлумачний словник сучасної української:
власник, -а, ч. 1. чого без додатка. Господар якихось речей, майна і т. ін на правах приватного або суспільного володіння.// Особа, якій властиве щось 2. Людина, яка прагне сама цілком володіти чим-небудь, не ділячись з іншими Великий тлумачний словник сучасної української мови/ Уклад. і голов. Ред. В. Т. Бусел. – К., Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2001, 1440 с., с.151.
господар – я., ч. 1. Той, хто займається господарством, хто веде господарство. 2. чого і без додатка. Те саме, що власник 1.// Приватний наймач робочої сили// заст.. заможний селянин Те саме. с.193
ґазда , ґазди, ч., зах. Господар Те саме. с.204
хазяїн, -а, ч. (мн. хазяїни, -ів і хазяї, -їв) 1. кого, чого і без додатка. Власник якогось господарства, речей, майна і т. ін. на правах приватного або суспільного володіння; господар (у 2 знач.) * Образно. * У порівн..// Приватний наймач робочої сили.// Підприємець// Селянин-власник, який має землю і необхідні знаряддя праці; селянин-хілбороб...44 Те саме. с.1337
володілець, -льця, ч., рідко. Те саме, що власник 1; володар (у 1 знач.), господар. // Той, хто має що-небудь у своєму розпорядженні55 Те саме. с.156
Українська радянська енциклопедія: (терміну “власник”, “володілець”, “хазяїн” не вказано);
Єдине визначення господаря:
- господар – титул правителів Валахії і Молдавії в 14-19 ст. У 14-16 Господарем інколи називали великого князя Литовського.66 Українська радянська енциклопедія., Головна редакція УРЕ Київ 1979., Том 3. с. 126
Економічна енциклопедія:
Власник – фізична або юридична особа, яка володіє речами, майном, цінностями, благами, об’єктами інтелектуальної власності тощо, привласнює доходи, виступає з іншими власниками7.
Визначення “господаря” та “хазяїна” відсутнє.
Розпорядник – 1) керівник, управляючий; 2) особа або організація, яка згідно з рішенням суду несе повну відповідальність за збереження та розподіл активів і обов’язків померлого, який не залишив заповіту8.
Так як основою була взята теорія, передана з колишнього Радянського Союзу все стає зрозумілішим, оскільки там не могла визначатися суть землевласника чи господаря, бо такого розмежування не дозволяла відсутність приватної власності на землю, свобода орендно-господарських відносин та ін.
Відомо, що головна мета відносин приватної форми власності – знайти та утвердити реального власника і господаря майна. Та цього мало. Щоби дії господаря та власника були ефективними, їм необхідно усвідомити функції, які за сьогоднішніх умов багато в чому змінилися порівняно з передприватизаційним періодом. А головним критерієм селянина-господаря повинно бути не те, що він працює біля землі з діда-прадіда і це дасть йому можливість найефективніше господарювати, а не, що найважливіше функція господаря є моральна, фінансова готовність і відповідальність. З органів державного управління, потребується робота, яка б допомогла впровадити ці функції в життя. І важливо те, що сьогодні приватники аграрного сектора готові до цього.
В сільському господарстві визначальним критерієм власності, головним засобом виробництва являється земля, саме тому довкола неї процес приватизації зупинився найбільше.
1.2 Доцільно чітко розмежувати категорії “господар” і “власник”, оскільки їх суміщення створює незрозумілість, неясність та дає можливість корегувати функціям господарювання і як наслідок цього – правами власника чи господаря.
Схема орендно-господарських відносин між всіма можливими суб’єктами господарювання
орендна плата; засоби в-ва, що здаються
основою цих розмежувань, як бачимо, являється існування приватної власності та орендно-господарських відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив приватної власності на формування власника та господаря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок