Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Контрольна з управлінського обліку

Контрольна з управлінського обліку

Назва:
Контрольна з управлінського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна з управлінського обліку.
1. Загальна характеристика класифікації витрат.
У виробничому процесі підприємства використовують різні за своїм характером та властивостями речовини і сили природи. В економічній літературі цей процес прийнято називати затратами. Але за своїм змістом термін «затрати» є багатогранним і багатоаспектним.
Класифікація затрат потрібна для визначення вартості про-дукції та відповідно для ціноутворення; для визначення собівар-тості продукції, тобто локальних затрат. Велике значення кла-сифікації затрат в управлінні ними і перш за все для здійснення калькуляції собівартості продукції для різних потреб управління.
Затрати підприємств за своїм характером різні. Вони можуть бути пов'язані з виробничим процесом безпосередньо або мо-жуть бути з ним не пов'язані, але з погляду суспільних потреб є обов'язковими, тобто неминучими.
У межах конкретного виробничого господарського формуван-ня до затрат, які безпосередньо пов'язані з процесом виробниц-тва, належать затрати, пов'язані ось із чим:
підготовкою та освоєнням виробництва;
виготовленням (поточним виробництвом) продукції;
удосконаленням технології та організації виробництва (не-капітального характеру);
винахідництвом та раціоналізаторством;
обслуговуванням виробництва;
забезпеченням нормальних умов праці;
набором робочої сили;
управлінням виробництва; підготовкою та перепідготовкою кадрів; збутом продукції та деякі інші.
Разом із тим слід відмітити, що виробничі підприємства мо-жуть здійснювати не тільки виробництво та збут продукції, але і ряд інших видів діяльності: підготовку кадрів, науково-дослідні роботи, обслуговувати різні побутові, культурні та інші потреби своїх працівників. Уся ця діяльність також пов'язана з викори-станням різних речовин та сил природи, тобто пов'язана із затра-тами. Тому першою ознакою поділу затрат є належність їх до виду діяльності. В економічній практиці види виробничої діяльності поділяють на: основну, та неосновну (інші допоміжні, обслугову-ючі та забезпечуючі).
У межах кожного виду діяльності виробляють певний вид продукції: вироби, роботи або послуги. Основне завдання бухгал-терського обліку — визначити усі цільові ознаки. Але головним є визначення вартісних параметрів і перш за все — собівартості.
Щодо собівартості усі затрати поділяють на дві групи: перша — затрати, які включаються до собівартості; друга — які не включа-ються до собівартості. Таким чином, другою ознакою класифікації затрат є розмежування їх за собівартістю.
Склад затрат, які включаються або не включаються до собівартості продукції, визначається законодавчо.
Вартість та собівартість продукції формуються із затрат, які здійснюються в межах або за межами виробництва. Тому затрати безпосередньо пов'язані або з виготовленням продукції, або з її реалізацією, або з управлінням. Перша група затрат формує ви-робничу собівартість, друга — витрати зі збуту (продажу), третя — витрати на управління. Разом три групи формують повну собівартість продажу продукції (послуг, робіт).
Затрати можуть класифікуватися і за такими двома ознаками: загальноекономічні та планово-облікові (кошторисно-облікові) фінансові.
За ознакою «Загальноекономічні» затрати класифікуються: за відношенням до форм праці (жива, уречевлена); форм вартості (трудові, матеріальні, грошові); за роллю і характером (основні, накладні); призначенням (технічні, організаційні); відношенням до обсягу виробництва (умовно-змінні, умовно-постійні); сферою виникнення (виробничі, позавиробничі).
Класифікація затрат за загальноекономічними ознаками слу-гує для аналізу процесу виробництва за укрупненими (збільшеними) масштабами. Вона непридатна для побудови планово-економічної роботи в межах господарств.
Для побудови фінансової — планової та облікової роботи, управління затратами, формування фінансових показників при-бутків та доходів, фінансових відносин з державою, страховими організаціями в управлінні економікою прийнята планово-облікова класифікація витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Контрольна з управлінського обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок