Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Контролювання ефективності рекламного звернення

Контролювання ефективності рекламного звернення

Назва:
Контролювання ефективності рекламного звернення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Контролювання ефективності рекламного звернення


Ефективність рекламної кампанії — це, насамперед, ефектив-ність рекламного звернення.
Як вказувалося, на рівень ефективності рекламного звернення впливають такі фактори: фірма та її імідж; якість та імідж продукту фірми; якість самого рекламного звернення та ефективність (імідж, охоплення) засобів масової інформації.
Міру впливу самого рекламного звернення на збут товару важко визначити кількісно, через збут або прибутки фірми. Це можна зас-тосовувати здебільшого при використанні рекламних заходів на мі-сці продажу товару.
Ось чому ефект самого рекламного звернення визначається сис-тематичним вимірюванням неекономічних результатів реклами. Ними користуються вже понад 50 років. Підраховано, що нині зас-тосовується майже 33 тис. методик визначення ефективності реклами.
У разі використання неекономічних методів необхідно з'ясу-вати, на кого спрямовано рекламну кампанію, хто знайомиться з ре-кламними зверненнями, хто сприймає інформацію, що міститься в рекламному зверненні, і як він реагує на рекламне звернення.
Як критерії сприйняття аналітики рекламного бізнесу застосо-вують класичні показники: впізнання (Recognition) і згадування (Recall). На практиці найбільш поширеним показником є запам'я-товування рекламного звернення або марки. Можна виміряти також враження й уявлення про рекламне звернення.
Для визначення запам'ятовування використовуються методи, які базуються на впізнанні та нагадуванні.
Метод, оснований на впізнанні, був уперше застосований у 1912 році. У ході дослідження опитувані повідомляли, наскільки їм відомі запропоновані рекламоносії. При цьому використовувались критерії:*
рекламне звернення помічене (підраховувалась кількість тих людей, які бачили звернення раніше, та їх частка в загальній кілько-сті опитаних);*
рекламне звернення повністю переглянуте (підраховувався від-соток осіб, які стверджували, що вони бачили раніше це рекламне звернення, читали його частково й чітко пам'ятають назву продукту, що рекламується);*
рекламне звернення було повністю прочитане (підрахову-валася частка тих осіб, які прочитали повністю або більше половини рекламного звернення).
Щоб уникнути помилок, застосовують також так званий ашдвук-метод. Журнал пропонується двічі, причому на другий раз у нього вкладають деяку кількість «брехливих» рекламних звернень, тобто тих, яких не було раніше. Відсоток позитивних відповідей відносно Цих звернень вираховується потім із загального показника.
Серед методів пригадування є методи з підтримкою (підказкою) чи без підтримки. Питання без підтримки спеціалісти формулюють так: «Якщо ви згадуєте про галузь Х (наприклад, машинобудування), які марки ви можете пригадати?» Пригадування марки без до-помоги є показником її популярності. Як допомогу пропонують перелік марок, що вже виробляються цією галуззю. Питання ставлять таким чином: «Які з наведених тут марок ви знаєте?»
Пригадування без підказки використовує у своїх рекламних дос-лідженнях ринку у США інститут Геллапа (так званий метод Геллапа-Робінсона).
Ефект рекламного звернення підраховується також за методи-кою Vu/Lu, тобто «бачив-читав». Тут визначається співвідношення «увага поверхова/увага більш глибока». Так, за методикою Старча підраховується відношення кількості тих, хто запам'ятав або впізнав рекламне звернення, до кількості вибірки (як правило, Старч реко-мендує використовувати в опитуванні не більше 200 осіб). Ця мето-дика визначає в усій вибірці опитуваних питому вагу людей, які:
а) тільки бачили рекламне звернення, б) частково його читали і знають рекламодавця, в) прочитали майже все рекламне звернення.
За методом М. Юге визначається запам'ятовування рекламних звернень залежно від відрізка часу, який минув із моменту ознайом-лення з рекламним зверненням, і повторюваності контактів з даним рекламним зверненням. Його послідовник А. Моргештерн матема-тично визначив показники запам'ятовуваності:*
за першого ознайомлення з рекламним зверненням відсоток тих, хто запам'ятав його, дорівнює деякому коефіцієнту b;*
за кожного нового контакту з цим рекламним зверненням до тих, хто запам'ятав рекламне звернення раніше, додається частка (b) тих, хто до того рекламу не запам'ятав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Контролювання ефективності рекламного звернення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок