Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Класифікація ситуацій і моделі ситуаційного менеджменту

Класифікація ситуацій і моделі ситуаційного менеджменту

Назва:
Класифікація ситуацій і моделі ситуаційного менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Класифікація ситуацій і моделі ситуаційного менеджменту


У сучасних умовах практично неможливо домогтися гарних ре-зультатів без сприятливого творчого соціально-психологічного клімату в колективі.
Функціонування організації вважається успішним, якщо вона постійно домагається поставлених цілей.
Щоб мати успіх протягом тривалого часу, щоб вижити і досягти своїх цілей, організація повинна бути як ефективною, так і результа-тивною.
Часто обидва поняття трактують однаково і поєднують одним сло-вом «ефективність». Але в даному випадку доречно їх розрізняти.
За словами популярного дослідника Пітера Друкера, результа-тивність є наслідком того, що «робляться потрібні, правильні речі». Аефективність є наслідком того, що «правильно створюються ці самі речі». І перше, і друге однаково важливе. Цього можна досягти шляхом добре поставленого керування людьми і комунікаціями, важливість яких важко переоцінити, що має особливе значення при керуванні за ситуаціями, коли роль людського фактора зростає в декілька разів.
Поведінка людей у проблемних ситуаціях — найважливіший аспект ситуаційного менеджменту. Реакція колективу, реакція керівництва на ті чи інші обставини, сторони виробничої діяльності підприємства в період назрівання, прояву, ліквідації і після кризового керування — це саме ті питання, які необхідно враховувати в першу чергу.
Які ж ще необхідні знання, інструменти і методи ситуаційного керу-вання? Таке запитання цілком доречне, тому що саме методичне забезпе-чення теоретичних посилань перетворює їх в інструмент керування.
Тут було б доречним розібратися спочатку з видами ситуацій, їхньою класифікацією, описом. Однак, на великий жаль, науці керу-вання в цьому питанні похвалитись особливо нічим.
Відомі спроби якось «розшифрувати», «розкласти по поличках» управлінські ситуації поки що не привели до бажаних результатів.
В економічній літературі найбільш поширений опис стадійних ха-рактеристик управлінських ситуацій, пов'язаний з аналізом процесів прийняття рішень [5].
Заслуговує на увагу думка авторів Н.Г.Чумаченко, А.П.Савченко і В.Г.Коренєва, що справедливо погоджують виникнення ситуацій не тільки з ходом виробничого процесу, але й з необхідністю плануван-ня і прогнозування розвитку виробничого процесу, що необхідно взя-ти до уваги.
Необхідність хоча б формальної класифікації ситуації виклика-на тим, що їхнє розпізнавання є першим етапом процесу розв'язання ситуаційних завдань керування [13].
Будь-які управлінські ситуації, у тому числі й проблемні, є відобра-женням ходу і результатів виробничих, науково-технічних, економічних й інших процесів. Можливість виявлення їхніх характеристик, в прин-ципі, досяжна і залежить, в першу чергу, від виду конкретного вироб-ництва, його галузевої приналежності і продукції, що випускається.
Так, наприклад, у житлово-цивільному будівництві, на думку фахівців НДІ будівельного виробництва (м. Київ), простій на об'єкті будівництва до двох годин вважається збоєм у виробництві, а понад дві — відмовленням. Напевно, в електронній промисловості, об'єктах ядерної енергетики чи сільському господарстві такі мірки і підходи були б неприйнятними, а, можливо, і незрозумілими.Іншими словами, наявні дуже значні труднощі і розходження між теорією, аналітичною процедурою одержання повного набору ситуацій і евристичною процедурою їхнього розпізнавання в процесі керування.
Очевидно, можна цілком теоретично виконати класифікацію си-туацій на всі випадки життя за якимись характеристиками, скажемо, джерелами (природою) виникнення, формою прояву, видами виробни-чої діяльності, функціями керування, охопленням, рівнями, тимчасо-вими параметрами, фактороутворюючими принципами і т.д. і т.п. Але що це дає практично? Як на виробництві це можна використовувати? Що це дасть проектувальникам, плановикам, менеджерам, нарешті? Відповідь, зрозуміло, однозначна. Тобто, мабуть що немає не-обхідності «ламати списа» даремно.
Можна, звичайно, підійти до даного питання з іншого боку, як це зроблено Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Класифікація ситуацій і моделі ситуаційного менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок