Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Моніторинг зовнішнього середовища

Моніторинг зовнішнього середовища

Назва:
Моніторинг зовнішнього середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Моніторинг зовнішнього середовища


Як уже вказувалося, зовнішнє середовище організації є постійним об'єктом занепокоєння вищого керівництва фірми.
Сьогоднішні зміни в зовнішньому світі змусили звернути на се-редовище ще більше уваги, ніж будь-коли. Як пише Елвар Елбінг, зовнішнє оточення організації все більше стає джерелом проблем для сучасних керівників. По суті справи, керівники найважливіших для суспільства організацій — ділових, освітніх, державних — під впли-вом недавніх подій у світі були змушені зосередити увагу на швидко змінному середовищі і його впливах на внутрішню будову ор-ганізації.
Організації, як і тваринний світ за Дарвіном, змушені пристосову-ватися до змін у своєму середовищі, щоб у світі швидких змін, де ви-живають тільки ті, що пристосувалися, не виявитися серед зниклих.
Зовнішнє середовище нескінченне, світ великий, і факторів, що впливають на організацію, також безкінечно багато. Було б, напевно, даремною тратою сил намагатися врахувати в ньому всі фактори. Керівництво, мабуть, повинне обмежити облік зовнішнього оточення тільки тими аспектами, від яких вирішальним чином залежить успіх організації.
Обстановка постійно змінюється, чи то важливе відкриття в га-лузі технології, чи успішне виведення конкурентом на ринок нового товару, нова державна регламентація і політика, розширення інте-ресів покупців у тій чи іншій галузі і т.д.
Стратегія компанії зможе адекватно реагувати на зміни зовніш-нього середовища тільки в тому випадку, якщо менеджер виявив свій підприємницький талант, вивчаючи ринкові тенденції, розмовляючи з клієнтами, направляючи діяльність фірми в залежності від ситуації.
Гарний розроблювач стратегії більше орієнтований на зміну зовнішнього середовища, ніж на вивчення внутрішніх проблем ор-ганізації.
Тільки постійне й уважне спостереження за зовнішнім середови-щем, його загрозами дає можливість керівництву фірми вчасно влови-ти симптоми небезпеки й адекватно відреагувати на них.
Необхідно відзначити, що зовнішні загрози з боку держави, конку-рентів і злочинних елементів є найбільш небезпечними і можуть при-звести до повного руйнування підприємств, фірм і організацій. Цей фактор повинен бути пріоритетним в оцінці зовнішнього середовища.
Досвід функціонування підприємств в Україні в 1991-2000 pp. показав, що державні фіскальні органи з метою вилучення грошей у бюджет застосовують різні методи:*
встановлюють ліміти росту заробітної плати;*
вводять ліміти витрат засобів на поточні періоди;*
практикують десятки різних зборів і надходжень.
Причому працівники податкових служб й інших різних інспекцій вишукують рентабельні підприємства з великою кількістю працюючих, котрі не можуть оперативно маневрувати коштами і ка-драми працівників.Податкові органи найчастіше незаконно вилучають кошти таких підприємств у бюджет, розраховуючи на те, що підприємство після судового розгляду (якщо фірма ще буде подавати позов) втратить в результаті інфляції значну частину своїх засобів.
З метою своєчасного й успішного реагування на проблемні си-туації потрібно знати, які фактори найбільшою мірою призводять до виникнення несподіваних і небажаних ситуацій для підприємства і здійснювати їх постійний моніторинг.
У даному випадку можна розглядати чотири групи факторів: економічні, політичні, технологічні і природні.
До економічних факторів відносять, звичайно, національну і господарську міжнародну кон'юнктуру, ситуацію на валовій і фон-довій біржах, стан ринку праці і багато чого іншого.
До політичних факторів відносяться: великі суспільні потря-сіння, такі, наприклад, як розпад СРСР, зміни в розміщенні сил, захо-ди профспілок у регіональному, галузевому чи національному мас-штабах.
До природних зовнішніх факторів відносяться стихійні лиха, такі як землетруси, повені, неврожаї, пожежі, катастрофи на вироб-ництві і транспорті.
І, нарешті, технологічні фактори, пов'язані з раптовою появою і швидким поширенням великих винаходів, здатних у лічений час пе-ревернути основи виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Моніторинг зовнішнього середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок