Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> реферат: Управлінські аспекти формування моделі інноваційного розвитку АПК 

Управлінські аспекти формування моделі інноваційного розвитку АПК  / сторінка 2

Назва:
Управлінські аспекти формування моделі інноваційного розвитку АПК 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ін.
Дуже важливим питанням у формуванні механізмів управління інноваційною діяльністю на рівні регіонального АПК є визначення суб'єктів (ланок) управління й обґрунтування їхніх функцій. На першому етапі створення системи інноваційного управління це можуть бути два управлінських блоки: управління на рівні регіонального АПК і локальні системи управління інноваціями на рівні підприємств, організацій, об'єднань тощо. До першого блоку можна віднести створення на рівні АПК регіону відділу інноваційних перетворень при Головному управлінні сільського господарства та продовольства. Головними завданнями цієї управлінської структури можуть бути: формування інноваційної політики та інноваційних стратегій в АПК регіону; сприяння створенню інфраструктури інноваційної діяльності та інформаційного забезпечення інновацій; вивчення інноваційного середовища й інноваційного клімату в АПК регіону; здійснення моніторингу інноваційних процесів; розробка Програм інноваційної діяльності в регіональному АПК; сприяння формуванню механізмів розвитку й управління інноваціями; оцінка важливих для регіону інноваційних проектів і сприяння пошуку інвесторів, які побажають взяти участь у реалізації проектів; визначення пріоритетів інноваційної діяльності та координування розповсюдження знань щодо інновацій в АПК. При прийнятті управлінських рішень на регіональному рівні доцільними є консультації з регіональною спілкою сільгосптоваровиробників та обласною асоціацією фермерських господарств, а також врахування рекомендацій щодо процесів інноваційних перетворень, які розробляються на рівні відповідних департаментів Мінагрополітики. До другого блоку управління інноваційною діяльністю (на рівні локальних систем) доцільно віднести функції управління інноваційними процесами на підприємствах (організаціях, об'єднаннях тощо), створення відділів з інноваційної діяльності у великих підприємствах АПК та введення посад спеціалістів з інноваційних перетворень у середніх і малих підприємствах. Важливими завданнями управління на цьому етапі є: сприяння розробці інноваційних програм і проектів господарюючим суб’єктом, управління ризиками в інноваційній діяльності, сприяння здійсненню реінжинірингових процесів, використання методів програмно-цільового управління, здійснення SWOT — аналізу, організаційно-фінансове забезпечення реалізації інноваційних програм і проектів, визначення ефективності інноваційних процесів тощо.
Для реалізації визначених напрямків слід забезпечити передумови впровадження ефективних механізмів управління інноваційною діяльністю на рівні регіонального АПК: здійснення фінансової (про це вже йшлося), матеріально-технічної, організаційно-методичної підтримки інноваційних процесів у аграрній сфері; максимально можливе залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в інновації; проведення інформаційних компаній щодо інноваційних моделей розвитку АПК; впровадження курсу інноваційного менеджменту в навчальний процес підготовки фахівців-аграріїв; розробка довідника типових функцій спеціалістів з інноваційної діяльності; створення системи стимулів сприяння інноваційній діяльності; розвиток системи інформаційного забезпечення підприємств АПК з різних аспектів НТП; запровадження системи моніторингу інноваційних процесів в АПК.  
Література:
1.     Краснокутська Н.В. Інноваційний менеджмент.- К.: КНЕУ.2003.- С.170-172.
2.     Мороз С.М. Фінансові аспекти розвитку інфраструктури агробізнесу // Вісник Сумського державного аграрного університету. -1998. - №2. - С. 226 - 231.  

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Управлінські аспекти формування моделі інноваційного розвитку АПК 

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок