Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Роль часу як ресурсу в праці менеджера

Роль часу як ресурсу в праці менеджера

Назва:
Роль часу як ресурсу в праці менеджера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,28 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Роль часу як ресурсу в праці менеджера
На запитання, чого найбільше бракує українському менеджеру, як правило, відповідають: “Часу”. “Я вже кілька років не був у відпустці”, - навіть з гордістю кажуть деякі з них. Серед менеджерів українських організацій дуже поширена практика працювати до пізньої ночі та у вихідні дні. Американський консультант з управління Р.А. Маккензі коментує цю проблему так: “По дорозі на роботу багато менеджерів з оптимізмом дивляться на робочий день, що розпочинається, До приходу в офіс у голові вже склалася картина роботи, яку треба виконати. А потім настають реалії. У нічну зміну в одному з цехів щось трапилося і доводиться через це відкласти дві термінові справи, щоб розібратись з цією проблемою. Повернувшись із цеху, побачив, що в приймальні вже чекають троє відвідувачів, а ще треба відповісти на п’ять телефонних дзвінків. Увесь час виникають нові позапланові справи. Повертаючись додому пізнього вечора, запитуєш себе: “Так що саме я сьогодні збирався зробити? Як я використав свій робочий час?” Водночас, брак часу, вважає Річард Фарсон, - це міф. Його достатньо, але корисно менеджери використовують лише 20% робочого часу.
Робочий час – це встановлений відповідно до закону час, протягом якого менеджер виконує свої трудові обов’язки в організації. Він вимірюється тривалістю відпрацьованого часу протягом робочого дня, тижня, місяця, року. Аналіз свідчить, що тривалість робочого часу українських менеджерів, особливо вищого та середнього рівнів, становить11 годин, або на 3 год перевищує норму. Проте корисна зайнятість при цьому становить лише 5-6 годин, тобто внаслідок невміння розподіляти правильно час корисна праця менеджера не перевищує 70-80%. Коли йдеться про корисну зайнятість, то мається на увазі перелік робіт, видів діяльності, прийняття рішень і вього того, що входить у компетенцію конкретного менеджера, Робочий час менеджера переважно затрачається на:
загальне керівництво – визначення цілей, стратегій, місії;
організацію виробничої діяльності: економічний аналіз показників фінансово-господарської діяльності, контроль за їх роботою;
роботу з інформацією: бесіди з підлеглими та відвідувачами, телефонні розмови, участь у нарадах, переговорах;
роботу з підлеглими: прийняття рішень, розподіл праці, контроль виконання прийнятих рішень;
роботу з документами: перегляд вхідної кореспонденції, складання листів, підписування документів;
планування особистої праці та аналіз виконання запланованого;
інші види роботи: створення умов для праці підлеглих, самоосвіта та навчання кадрів.
Затрати робочого часу менеджера залежать від його місця в ієрархії організації, функцій і ролей, які він виконує, від впливу на нього внутрішнього та зовнішнього середовищ. Так, чим вищим є рівень менеджера, тим вагоміше місце в його робочому часі займає функція загального керівництва. Виконання менеджером одноосібно всіх завдань – це результат перехрещування численних ролей, які він виконує, та недоліків в організації особистої праці менеджера. Іноді до 90% робочого часу витрачається менеджерами на вирішення тих завдань, які можна передати виконавцям та іншим спеціалістам.
Значну частину робочого часу менеджера забирають непродуктивні затрати. Вони є наслідком недоліків в організації праці, порушень правил трудового розпорядку та дисципліни праці. Причому чим вищий рівень менеджменту, тим більше часу менеджер затрачає на “організаційні”, а по суті непродуктивні питання.
Погана організація робочого часу створює таку проблему як стрес – реакцію людини на співвідношення між вимогами, що до неї висуваються, та її здатністю їх задовольнити. Стрес може бути як стимулом, так і перешкодою для ефективної професійної діяльності. Здатність менеджера свідомо протидіяти цьому стану називають стресостійкістю. Для уникнення стресів треба навчитися раціонально використовувати час, дотримуватися належного режиму харчування, підтримувати себе у формі за допомогою фізичних вправ та досягати загальної рівноваги в житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль часу як ресурсу в праці менеджера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок