Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Об'єктивні передумови формування ринкових відносин у сфері фізичної культури і спорту

Об'єктивні передумови формування ринкових відносин у сфері фізичної культури і спорту

Назва:
Об'єктивні передумови формування ринкових відносин у сфері фізичної культури і спорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Об'єктивні передумови формування ринкових відносин у сфері фізичної культури і спорту
Ринкові відносини у сфері фізичної культури і спорту започатковані з того часу, коли фізкультурно-спортивні послуги почали набувати форми товару. Ринок існує там і тоді, де і коли, з одного боку, є досить велика кількість бажаючих заплатити за потрібні їм фізкультурно-спор-тивні послуги, а з іншого, — достатнє число виробників, спроможних надати такі послуги, забезпечуючи при цьому їх високу якість.
Отож, ринок у сфері фізичної культури і спорту являє собою обіг специфічних товарів — фізкультурно-спортивних послуг, і сукупність відносин з приводу їх купівлі та продажу. Якщо розглядати ринок фізкультур-но-спортивних послуг у широкому розумінні, то можна стверджувати, що він являє собою певний спосіб органі-зації економічного життя у сфері фізичної культури і спорту.
Ринок є сферою діяльності покупців та продавців фізкуль-турно-спортивних послуги. Покупцями фізкультурно-спортив-них послуг виступають їх споживачі-фізкультурники, спорт-смени, глядачі. Продавцями фізкультурно-спортивних послуг є їх виробники — фізкультурно-спортивні підприємства (фірми) чи окремі особи (наприклад, тренери, інструктори).
Між покупцем та продавцем на ринку фізкультурно-спортивних послуг немає проміжних суб'єктів — посередників, які могли б тимчасово володіти товаром з наміром його подальшого продажу. Ця особливість обумов-лена такою властивістю фізкультурно-спортивної послуги» як її невіддільність від джерела виробництва. Місце вироб-ництва і споживання послуги співпадає. Отже вона пере-дається безпосередньо від виробника до споживача.
Істотною особливістю ринку у сфері фізичної культури і спорту є те, що на ньому існують покупці, які можуть купувати послугу не для споживання, а для використання з метою комерції. Йдеться про фірми інших галузей еко-номіки, які використовують спортивні змагання (спор-тивно-видовищні послуги) або окремих їх учасників.
І метою підняти свій імідж шляхом реклами своїх товарів. Це сприяє розширенню ринку фізкультурно-спортивних послуг. Слід відзначити й те, що одна і та ж фізкультурно-спортивна послуга може одночасно знайти велику кіль-кість покупців. Це зумовлено можливістю колективного (групового) споживання послуги. Прикладами можуть бу-ти групові заняття оздоровчою фізичною культурою, тре-нування команди спортсменів, присутність глядачів на спортивному змаганні чи іншому спортивно-видовищному заході.
Названими рисами особливості ринку у сфері фізичної культури і спорту не вичерпуються. Це лише те, що лежить на поверхні економічного життя. Є і більш істотні специфічні риси ринку фізкультурно-спортивних послуг, що обумовлені глибинними соціально-економічними про-цесами й випливають із самої суті фізичної культури і спорту як соціального феномена і як галузі економіки. Аналіз їх дає змогу з'ясувати, у чому неповторність ринку фізкультурно-спортивних послуг, під впливом яких факто-рів відбувається формування та розвиток ринкового сере-довища у сфері фізичної культури і спорту, що дає і чого не може дати ринок фізичній культурі і спорту. Безпере-чно, названі проблеми є актуальними для вітчизняних фахівців, насамперед, управлінського профілю, які безпо-середньо розв'язують питання адаптації фізичної культури і спорту в нових економічних умовах.
Раніше нами було визначено умови існування сучасного ринку. До них відносять свободу підприємництва, вільний вибір контрагента (покупця чи продавця), конкуренцію виробників товарів, самостійне визначення виробником Цін на товари, наявність відносного балансу між попитом та пропозицією товарів.
Ці умови у цілому є справедливими і для ринку фіз-культурно-спортивних послуг. Водночас у сфері фізичної Культури і спорту діє ряд об'єктивних факторів, що моди-фікують класичні умови існування ринку. Ці фактори Умовно поділяють на дві групи: внутрішні і зовнішні.
Внутрішні фактори — це такі, що випливають із самої суті фізичної культури і спорту як соціально-економічного феномена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Об'єктивні передумови формування ринкових відносин у сфері фізичної культури і спорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок