Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Стратегічний план економічного розвитку м. Дрогобич

Стратегічний план економічного розвитку м. Дрогобич

Назва:
Стратегічний план економічного розвитку м. Дрогобич
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,11 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН
ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
м. Дрогобич


Зміст:
ВСТУП
СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ
ПЛАНИ ДІЙ
Розвиток туризму
Залучення інвестицій 0
Розвиток малого і середнього бізнесу 3
Пріоритети 7
УПРАВЛІННЯ ВПРОВАДЖЕННЯМ 1
Додаток: ПРОЕКТНІ ЛИСТКИ


ВСТУП
Весною 2005 року лідери громади Дрогобича погодилися, що необхідно створити стратегію економічного розвитку міста. На початку жовтня того ж року міський голова Михайло Лужецький запросив близько 40 представників місцевих підприємств, приватних підприємців, представників навчальних закладів, органів місцевого самоврядування та інших установ спільно утворити в місті Комітет стратегічного планування (КСП). Перед КСП було поставлене завдання, дотримуючись певного структурованого процесу, розробити план стратегічного розвитку. Обов’язки голови комітету запросили виконувати підприємця Миколу Походжайя,. Стратегічний план створювався у співпраці з проектом «Економічний розвиток міст» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), радники якого виконували функції консультантів КСП.
На першій стадії проекту було здійснено «сканування середовища». Співробітники міської ради за підтримки консультантів проекту «Економічний розвиток міст» підготували профіль громади, який містить демографічну інформацію про місцеве населення, інформацію про місцеву економічну базу, комунальну та технічну інфраструктуру, стан довкілля та умови життя. Дані та першоджерела були надані багатьма виконавчими органами міської ради, Центром зайнятості, районними органами, відділом статистики та іншими установами.
Члени КСП особисто брали участь в опитуванні «Вивчення думки підприємців». Вони інтерв’ювали представників найбільших роботодавців Дрогобича, малих і середніх підприємств, які працюють як у промисловому секторі, так і у сфері торгівлі та послуг. Опитування мало на меті дізнатися про ставлення респондентів до міста, про проблеми, які вони вважають найбільш серйозними, про їхні очікування та плани на майбутнє.
Існування такої фундаментальної бази знань відіграло важливу роль, коли члени КСП визначали сьогоднішні та майбутні вирішальні чинники (критичні питання) економічного розвитку міста, на яких зосередиться Стратегічний план, а саме: (1) розвиток туризму; (2) залучення інвестицій; та (3) розвиток малого і середнього бізнесу.
У листопаді 2005 р. підкомітет КСП провів так званий SWOT-аналіз. Одним із завдань підкомітету було проаналізувати сильні та слабкі сторони міста (аналіз внутрішніх чинників) та оцінити позицію міста порівняно з іншими містами України, з якими Дрогобич конкурує за робочі місця та інвестиції. Конкурентоспроможність Дрогобича також розглядалася в контексті аналізу зовнішніх чинників: сприятливих можливостей і загроз.
Ще один підкомітет КСП було сформовано для формулювання проекту стратегічного бачення – яким, на одностайну думку членів комітету, має бути місто в майбутньому. Стратегічне бачення є вступом до Стратегічного плану економічного розвитку. Результати SWOT- аналізу та формулювання стратегічного бачення були обговорені й схвалені на третьому засіданні КСП.
Комітет стратегічного планування розділили на три робочі групи для обговорення поточного стану стосовно кожного з трьох вищезгаданих критичних питань і досягнення консенсусу щодо кроків, які має зробити місто, підприємства та інші партнери, щоб досягти покращень у цих питаннях. До складу робочих груп увійшли члени КСП, представники міської ради, підприємств, органів державного управління, а також інші особи – спеціалісти, які забезпечували наявність необхідного досвіду і спеціальних знань.
У період з листопада 2005р. по січень 2006 р. робочі групи тричі зустрічалися для підготовки Планів дій, які складаються зі стратегічних та оперативних цілей і завдань, спрямованих на вирішення проблем з даного критичного питання. Саме Плани дій є стрижнем Стратегічного плану.
Стратегічний план економічного розвитку Дрогобича є амбітним, і в його впровадженні братимуть участь багато організацій та окремих осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Стратегічний план економічного розвитку м. Дрогобич

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок