Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Як стати сучасним менеджером

Як стати сучасним менеджером

Назва:
Як стати сучасним менеджером
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,48 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЯК СТАТИ СУЧАСНИМ МЕНЕДЖЕРОМ?

При будь якому соціальному устрої від

сьогодні до Утопії управління є цілком

необхідним і все охоплюючим... Питання

не в тому: "Чи потрібна управлінська

еліта?", а в тому: "Яка еліта потрібна?"

Сідні Уебб

Як тільки десь і колись збирається група людей, які працюють над досягненням спільної мети, ними без сумніву формується те, що всім нам відомо під назвою ОРГАНІЗАЦІЯ. Це може бути і урядова структура і громадське об'єднання, релігійна громада і спортивний клуб, лікарня і вищий навчальний заклад.

Люди створюють організації просто напросто тому, що працюючи разом, вони можуть досягти набаго суттєвіших результатів ніж поодинці. Невід'ємною частиною будь-якої організації є система МЕНЕДЖМЕНТУ, спрямована на об'єднання та координацію зусиль всіх її членів. Адже без цього окремі члени організації або їх групи, старанно спрямовуючи свої зусилля на власний розсуд (навіть керуючись найкращими намірами), не враховуючи інтересів і завдань інших, можуть не тільки не забезпечити досягнення організацією своїх цілей, але й навпаки — добитися повної протилежності — фактичного розвалу організації.

Навіть в маленькій організації відсутність менеджменту може привести до марнування зусиль її членів, якщо ж менеджмент відсутній в більш складнішій організації, то найбільш ймовірно в ній запанує хаос.

Таким ".ином, саме поняття менеджменту можна визначити наступним чином:

МЕНЕДЖМЕНТ — мистецтво роботи з людьми, метою якої є забезпечення досягнення цілей засобами вироблення, прийняття та реалізації ефективних рішень по використанню всіх доступних ресурсів організації,

Основними ресурсами організації завжди виступають: ЛЮДИ, ФІНАНСИ, ОБЛАДНАННЯ, СИРОВИНА. Деякі менеджери (на нашу думку цілком виправдано) зараз добавляють до цих ресурсів ще два види — ІНФОРМАЦІЯ та ЧАС.

Слід підкреслити також, що поняття менеджменту часто використовується для визначення в організації групи людей, які несуть відповідальність за вироблення і прийняття рішень та координацію використання доступних ресурсів. При цьому МЕНЕДЖЕР — є функціонером цієї системи.

Звичайно, в будь-якій організації (за виключенням дуже малих) всі менеджери займають певні посадові позиції, які традиційно розділяють на так звані "рівні піраміди менеджменту", приналежність до котрих визначається обсягами влади та відповідальності, необхідних для виконання посадових обов'язків. Розподіл менеджерів по рівнях представлений на мал. 1.1, де (1) — ВИЩИЙ МЕНЕДЖМЕНТ, (2) — СЕРЕДНІЙ МЕНЕДЖМЕНТ, (3) — ЛІНІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ. Як уже наголошувалось вище, приналежність менеджера до певного рівня "піраміди менеджменту" визначається обсягами ВЛАДИ і ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, якими вони наділені для виконання посадових обов'язків.

ВЛАДА - право наказувати іншим виконувати або не виконувати певні дії, спрямовані на досягнення певної мети.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ — обов'язок, який виникає після прийняття підлеглим певної частки влади, делегованої йому менеджером-зверхником.

Очевидно, що обов'язки та відповідальність функціонерів різних рівнів піраміди відрізняються. Вищий менеджмент — відповідає за загальний стан справ в організації, середній менеджмент — відповідає за справи певної частини організації (підрозділ, департамент), лінійний менеджмент — керує діяльністю найменшої організаційної одиниці (робочої групи, сектора, лабораторії, відділу).

Підкреслимо відразу, що якраз третя група менеджерів є початковою сходинкою менеджерської кар'єри для випускників вищих навчальних закладів, зайняти яку допоможуть знання про основні обов'язки, напрямки та методи роботи лінійних менеджерів, яких в англомовній літературі інколи називають "маленькими менеджерами".

Для того, щоб стати менеджером, необхідно зрозуміти, що ж робить їх такими необхідними для існування кожної організації?

Насамперед це виконання менеджерських функцій, важливих для загальної діяльності організацій.

Розглянемо детальніше функції менеджерів.

Основні функціональні обов'язки менеджера. Хоча загальної і усталеної класифікації функцій не існує, більшість фахівців погоджуються на тому, що існує мінімальний набір функцій, властивий всім рівням піраміди менеджменту. Приведемо цей перелік в наступній послідовності:

1. ПЛАНУВАННЯ.

Менеджери займають певні посади і позиції на різних рівнях "піраміди менеджменту", яким відповідають визначені обсяги влади і відповідальності, що зростають при переміщенні менеджера на вищі рівні управління.

2. ОРГАНІЗОВУВАННЯ.

3. ЛІДИРУВАННЯ.

4. РОБОТА З ПЕРСОНАЛОМ, б. КОНТРОЛЮВАННЯ.

Успіх менеджера визначається тим, наскільки старанно і послідовно виконуються ним ці функції.

ПЛАНУВАННЯ — вибір майбутнього напрямку діяльності організації загалом та її окремих підрозділів зокрема, а також прийняття рішень про шляхи досягнення бажаних результатів на основі збирання та анашу необхідної інформації.

Шляхом планування встановлюються цілі організації та визначаються шляхи і строки досягнення цих цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Як стати сучасним менеджером

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок