Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Соціально-психологічні аспекти демократичного менеджменту (досвід під час стажування в США)

Соціально-психологічні аспекти демократичного менеджменту (досвід під час стажування в США)

Назва:
Соціально-психологічні аспекти демократичного менеджменту (досвід під час стажування в США)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні аспекти демократичного менеджменту (досвід під час стажування в США)


Соціальна та економічна кризи, яких зазнала Україна, жорстоко позначилися на долі більшості українців. Сплуталися життєві орієнтири. Поглибились розбіжності в уявленнях про цілі розвитку, про особисті права і свободу.
Іншими словами особистість визначається тим як вона цінує, як вона створює, як вона спілкується, які у неї естетичні потреби і як вона їх задовольняє.
Ввійшли у третє тисячоліття з великим тягарем проблем, який дістався нам у спадок від доби, що відійшла в історію, і які постали в роки Незалежності. Ми не можемо сказати керівникові, що він не має рації, чи вin чинить не законно, тому що розуміємо, що в суперечках з владою дуже важко відстояти своє право, страшно залишитися без прав. Влада завжди є предметом боротьби між її представниками, між особами, наділеними нею і охочими її здобувати. Люди не готові й бояться контролювати владу. Індивідуалізм не поступається місцем альтруїзму.
Право на керівництво є основною особливістю професійної діяльності менеджера. Сучасним керівникам властиве застосування до підлеглих досить жорстких способів впливу, надання переваги не морально-психологічному, а адміністративному підходу. Ця тенденція частково зумовлена особливостями психології вітчизняного працівника, деформованої за командно-адміністративної системи господарювання. Часто у практичній діяльності стикаєшся з ворожістю, агресивністю, нездоровим суперництвом, що наносить в результаті суттєві збитки як місцю діяльності, так і гідності людини.
Гідність. Що це? Це те, чого гідний я. Те, чого я коштую. Мій інтелект, рівень культури, моральності, мої здібності, моя потребо - мотиваційна сфера, винахідливість, уміння керувати, впливати на оточуючих - усе це спрямовано на виховання, розвиток молодого покоління, на благо нашої Батьківщини. Щоб ми з гордістю могли сказати: "Я - громадянин України".
У США на рівні держави визнано, що об'єднання - це справа громадян конкретного соціуму. Необхідно залучати громадськість до вирішення проблем. Taкi зустрічі носять діловий характер і спонукають до виконання певних дій, і це несе в собі виховну систему керування.
У нас тільки на словах визначена роль у керуванні, а реально ніякої ролі не відіграють. Тому що за існуючої у нас централізації керування це просто неможливо. Ми формально надаємо право вибору, а фактично вибирає той, для кого це оптимально вигідно. Ми тільки говоримо про необхідність формування демократії і розвитку нової внутрішньої культури управління. Керівник - це, насамперед, активний громадянин, який визначає інтенсивність, частоту і різноманіття виконуваних дій, якому не байдуже, що відбувається в його суспільстві й державі, який бере на себе відповідальність за рішення і їх наслідки.
І можна скільки завгодно міркувати про демократичність закону, що регламентує стандарт оформления подвір'я в США - це охайний фасад біля будинку, за який відповідає конкретний громадянин. І я впевнена, робить він це не тільки для себе, але й для мене, простого перехожого, який йде поряд, милуючись красивим подвір'ям або обурюючись його занедбаністю.
Жити в суспільстві і бути вільним від нього не можна. Але нашим керівникам молода домінантність не потрібна. Автократія існуюча довгий час в нашій країні, не підкорюється демократичності. Ми це дозволяємо своєю пасивністю. І байдужістю, спостерігаючи продовження цього неподобства.
Американці з гордістю говорять: "Ми домоглися своєї свободи, ми цього гідні. Ми це завоювали в боротьбі, ризикуючи своїм життям і благополуччям своїх близьких". І сьогодні вони вчать своїх дітей бути вільними, захищаючи себе знанням своїх прав і законослухняністю. Тому що від цього залежить добробут усіх і успіх держави. Вони навчаються писати листа сенаторові, захищати себе в суді, збирати необхідні факти засновані на силі традицій, ще в школі. Це все називається "навчанням житгя". Все те що ми знаємо, але не застосовуємо.
Несправедливо було б стверджувати, що ми нічогісінько не досягли.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Соціально-психологічні аспекти демократичного менеджменту (досвід під час стажування в США)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок