Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Зміст маркетингу

Зміст маркетингу

Назва:
Зміст маркетингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Зміст маркетингу
Виникнення маркетингу тісно пов'язано з виникненням обміну й виникненням ринку. Маркетинг - це робота з ринком заради здійснення обмінів, ціль, яким - задоволення людських нестатків і потреб.
Основу діяльності маркетингу складають такі заняття, як розробка товару, дослідження, налагодження комунікації, організація розподілу, установлення цін, розгортання служби сервісу.
Стосовно ринку маркетинг має 2-сторонню структуру, а саме: маркетинг, здійснюваний продавцями, і маркетинг, здійснюваний покупцями.
У літературі основна увага приділяється маркетингу, здійснюваному продавцями. Можна також визначити маркетинг як “комплекс заходів в області досліджень торговельно-збутової діяльності підприємства, по вивченню усіх факторів, що роблять вплив на процес виробництва й просування товарів і послуг від виробника до споживача”.
Маркетингова діяльність являє собою комплекс заходів, що ставлять за мету дослідження таких питань, як:
* вивчення споживача;
* дослідження мотивів його поведінки на ринку;
* аналіз ринку підприємства;
* дослідження продукту (чи виробу, виду послуг);
* аналіз форм і каналів збуту;
* аналіз обсягу товарообігу підприємства;
* вивчення конкурентів, визначення форм і рівня конкуренції;
* дослідження рекламної діяльності;
* визначення найбільш ефективних способів просування товарів на ринку;
* вивчення “ніши” ринку.
Маркетингова діяльність по вивченню споживача визначає структуру споживчих переваг на ринку даної компанії.
Дослідження мотивів поводження споживачів на ринку ставлять метою прогнозування поводження визначених груп споживачів на ринку.
Аналіз ринку має на меті визначення потенційної місткості ринку для продукції, що випускається, визначення характеру споживчого попиту, розподіл попиту по різних регіонах.
Задачею маркетингової діяльності по дослідженню продукту є визначення потреб ринку в нових виробах, чи поліпшення модернізації вже існуючих.
Проведений аналіз систем і методів реалізації продуктів із погляду маркетингу дозволяє визначити, якнайкраще й ефективніше реалізовувати продукцію даної компанії в умовах конкретного ринку, хто може стати торговим посередником.
З метою визначення найбільш ощадливих шляхів і способів нарощування обсягу товарообігу проводяться дослідження динаміки продажів, витрат і прибутку підприємства.
Проведена маркетингова діяльність по вивченню конкурентів ставить метою встановлення головних конкурентів компанії на ринку, виявлення їхньої слабкої й сильної сторін, одержання інформації про фінансове положення конкурентів, особливостях виробничої діяльності, керування.
Дослідження реклами допомагає визначити керівництву компанії найбільш ефективні способи впливу на споживача, підвищення його інтересу до продукції.
При проведенні маркетингових досліджень по погуку найбільш ефективних способів просування товарів на ринку керівництво компанії визначає, яка система стимулів дозволить зацікавити оптовиків у закупівлі більш великих партій продукції.
Усі вищевказані цілі маркетингової діяльності стосуються в основному процесу виробництва і розподілу товарів і послуг, тобто маркетингова діяльність, орієнтована на продукт чи послугу. Крім такого напрямку маркетингової діяльності існує маркетинг, орієнтований на споживача. З позицій маркетингу, орієнтованого на споживача, розглядає визначення цілей маркетингової діяльності Ф. Котлер, професор маркетингу Північно-західного університету США. Відповідно до визначення маркетингу, що дається їм, як виду людської діяльності “спрямованої на задоволення нестатків і потреб шляхом обміну” цілі маркетингової діяльності розглядаються в наступному аспекті:
1. досягнення максимальне можливого високого споживання;
2. досягнення максимальної споживчої задоволеності;
3. надання максимальне широкого вибору;
4. максимальне підвищення якості життя.
Однак, як затверджує сам Ф.Котлер, такий підхід до визначення цілей маркетингової діяльності має рад недоліків. Існує деяка частина виробників, що сумніваються в тому, що зросла маса матеріальних благ несе із собою і більше щастя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Зміст маркетингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок