Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Формування товарного асортименту

Формування товарного асортименту

Назва:
Формування товарного асортименту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Формування товарного асортименту


Формування асортименту передбачає визначення конкретних товарів, їх окремих серій, співвідношення між "старими" та "но-вими" товарами, "наукомісткими" чи "звичайними" тощо. Форму-вання асортименту пов'язане з проблемами цін, якості, гарантій, сервісу тощо.
Проте перед тим як почати формувати асортимент, підприєм-ство повинно розробити асортиментну концепцію.
Асортиментна концепція — це цілеспрямована розробка опти-мального асортименту товарної пропозиції на основі вимог певних груп покупців (сегментів ринку), а також необхідності забезпечен-ня найефективнішого використання підприємством сировинних, технологічних, фінансових та інших ресурсів.
Асортиментна концепція має вигляд системи показників, які характеризують можливості оптимального розвитку виробничого асортименту певного виду товару. Зокрема, це такі показники:

різноманіття видів товарів (з урахуванням типології споживачів);

рівень і частота оновлення асортименту;*
рівень і співвідношення цін на товари певного виду.
Мета асортиментної концепції — зорієнтувати підприємство
на випуск товарів, які найбільшою мірою відповідають структурі та різноманітності попиту конкретних покупців.
Система формування асортименту складається з таких ос-новних етапів:*
визначення поточних і перспективних потреб покупців;

аналіз способів використання продукції та особливостей поведінки покупця;
аналіз існуючих аналогів-конкурентів;

критична оцінка виробів підприємства, які пропонуються на ринку (у такому самому асортименті, що і в попередніх пун-ктах) з позицій покупця;

з'ясування того, якими виробами необхідно доповнити асортимент, а які вилучити з нього (наприклад, через зміни рівня конкурентоспроможності), або диверсифікувати продукцію за рахунок інших напрямків виробництва підприєм-ства, що не відповідають його нинішньому профілю;

розробка специфікації нової продукції або поліпшення якості
тієї, яку підприємство виготовляє, та її узгодження з вимогами покупців;

вивчення можливостей виробництва нових чи вдосконалення існуючих виробів (включаючи питання цін, рентабель-ності та ін.);

тестування продуктів (з урахуванням потенційних споживачів) з метою з'ясування сприйняття покупцями їх основних параметрів;

розробка рекомендацій виробничим підрозділам підприємства щодо якості, ціни, сервісу відповідно до результатівдосліджень;

оцінка наявного асортименту, а також планування асортименту та управління ним (оскільки жодні плани не зможутьнейтралізувати наслідки помилок, допущених при плануванні асортименту).
Завдання планування і формування асортименту полягають у тому, щоб підготувати "споживчу" специфікацію на виріб, переда-ти її проектно-конструкторському відділу, а потім прослідкувати за тим, щоб дослідний зразок був випробуваний, у разі потреби модифікований і доведений до вимог, які задовольнятимуть спо-живачів.
Таким чином, остаточне рішення щодо формування асортимен-ту приймає керівник служби маркетингу підприємства. Він вирі-шує також такі питання:

коли доцільніше вкласти кошти в модифікацію виробу, а коли стимулювання збуту;

виготовити стандартний товар (для виробника це має суттєві вигоди: зниження витрат на виробництво, розподіл збут, обслуговування, розробка єдиного комплексу маркетингу тощо) чи диференціювати (модифікувати) його


асортименту продукції. Компанії, заінтересовані одержати великі доходи за короткий час, навпаки, мають обмежений асортимент товарів.
Передумовою зміни товарного асортименту може стати застосу-вання невикористаних виробничих потужностей або вимоги торго-вих агентів чи дистриб'юторів розширити асортимент з метою як-найповнішого задоволення запитів покупців і збільшення обсягів продажів і прибутку.
Проте з появою нових товарів розширюються окремі статті витрат (конструкторські роботи, переналагодження устаткування, просування нових товарів на ринок тощо). Тому кожне підприєм-ство повинно відповідально ставитися до планування розширення товарного асортименту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування товарного асортименту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок