Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Функції менеджменту. Функція планування

Функції менеджменту. Функція планування

Назва:
Функції менеджменту. Функція планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,38 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ТЕМА : Функції менеджменту. Функція планування.
Суть функції стратегічного планування.
Вибір місії та цілей організації.
Оцінка та аналіз зовнішнього середовища.
Сутність стратегії, стратегічний набір.
Суть функції стратегічного планування
Функції менеджменту – це чітко окреслене коло питань та завдань, які вирішуються певною посадовою особою чи структурним підрозділом апарату управління у процесі управління підприємством.
Вперше функції управління виділив Файоль, який об’єднав їх у шість груп:
технічні операції (виробництво, переробка);
комерційні операції (купівля, продаж);
фінансові операції (управління капіталом);
операції по охороні;
облікові операції;
адміністративні операції (організація, розпорядництво).
Функції управління мають специфічний характер, особливи й зміст і можуть здійснюватись самостійно, бути непов’язаними між собою або нерозривними , якби проникати одна в одну.
Якщо менеджер бажає своїй організації гарне майбутнє , він повинен здійснювати всі управлінські функції. І почати , звичайно з планування. Оскільки робота повинна бути спланована і організована, а працівники підготовленими до її виконання.
Тому функції упраління можна представити як види управлінської праці, пов’язаних з управлінським об’єктом.
Функції менеджменту класифікують за рядом ознак. На першому етапі функції доцільно класифікувати за ознакою їхнього місця в менеджменті. У відповідності з цією ознакою вони можуть бути: основні, тобто ті, які беруть участь у будь-яких управлінських процесах, і часткові (спеціальні), за допомогою яких здійснюються лише певні управлінські процеси. Основні: планування, організація, мотивація та контроль; часткові: управління основним виробництвом, його технічною підготовкою, капітальним будівництвом тощо. За ознакою об’єкту – це функції управління підприємством, цехом, відділом, дільницею, бригадою тощо. За ознакою елементів виробничо-господарської діяльності – це функції управління працею, предметами та знаряддями праці, інформацією.
У рамках процесу стратегічного планування виділяють наступні види управлінської діяльності:
1) розподіл ресурсів. Цей вид управлінської діяльності включає в себе розподіл обмежених організаційних ресурсів(трудових, фінансових, матеріальних);
2) адаптація до зовнішнього середовища. Це дії організації по поліпшенню відносин з зовнішніми факторами або з іншими організаціями.
3) організаційне стратегічне передбачення. Ця діяльність спрямована на забезпечення систематичного розвитку мислення менеджерів з урахуванням позитивного досвіду минулих стратегічних рішень. Тобто необхідно вчитись на досвіді та використовувати його для прогнозування майбутнього.
Функція планування полягає у розробці змісту та послідовності дій для досягнення сформульованих цілей.
Стратегічне планування – це набір дій і рішень керівництва, які обумовлюють розробку специфічних стратегій на допомогу організації в досягненні цілей. Тобто стратегічне планування – це інструмент, за допомогою якого «працюють» всі функції управління і весь процес прийняття рішень.
В цілому планування – це замкнутий цикл з прямим зв’язком (розробка стратегії – реалізація і контроль) і зворотній зв’язок (облік результатів виконання – уточнення планів).
Стратегічне планування має зміст тоді, коли воно реалізується при управлінні організацією, коли організація пов’язує свої дії з своїми планами і виділяє необхідні для їх реалізації ресурси. Іншими словами, організацією повинна бути розроблена чітка програма дій і налагоджений процес реалізації стратегічного плану.
Планування зменшує ризик при прийнятті рішень, бо при цьому обробляються інформаційні блоки проблем і на цій основі створюється єдність загальної мети всередині організації, і як наслідок, її успіх. Тому керівники, які планують свою діяльність мають більшу гарантію на успіху.
Процес стратегічного планування включає в себе послідовні один за одним етапи:
Формулювання місії організації - відображення філософії існування певного підприємства .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Функції менеджменту. Функція планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок