Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.

Сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.

Назва:
Сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,14 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.
Мале підприємство є органічним структурним елементом ринкової економіки. Цей сектор економіки історично і логічно відіграв роль передумови створення ринкового середовища. Він був первинною вихідною формою ринкового господарювання у вигляді дрібнотоварного виробництва, яке відіграло структуроутворюючу роль в історії становлення економіки конкурентно-ринкового типу. Здатність малого підприємства до структуроутворення ринку висуває завдання його відродження та спрямовує у число першочергових заходів реформування економіки України на її перехідному етапі та на етапі розвитку ринкових перетворень.
Визначальна роль малих підприємств в економіці країни зумовила підвищену увагу держави до цього сектора. Практичною реалізацією якої стало розроблення та впровадження системи підтримки суб’єктів малого бізнесу.
Механізм прямих заходів фінансової підтримки малого підприємництва в Україні включає такі основні форми:
субсидування, яке передбачає безповоротне надання коштів малому підприємству для покриття ним своїх витрат чи збільшення прибутку. Проте використання субсидування повинно бути максимально обмежене, оскільки воно частково стримує ринковий механізм регулювання суспільного виробництва і може застосовуватися для тих підприємств, існування яких дійсно виправдане.
Кредитування, яке передбачає надання кредитів на пільгових умовах сфері малого бізнесу.
Іншим методом фінансової підтримки малого підприємництва є встановлення пільг в оподаткуванні.
Та держава не може бути єдиним джерелом підтримки сектора малих підприємств, тому потрібне стимулювання підприємницьких структур до тісної співпраці з суб’єктами малого бізнесу. Це можливе за рахунок створення умов, які б сприяли підвищенню прибутковості такої діяльності:
формування податкових і кредитних пільг;
стимулювання банківського кредитування шляхом зменшення обов’язкових резервів.
Перепоною зовнішнього фінансування є підвищений ризик малих підприємств. Тому потрібні заходи держави щодо зменшення цього ризику. Це необхідно здійснювати у формі гарантування позик і гарантування контрактних зобов’язань.
Основними державними органами які надають фінансову підтримку малим підприємствам є:
Український фонд підтримки підприємництва, який фінансує за пільговими відсотками цільові програми та проекти.
Український державний фонд підтримки сільських (фермерських) господарств, який кредитує проекти, пов’язані з експлуатацією земельних ділянок.
Останніми роками все більшу питому вагу в кредитуванні малого бізнесу займають зарубіжні джерела. В Україні працює низка міжнародних інвестиційно-кредитних організацій, які разом з коштами українських фондів та комерційних банків підтримують розвиток малого бізнесу.
З огляду на те, що малий бізнес непривабливий для традиційного банківського кредитування, а масштаби державної та закордонної фінансової підтримки невеликі і не підлягають ніякому порівнянню з їх реальними потребами, актуальним стає питання про формування в Україні небанківського фінансового сектору.
Певні кроки в цьому напрямі на державному рівні вже зроблено. Так, розроблено проект Програми державної підтримки небанківського фінансового сектору в Україні на 2000-2002рр.
Отже, в Україні закладено основу системи фінансово-кредитної підтримки малого підприємства на зразок розвинутих країн: декларуються і практикуються майже всі види державної , недержавної та змішаної підтримки, впроваджується механізм гарантування кредитів, розробляються комплексні державні та регіональні програми, що спрямовані на стимулювання розвитку сектору малого підприємництва. Але механізми цієї системи потребують подальшого розвитку та вдосконалення. На думку фахівців, спектр фінансових послуг, що надаються державними фондами підтримки, є надто обмежений і не відповідає вимогам сьогодення, а факти фінансово-кредитної підтримки мають поодинокий характер, майже недосяжні і тому невідчутні для основної маси суб’єктів малого підприємництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сприяння розвитку малого підприємництва в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок