Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Фінансовий результат діяльності підприємства

Фінансовий результат діяльності підприємства

Назва:
Фінансовий результат діяльності підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Фінансовим результатом господарської діяльності підприємства є прибуток або збиток. Прибуток в основному утворюється в результаті продажу (реалізації) готової продукції (послуг, товарів). Крім того, підприємство може продавати інші матеріальні цінності і послуги допоміжних виробництв та господарств, а також мати доходи і збитки, що збільшують від інвестиційної та фінансової діяльності.
Прибуток формується поступово протягом фінансового-господарського року. Більшу частину прибутку становить прибуток від реалізації продукції і витратами на її виробництво та збут.
На підприємстві можливі доходи, витрати, які не пов’язані з реалізацією продукції, але збільшують або зменшують суму прибутку або збитків, це фінансові результати, отримані від інвестиційної діяльності, а також результати, які пов’язані з надзвичайними подіями.
Поняття фінансових результатів діяльності трактується в П (С) БО з “Звіт про фінансові результати”.
Прибуток – сума, на яку доходи перевищують пов’язані з ними витрати.
Збитки – перевищення суми витрат над сумою доходів, для отримання яких здійснені ці витрати.
Фінансові результати господарської діяльності формуються поступово протягом звітного періоду. Розмір і характер прибутків і збитків за кожний період діяльності підприємства є найважливішими підсумковими показниками його роботи.
Визначення фінансових ресурсів полягає у визначенні чистого прибутку звітного періоду. Так, згідно з ПСБЮ 3 “Звіт про фінансові результати”: прибуток – сума, на яку доходи перевищують пов’язані з ними витрати; збитки – перевищення суми витрат над сумою доходів, для отримання яких здійснені ці витрати. Отже, для визначення фінансових результатів у бухгалтерського обліку передбачається послідовне зіставлення доходів і витрат, здійснених для отримання цих доходів від усіх видів діяльності.
Під видом діяльності, розуміють – сукупність подібних за економічним змістом господарських операцій. Розрізняють наступні види діяльності.
У розрізі таких видів діяльності досліджуються показники фінансових результатів:
фінансовий результат від основної діяльності;
фінансовий результати від іншої операційної діяльності;
фінансовий результат від іншої звичайної діяльності;
фінансовий результат від звичайної діяльності;
фінансовий результат від надзвичайної діяльності.
Порядок формування чистого прибутку (збитку) згідно П(С)БО 3 наведено на рис. 2


Розглянемо детальніше виділені на рис. 10.4 показники:
чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) визначається шляхом вирахування з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) податку на додану вартість, акцизного збору, інших зборів, знижок, вирахувань;
валовий прибуток (збиток) – це різниця між чистим доходом і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг); . |
фінансовий результат від операційної діяльності визначається як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку), іншого операційного доходу, адміністративних витрат; витрат на збут та інших операційних витрат:
фінансовий результат від іншої звичайної діяльності визначається як алгебраїчна сума доходів віл участі в капіталі, інших фінансових доходів. інших доходів, втрат від участі в капіталі, фінансових витрат і інших витрат:
фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування розраховується як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів і витрат;
фінансовий результат від звичайної діяльності визначається як різниця між прибутком від звичайної діяльності до оподаткування і сумою податку на прибуток.
Окремо від фінансових результатів від звичайної діяльності відображаються невідшкодовані витрати та доходи від надзвичайних подій (стихійного лиха, пожеж, техногенних аварій тощо).
Остаточний фінансовий результат – чистий прибуток (збиток) визначається як різниця між різними видами доходів і витрат підприємства за звітний період.
Така методика формування показників фінансових результатів здійснює визначальний вплив на проведення їх аналізу, зокрема факторного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фінансовий результат діяльності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок