Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Мета і завдання ситуаційного менеджменту

Мета і завдання ситуаційного менеджменту

Назва:
Мета і завдання ситуаційного менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Мета і завдання ситуаційного менеджменту
П


итання вбачання цілей в ситуаційному менеджменті є, мабуть, найскладнішими. У всякому разі, в літературі в явному вигляді їх не-має (та й літератури, як такої, практично немає).
Однак завдання нами поставлене, і його нам треба вирішувати.Уявимо собі менеджера, що знаходиться в деякій невизначеній ситуації (так само, як і ми), і будемо з ним міркувати і діяти спільно.
Отже, усякому дослідженню передує деяка невизначена ситу-ація. Існує сумнів, непевність, неясність. Той, хто вирішує завдання, знаходиться в ситуації, в якій він має якусь неясну мету, хоче чогось досягти чи задовольнити якусь потребу і відчуває сумнів щодо того, як домогтися бажаного. Збентеження — функція від ситуації і від са-мого дослідження.
Виникає питання що робити? «Побачити, що ситуація вимагає дослідження, початковий крок у дослідженні» [23].
Можна також сказати, що дослідження починається, коли індивід розглядає стан справ, щоб визначити можливі результати, тобто коли передбачаються наслідки.
Визнання ситуації проблематичною просуває вирішення завдан-ня не дуже далеко. Правда, завдання, що раніше не зважувалося, не можна сформулювати точно, поки не знайдена відповідь (шкільні вчителі можуть формулювати завдання з такою точністю лише тому, що заздалегідь знають відповіді). Проте завжди варто шукати хоча б пробне формулювання, тому що саме це формулювання може місти-ти в собі шукані розв'язки. Справа в тому, що жодна проблематична ситуація не є зовсім невизначеною, зовсім неясною чи зовсім тем-ною. Деякі аспекти завжди цінні і визначені. Виходить, перший крок полягає в розвідці таких елементів ситуації, що є визначеними.
Таких визначеностей в нашому (загальному) випадку є три.
Перша може бути закладена на ранніх стадіях виробничої діяль-ності і допускає три варіанти:*
запобігання причинам;*
запобігання ситуаціям;*
пом'якшення наслідкам.
Запобігання причин має на увазі недопущення дій чи процесів, що становлять пряму загрозу життю і здоров'ю населення. Друга складова допускає, що причини усунути неможливо, тому керування не повинно допустити втрати контролю, появи ланцюжка дій, що ве-дуть до надзвичайних ситуацій. Третя лінія орієнтована на макси-мальне послаблення наслідків ситуації, якій не вдалося запобігти.
Кожна з трьох ліній поведінки не виключає інших. Необхідне їхнє спільне використання.
Друга визначеність вказує на місце появи ситуацій, а значить на постановку майбутніх цілей з різних видів менеджменту, точніше, видів плану — стратегічного, інноваційного, тактичного (виробничо-го). I, нарешті, третя визначеність, що дає можливість «зачепитися», «схопитися» за дану проблему (проблему визначення цілей), — це розгляд прояву проблемної ситуації як хвороби підприємства, наслідком чого може бути один із трьох варіантів:*
повернення в колишній стан;*
перехід в інший сприятливий стан;*
припинення діяльності.
Є ще один елемент визначеності, вірніше, повинен бути обов'я-зково — це час. Час, яким володіє керівник для виходу з проблемної ситуації, і час, за який ця ситуація припиняє бути такою, тобто ліквідується.
Взагалі, варто помітити, що визначення тимчасового ресурсу, необхідного для розв'язання управлінської ситуації, має найваж-ливіше значення: вчасно нерозпізнана і невирішена проблема перехо-дить у розряд багатомірних, тобто стає, принаймні формально, складнішою.
Від чого ж залежить час існування ситуації і з чого складається часовий ресурс, необхідний для вирішення проблеми?
Період існування поточних і оперативних ситуацій, тобто по-в'язаних з функціонуванням виробничого менеджменту, визна-чається, насамперед, виробничим циклом одержання продукту.
Час існування ситуацій, пов'язаних зі стратегічним чи інно-ваційним розвитком підприємства, в значній мірі залежить від того періоду, на протязі якого зберігається суспільна потреба в продукті (чи його властивостях), виробленому даною фірмою.
Дуже важливою обставиною є період виникнення ситуації, від якого залежить і тип, і вид ситуаційної мети з виходу фірми чи її підрозділу з проблемної ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мета і завдання ситуаційного менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок